Ewa Stankiewicz: Smoleński zamach oddziału FSB na zlecenie wysokiego rangą polityka polskiego?


Ewa-oilW poranku Wnet o sugestii niemieckich źródeł nt zamachu w Smoleńsku, o obchodach V rocznicy Tragedii Smoleńskiej, o wynikach badań ekspertów dot. Tupolewa, o tuszowaniu sprawy w śledztwie, o Ruchu Kontroli Wyborów, o Marszu z Portretami

Zapraszamy: 

Stankiewicz: W Smoleńsku doszło do wybuchów

„Nie ma innego wyjaśnienia jak tylko eksplozja na pokładzie tupolewa”.
Ewa Stankiewicz, reżyser i dokumentalistka, uważa, że jedynie hipoteza mówiąca o wybuchu w Smoleńsku, tłumaczy to, z czym mieliśmy do czynienia 10 kwietnia. „Badania pokazują, że raporty MAKu i komisji Millera są wewnętrznie niespójne, tylko przyjęcie, że doszło do serii wybuchów, które najpierw odcięły pierwszy kawałek skrzydła, następnie kolejny, aby na końcu rozsadzić kadłub, wyjaśniają koherentnie to co tam się stało. Nie ma innego wyjaśnienia jak tylko eksplozja na pokładzie tupolewa” – mówiła w Radiu Wnet Ewa Stankiewicz.

Dodała, że hipoteza zamachowa łączy się w spójny przekaz z doniesieniami niemieckiego dziennikarza Jurgena Rotha. „W świetle opublikowanych dokumentów niemieckich służb specjalnych, wielce prawdopodobne jest, przeprowadzenie zamachu w smoleńsku, przy pomocy użycia materiałów wybuchowych. Zamach miał zostać przeprowadzony przez oddział FSB, na zlecenie jednego z najważniejszych polskich urzędników” – tłumaczy Stankiewicz.

W ocenie Ewy Stankiewicz oficjalne śledztwo jest nierzetelne i prowadzone wbrew standardom. „Oficjalne śledztwo bardziej wygląda na tuszowanie śledztwa, bo nie przeprowadzono podstawowych badań, nie zbędnych dla wyjaśnienia tej katastrofy. Nie przeprowadzono, żadnych podstawowych obliczeń, które mogłyby wyjaśnić tą katastrofę. Glen Jorgensen wykonując obliczenie pokazał, że utrata takiego fragmentu skrzydła nie mogło spowodować utraty sterowności” – powiedziała Ewa Stankiewicz.

tekst za: stefczyk.info


zobacz też:

Reklamy

2 comments on “Ewa Stankiewicz: Smoleński zamach oddziału FSB na zlecenie wysokiego rangą polityka polskiego?

  1. Serdeczne pozdrowienia dla wspanialej Ewy Stankiewicz.
    I zolta kartka dla osoby, ktora nagrywala ten drugi film (slabe nagranie audio), a wystarczylo mikrofon z kamery, poprzez kabelek „umiescic” obok Pani Ewy.

  2. Pani Ewo przeceiz jasno pani widzi że zródło niemieckie nmie jest miarodajne, musimy trzymać sie twardych dowodów a nie odlatywać. Juz mamy natomiast nowy system komputerowy na wybory, czeka na nas, w gminach już są szkolenia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.