■■ Tadeusza Mazowieckiego nienawiść do Żołnierzy Wyklętych


Znany historyk dr Sławomir Cenckiewicz ujawnił ponad rok temu, na łamach miesięcznika „Historia Do Rzeczy” mało znane fakty z życia czołowego demoliberalnego autorytetu moralnego – Tadeusza Mazowieckiego.

Okazuje się, że w mrocznym okresie stalinizmu późniejszy premier wzywał do rozprawienia się z Żołnierzami Wyklętymi i niepodległościową emigracją.

„Wróg pozostał ten sam” – oto tytuł publikacji Mazowieckiego z 1952r. poświęconej potępieniu antykomunistycznego podziemia.

„Gdybyśmy przeglądnęli kroniki procesów członków organizacji podziemnych (…) spotkalibyśmy ludzi, którzy z całym cynizmem i premedytacją mordowali swych towarzyszy, kiedy uznali ich za niebezpiecznych, za ” – pisał wówczas późniejszy premier RP.

Jak zauważa Cenckiewicz, Mazowiecki nie był jedynym autorem publikacji. Przygotował ją razem z Zygmuntem Przetakiewiczem, byłym działaczem przedwojennej „Falangi”, a w okresie powojennym redaktorem tygodnika „Dziś i jutro”. Mazowiecki oskarża żołnierzy wyklętych m.in. o pragnienie ugodzenia „bezpośrednio w życie gospodarcze i polityczne kraju drogą dywersji i sabotażu”. Zwalczający totalitaryzm partyzanci zostali oczywiście porównani z hitlerowcami i uznani…

View original post 750 słów więcej

Reklamy

4 comments on “■■ Tadeusza Mazowieckiego nienawiść do Żołnierzy Wyklętych

 1. Ja niestety nie uwazam juz pana cenckiewicza za hiostoryczny autorytet po przeprowadzonej nagonce na Prof. Kiezuna w ostatnim tygodniu rocznicy powstania warszawskiego. Bardzo powoli odkrywamy Polske lat 40 i pieccdziesiatych ubieglego wieku. To byla walka, dogorywala, gineli Bohaterowie ale nigdy nie zlamali raz zlozonej przysiegi wolnej ojczyznie. Byc moze Goya jesliby zyl w Polsce potrafilby przedstawic pelny obraz tej walki. Jedno jest pewne, byli to ludzie z honorem, charakterem, wielka wyobraznia, o wiekich talentach. Czesc i chwala Bohaterom Wolnej Polski.

 2. W tych dniach 1980…, 1981… byłem realnym, uczestnikiem i świadkiem tych FAKTÓW ! ! Przytaczałem bez oddźwięku…. I mogę przytoczyć wiele faktów z tych HISTORYCZNYCH lat. Nie będę się rozpisywał…

  Mazowiecki, Bolek, Michnik… ! To współcześni KOMUNISATYCZNI zbrodniarze dla LEGALNEGO istnienia normalnego kraju Rzeczypospolitej w nowym współczesnym odbudowaniu IV Rzeczypospolitej ! Tak jest do dziś.
  Kandydat dr. Andrzej Duda ma realne szanse wygrać wybory? Tylko PiS przespał ostatnie lata opozycji! Czy nie mógł powołać Korpus Ochrony Wyborów? Nie powołał, więc co i kogo interesuje PiS!?

  SOLIDARNI2010 to najbardziej niezależna Stowarzyszenie, organizacja robi więcej niż sam PiS !
  Ostatnio w Częstochowie Solidarni2010 założyli ochronę wyborów:

  Na oficjalnej stronie zarejestrowała się tylko współczesna – H U S A R I A ! To: Solidarni2010. A reszta lemingozy???

 3. Stary faryzeusz Mazowiecki znany ze swojej postawy służebnej nie bez kozery został wyznaczony przez Kiszczaka na „pierwszego niekomunistycznego premiera PRL.” Swoją drogą powierzenie Kiszczakowi misji tworzenia rządu po wyborach z 4 czerwca 1989 roku (żyją jeszcze ludzie, którzy to pamiętają) cechowało się swego rodzaju uczciwością ze strony rządzących wówczas niepodzielnie, na mocy dogowora Kiszcak-Geremek, starych kiejkutów. Ale skoro Naród, po zwycięskich wyborach czerwcowych, oczekiwał „pierwszego niekomunistycznego premiera”, to proszę bardzo. Otrzymał starego faryzeusza!

 4. Toż to pewnie za to oddanie bolszewickiej braci chcą mu teraz POmniki stawiać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.