„Bóg nie umarł” – wielki przebój kinowy w USA. Od 6 marca w Polsce.


image003Bóg nie umarł – najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA. Od 6 marca będzie go można oglądać w polskich kinach.

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę prof. Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Fryderyka Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. 

Tytuł filmu: Bóg nie umarł.
Reżyser: Harold Cronk
Produkcja: USA 2014
Dystrybutor: Monolith Films, Rafael Film
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 113 minut
Premiera kinowa: 06 marzec
Strona www: bognieumarl-film.pl

Bóg nie umarł. Czy masz odwagę bronić wiary?

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił.

Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób…

Twórcy o filmie:
„Chcieliśmy, żeby widzowie wyszli z kina podbudowani, żeby poczuli w sobie energię i chęć pokazywania innym, że Bóg nie umarł. On żyje w nas i dokonuje swego dzieła każdego dnia poprzez każdego z nas. Chcielibyśmy jednocześnie w pewnym sensie wyposażyć widzów w pewność siebie i przekonanie o własnej wartości, żeby łatwiej im przychodziło znajdywanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania”.  David A.R. White jeden z producentów filmu, który wcielił się w postać pastora Dave’a .

Lisa Arnold, ko-producentka „Bóg nie umarł”, podsumowuje wypowiedzi swoich kolegów i koleżanek: „Naszym celem jest kręcenie filmów, które będą pomagały ludziom zbliżyć się do Jezusa Chrystusa i skuteczniej okazywać mu swoją miłość. Bóg nie umarł to fantastyczny film, ponieważ z jednej strony pokazuje, że Bóg ciągle istnieje, a z drugiej pomaga chrześcijanom zrozumieć, w jaki sposób rozmawiać z ludźmi niewierzącymi i udowadniać im, że Bóg z nami jest i nigdy nas nie opuścił”, opowiada Arnold.

Reklamy

3 comments on “„Bóg nie umarł” – wielki przebój kinowy w USA. Od 6 marca w Polsce.

 1. @Bóg fakt …!
  Nie podważalny… !
  @nie zgadam się z Panią Marią Leśniak w innej sekwencji zdania.
  Mądry nawet filmik nie uzdrowi chorych współcześnie Polaków. Problem większy niż buzdygan w ręce setnika huzara spod Chocimia.
  … o Wiedniu nie wspomnę.
  To skutek naszych współczesnych targowiczan u władzy z „po” z nadania lemingozy, którzy Polskę mają w „DU.PSZY”. Śmierdząca rosyjska agitka propagandowa zdecydowała za Polaków.
  Tymczasem Polacy w kraju powinni decydować o Polsce! ! ? Jest inaczej! Polacy współcześnie zaprzedali Polaków! !
  – sukces sowieckiej dziczy trwa
  – komorowski na wydaleniu
  – Bronek bul, nie wygra tych wyborów
  – Tusk zwiał na z góry upatrzony fotel w brukselce.

  A – TY – durny krajanie dalej widzisz .ówn. WARTE Polski i Polaków.

  Bronek w b”U”lu nie wygra tych wyborów.

  10 maja rozpoczynamy sezon odstrzału „BuLA”.

  Nowy prezydent RP p[o tej dacie to nikt inny niż Pan: dr. Andrzej Duda.

  reszta zależy od samych Polaków.

  LEMINGOZO! Jak zdradzasz Polskę jak z tobą współżyć?

  Od 1981 po Chr. Graliście i gracie w DURNIA… Grają do dziś?

 2. jak czytam recenzje że film to propaganda chrześcijańska to aż mnie dusi ludzka beszczelność. Jeśli rezyser chciał udowodnić poprzez film że Bóg istnieje to MIAŁ TAKIE PRAWO, a to że ma wysoką oglądalność to tylko potwierdza że temat filmu dla ludzi jest ważny. A ateistów i innych szatanistów to odraża.

 3. To wspaniałe, ze nakręcono taki film. Trzeba odnajdywać w sobie boga, ale jesteśmy często zbyt mali by wiedzieć jak to robić. Dlatego potrzebny jest mądry film, lub charyzmatyczny ksiądz, by mam przewodził na początku naszej drogi. Potem jesteśmy już silni, gdy posiądziemy łaskę mądrości i wiary.

Możliwość komentowania jest wyłączona.