Komunikat Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna – Kandydata na Prezydenta RP


G.Braun i W.Węgrzyn - szef Komitetu Wyborczego

G.Braun i W.Węgrzyn – szef Komitetu Wyborczego

W dniu 26 marca 2015 roku Komitet Wyborczy Grzegorza Brauna złożył w Państwowej Komisji Wyborczej 125.468 podpisów.

Zebrane podpisy są efektem wspaniałej pracy, wynikającej z niezwykłego poświęcenia tysięcy wolontariuszy, którzy oddolnie zorganizowali się, aby wesprzeć kandydaturę Grzegorza Brauna. 

Pragniemy podkreślić, że praca Komitetu od początku odbywa się bez wsparcia jakiejkolwiek struktury politycznej i realnych środków finansowych, przy jednoczesnym głuchym milczeniu mediów prorządowych i tych sprzyjających koncesjonowanej opozycji.

Do Polaków docieraliśmy głównie dzięki bezpośrednim spotkaniom oraz komunikacji w przestrzeni internetowej. Niezawodne okazały się portale społecznościowe i niezależne od polityków witryny, na których sympatycy Grzegorza Brauna sami z własnej inicjatywy zamieszczali artykuły, fotoreportaże i relacje wideo.

Jak przewiduje autor artykułu pt. „Grzegorz Braun uzbierał ponad 100 tys. podpisów” opublikowanego na portalu onet.pl (w dniu 26 marca) „kilka procent podpisów zawsze z różnych powodów jest przez PKW odrzucanych – bo ktoś pomylił PESEL albo nazwisko jest nieczytelne”. Dlatego osoby wyznaczone przez Komitet Wyborczy Grzegorza Brauna będą pełnić dyżury w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. Celem tych dyżurów będzie przyglądanie się pracy komisji PKW. Przypominamy, że przy rejestracji Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna komisja PKW odrzuciła 7 procent podpisów. Autor publikacji z portalu onet.pl zauważył, że w przypadków wymaganych 100 tys. podpisów „bezpieczna liczba podpisów to ok. 120 tys.” Nasz Komitet zgromadził ich ponad 125 tysięcy.

Wiktor Węgrzyn,
Przewodniczący Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna

za: FB / Grzegorz Braun

 


zobacz też:

kayan: Wybory wygra Andrzej Duda. W II turze pokona Grzegorza Brauna

W sprawie startu Grzegorza Brauna w wyborach prezydenckich panuje wymowna, można by rzec „zakłamana” cisza. Mówi się o dwóch poważnych kandydatach i reszcie planktonu, w którym jedynie P. Kukiz ma szanse odegrać rolę czarnego konia.

A przecież tytułowe „wishful thinking” (Duda kontra Braun) może się ziścić, jeśli tylko Pan Bóg dopuści, że:

  • wybory się odbędą / patrz TUTAJ /
  • kandydat na kandydata stanie się kandydatem realnym / patrz TUTAJ /
  • ludzie dotychczas bierni pójdą głosować / patrz TUTAJ /
  • kontrola prawidłowości przebiegu wyborów będzie skuteczna / patrz TUTAJ /

O Andrzeju Dudzie dużo już pisaliśmy  / zob.:  -1-  -2-  -3-  -4- /

Pora na Grzegorza Brauna  Czytaj dalej

 

 

 

 

Reklamy

2 comments on “Komunikat Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna – Kandydata na Prezydenta RP

Możliwość komentowania jest wyłączona.