Serialowa gadzinówka – Nr 13/2015 (196)


Małgorzata-Todd_03-600x734Szanowni Państwo!

Padł ostatni bastion. Do niedawna najmocniejszą stroną polskiej telewizji były seriale sensacyjne. Robili je fachowcy, moim skromnym zdaniem, lepsi od amerykańskich, bo mniej przejmujący się tym czy najgłupszy z widzów coś z tego zrozumie.

Propaganda zawłaszczyła i to. Służby specjalne to taki współczesny produkcyjniak mający jeden cel: zakłamanie prawdy. Najlepiej się to udaje poprzez ukazywanie prawdy w krzywym zwierciadle i wmawianie rzekomo dobrych intencji zbirom, a ludzi im się przeciwstawiającym jako jakieś niezguły, które nie wiedzą o czym mówią. 

„Artyzm” tego serialu sięgnął kolejnego dna. Wszystkie postacie porozumiewają się prawie wyłącznie wulgaryzmami. Bo, rzeczywiście to co mają sobie nawzajem do zakomunikowania bogatszego słownika nie wymaga. Ukoronowaniem ostatniego odcinka jest scena, w której taki gnojo-usty funkcjonariusz byłego WSI wtargnął do gabinetu lekarki głównie po to żeby bluzgnąć samymi wulgaryzmami, a przy okazji wymóc leczenie jakiego sobie życzył. Lekarka po usłyszeniu tego steku obrzydliwości rozpromienia się, rozumie bowiem, że ma do czynienia z bratnią duszą!

Dramaturgia zerowa, mimo, że trup ściele się gęsto. Czyżby na zrobienie takiego gniota nie było chętnych pośród zwolenników PO dysponujących choćby odrobiną talentu? A może szczury już zaczynają uciekać z tonącego okrętu?

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

P. S. Kartagina została zburzona, PKiN im. Stalina jeszcze nie, ale pamiętajmy, że 10 maja musimy odwołać Komoruskiego. Przypominam, że zbieramy fakty, za które podziękujemy mu w pożegnalnej laurce. Oto lista, którą można uzupełniać:
• za parasol ochronny nad sowieckimi agentami z WSI;
• za chichot nad trumnami smoleńskimi;
• za wypędzenie ponad 5 milionów Polaków za chlebem;
• za podniesienie wieku emerytalnego;
• za podniesienie VAT;
• za potwierdzenie, że ostatnie wybory zostały przeprowadzone rzetelnie;
• za czekoladowego orła;
• za skok na japońskie krzesło;
• za SKOK Wołomin …


 

Komentarz do wcześniejszego felietonu:
Szanowna Pani Małgorzato,

Rewidowanie najbardziej oczywistych oczywistości (potwierdzonych przez tysiące lat trwania naszego gatunku oraz najnowsze zdobycze nauki) to zdaje się znak ostatnich czasów. Jest to proces tak nachalnie serwowany współczesnemu człowiekowi, że należałoby się zastanowić czemu ma służyć i kto jest jego autorem.

Te „nowinki” są w pierwszym rzędzie bezkrytycznie przyswajane przez tzw. elity, które mają być pasem transmisyjnym do „ciemnego ludu”. To prawidło biologiczne – np. na początku komunizmem zachwyceni byli intelektualiści Zachodu i Wschodu, dopiero potem ta „szczytna” ideologia zeszła w dół, by ostatecznie pochłonąć miliony istnień ludzkich.

Czemu ma służyć tym razem stworzona nowa ideologia m.in. genderyzm? Odpowiedź jest zaskakująco prosta. Najlepiej odnieść się do analogii historycznych – zarówno w przypadku komunizmu , jak i „nowej ideologii” chodzi o to samo – o stworzenie NOWEGO TYPU CZŁOWIEKA – bezrefleksyjnego, wybiórczo wyedukowanego, odhumanizowanego, podatnego na manipulację, bezbronnego, bo pozbawionego osłony rodziny i grupy społecznej (skąd walka z tradycją i religią), pozbawionego buntu człowieka, najlepiej sprawnego pracownika-konsumenta międzynarodowych korporacji.

Najlepszym wskaźnikiem tego, że kroi nam się nowy rodzaj totalitaryzmu jest pewna powtarzająca się do znudzenia prawidłowość historyczna. Wszystkie zbrodnicze ideologie wdrażane w praktyce rozpoczynały od zwalczania tradycyjnych wartości i systemów religijnych panujących w danym kraju – patrz faszyzm, patrz komunizm, patrz maoizm. Czy to nie daje do myślenia?

Serdecznie Panią pozdrawiam,

Ewa Działa-Szczepańczyk

więcej:
http://mtodd.pl/blog/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=32

Reklamy

One comment on “Serialowa gadzinówka – Nr 13/2015 (196)

  1. Zestawienie faktów i fikcji zawartych w tej przedwyborczej wydmuszce można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=2qUQlue1kM4. Żałosny scenariusz nie trzymający się faktografii i termin emisji serialu – starannie dobrany (przed wyborami), aby widzowie wiedzieli, kto jest wrogiem, a kto „swojakiem”…

Możliwość komentowania jest wyłączona.