Komitet Obrony Prześladowanych – Pomóż oskarżonym po proteście w PKW!


dscn9027_normalOkaż solidarność i wsparcie osobom protestującym w PKW. Zapadły pierwsze wyroki i kary finansowe. Powołujemy Komitet Obrony Prześladowanych. Podajemy konto do wpłat.

W obronie demokracji w Polsce! Akcja solidarności i pomocy dla osób poszkodowanych w III RP!
Ponad pięć milionów głosów Polaków uznano za nieważne w ostatnich wyborach samorządowych, w których głosowało 14,3 mln osób – wynika z sumy cząstkowych oficjalnych informacji i komunikatów Państwowej Komisji Wyborczej.  W krajach demokratycznych Europy ilość nieważnych głosów jest standardowo poniżej 1 rocenta, w wyjątkowo trudnych wyborach kształtuje się w przedziale 2-4 procent. Każde zwiększenie tej liczby byłoby alarmem i powodem ponownego rozpisania wyborów. Przerażający jest fakt, że w Polsce fałszerstwo na tak ogromną skalę i niosące tak ogromne konsekwencje zostało praktycznie wyparte ze społecznej świadomości. Oficjalnie mówi się o ponad 18 procentach głosów nieważnych jednak w rzeczywistości ta liczba może być znacznie większa.

Stowarzyszenie Solidarni 2010 w obronie wolności wyboru i suwerenności Polski, w głębokim sprzeciwie wobec naruszania podstawowych praw i swobód obywatelskich ogłasza akcję solidarności i pomocy dla osób poszkodowanych w III RP.

W szczególności chcieliśmy zaapelować do wszystkich obywateli o pomoc dla osób broniących naszych swobód obywatelskich – zatrzymanych w nocy z 20 na 21 listopada 2014r. w Państwowej Komisji Wyborczej podczas pokojowego protestu przeciwko fałszowaniu wyborów samorządowych na gigantyczną skalę w atmosferze bierności prezydenta RP oraz polskiego wymiaru sprawiedliwości wobec tego procederu. 12 osób, w tym przedstawiciele mediów niezależnych, osoby z Krucjaty Różańcowej, przedsiębiorcy, członkowie Stowarzyszenia Solidarni2010 i wolni obywatele zostali zatrzymani i oskarżeni o naruszanie miru domowego instytucji publicznej służącej w swej istocie obywatelom Rzeczpospolitej.

Wyrażamy niepokój o ich los, biorąc pod uwagę zastosowane wobec nich środki i sankcje. Dziennikarka Hanna Dobrowolska relacjonująca te wydarzenia dla portalu solidarni2010.pl spędziła w areszcie dwie doby, obecnie jest sądzona na kolejnych rozprawach razem z Grzegorzem Braunem – reżyserem filmowym. Aktualnie zapadł wyrok w sprawie trzech protestujących, uznając ich za winnych i skazując ich na zapłacenie grzywny. Każda z sądzonych osób musi ponieść łączne koszty w wysokości kilku tysięcy zł.

Witoldowi Zielińskiemu relacjonującemu dla portalu niepoprawneradio.pl policja skasowała zapis magnetyczny kopii relacji z tamtych dni, który był nagrany na karcie rejestratora. Usuwanie dowodów, zatrzymania i sankcje policji oraz szykany sądowe nakierowane nie na fałszerzy ale na osoby upominające się o uczciwe wybory to próba zastraszania i represje wobec obywateli tego samego systemu przemocy władzy, który na wielką skalę, fałszuje wybory w Polsce.

Wszyscy zatrzymani nocą z 20 na 21 listopada w Państwowej Komisji Wyborczej są oskarżeni w procesach karnych i sądzeni jak przestępcy. Tylko wobec dwóch osób, których sąd uznał za „dziennikarzy pełniących obowiązki” postępowanie karne zostało wycofane. Ta autorytarna i oderwana od faktów klasyfikacja związana z odebraniem prawa do bycia dziennikarzem pozostałym dwóm osobom sądzonym przez sąd jest także bardzo znamienna dla systemów niedemokratycznych.

Fałszerstwo wyborcze – uderzenie w fundament demokracji odbywa się za całkowitym przyzwoleniem prezydenta Bronisława Komorowskiego, który odpowiada za bezpieczeństwo Polski także w kategorii uczciwości wyborów, który nominuje sędziów odpowiedzialnych za przebieg procesu wyborczego. Nie tylko bagatelizując problem fałszerstw wyborczych ale wprowadzając opinię publiczną w błąd w sprawie procederu fałszerstw w Polsce prezydent Komorowski osobiście stanowi źródło obecnego chaosu, jest osobą odpowiedzialną za nielegalne działania związane z procesem wyborczym w Polsce. To on powinien zasiadać na ławie oskarżonych przed Trybunałem Stanu, a nie osoby protestujące przeciwko niszczeniu państwa. Farsa tzw. wyborów i reakcja na pokojowy protest, jest kolejnym świadectwem tego, że Polska znajduje się dziś poza gronem krajów demokratycznych. Władze które nie są w stanie rozprawić się z fałszerzami wyborów niezwykle sprawnie i brutalnie rozprawiają się z osobami żądającymi uczciwych wyborów. To ważny dla nas sygnał w jakiej rzeczywistości funkcjonujemy, tym bardziej, że przed nami wybory Prezydenta RP oraz wybory parlamentarne.
Chcesz żyć w demokracji? Chroń tych, którzy o nią walczą w Twoim imieniu. Żebyś nie został sam na sam z reżimem rządzącej partii.

Zatrzymani nocą z 20 na 21 listopada w Państwowej Komisji Wyborczej, oskarżeni w procesach karnych i sądzeni jak przestępcy:

1. Ewa Stankiewicz – reżyser, dziennikarz, Prezes Stowarzyszenia Solidarni 2010

2. Hanna Dobrowolska – dziennikarz SDP, redaktor naczelna portalu Solidarni2010.pl

3. Marcin Bergchauzen – przedsiębiorca

4. Grzegorz Braun – reżyser, filmowiec, kandydat na Prezydenta RP

5. Marcin Dybowski – wydawca, Krucjata Różańcowa

6. Paweł Hermanowski – Solidarni2010, członek SDP

7. Rafał Mossakowski – Centrum Edukacyjne Powiśle

8. Zenon Nowak – Stowarzyszenie i Partia Dzielny Tata

9. Grzegorz Senatorski – Dr nauk, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Krucjata Różańcowa

10. Witold Zieliński – dziennikarz, niepoprawneradio.pl

Apelujemy do wszystkich mediów o wsparcie, relacjonowanie i rzetelne przytaczanie kontekstu protestu wobec wszystkich pozostałych 10 oskarżonych, których procesy w dalszym ciągu się toczą, bądź będą toczyły (szczegóły rozpraw na portalu solidarni2010.pl).

Apelujemy do wszystkich, którym demokracja w Polsce leży na sercu o wsparcie finansowe przeznaczone na koszty obrony prawnej osób protestujących przeciwko niszczeniu państwa. Działając w porozumieniu ze wszystkim oskarżonymi prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia Solidarnych 2010 z dopiskiem: na cele statutowe – pomoc dla osób poszkodowanych w III RP

Apelujemy o modlitwę za Polskę.

———————————————————————————

Wpłaty na pomoc prawną i zasądzone kary prosimy kierować na konto:

Stowarzyszenie Solidarni 2010
Al. Lipowa 21/ 6
53-124 Wrocław

PLN: 07 2490 0005 0000 4600 4947 6799 subkonto Solidarni2010 – Komitet Obrony Prześladowanych

USD: 06 2490 0005 0000 4600 3437 9640

EUR: 63 2490 0005 0000 4600 2969 4969

Dla przelewów zagranicznych potrzebny jest identyfikator SWIFT/ BIC ALBPPLPW

Z dopiskiem: na cele statutowe – pomoc dla osób poszkodowanych w III RP


 

za: http://solidarni2010.pl/30356-komitet-obrony-przesladowanych—pomoz-oskarzonym-po-protescie-w-pkwnbspnbsp.html

Zobacz również:

za:

One comment on “Komitet Obrony Prześladowanych – Pomóż oskarżonym po proteście w PKW!

  1. Pingback: Akcja solidarności i pomocy dla osób poszkodowanych w III RP! | Niezależne Forum Akademickie - Media pod lupą NFA

Możliwość komentowania jest wyłączona.