Centralne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – wideo i fotorelacja


dscn9710[1][Polecamy relację Solidarnych2010 z obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie 1 marca 2015 roku. -red]

Na Placu były nas tysiące! Wśród delegacji składających wieńce szczególnie liczna była reprezentacja Solidarnych2010.

W trakcie uroczystości, w imieniu środowisk kombatanckich, głos zabrał płk Stanisław Oleksiak, honorowy prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Słowa Pułkownika, skierowane do licznie obecnej młodzieży, warto przytoczyć w całości:
W imieniu pokoleń żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji niepodległościowych pragnę Wam powiedzieć jedno słowo:DZIĘKUJĘ!.
 
Ojczyzna, którą kochać trzeba do ostatka, do ostatniej kropli krwi ,nie bacząc na trud i spełnienie marzeń, której pokłon oddaje się w walce o JEJ HONOR I CZEŚĆ – TO JEST ZADANIE WASZE DALEJ!
Ja jestem żołnierzem antyhitlerowskim i antysowieckim. Nasze formacje przekazują Wam testament, który trzeba realizować. Tego wymaga dobro Ojczyzny. Potrafiliście wygrzebać z ziemi ohydnie pomordowanych bohaterów. Stworzyliście dzięki temuARMIĘ CIENI.
 
Składamy pokłon wszystkim Pileckim, Cieplińskim, Kontrymom, Kurasiom… WSKAZANA PRZEZ NICH DROGA JEST WASZĄ DROGĄ.
 
Jest waszym obowiązkiem służyć tak jak ONI, nie oglądając się na własny interes. Mam głęboką nadzieję, że NIE ZAWIEDZIECIE. Polska to rzecz święta i służyć jej będzie WASZA NIEPRZELICZONA BRYGADA.
 
Chwała Wam młodzi za podejmowanie ryzyka i przedkładania interesów własnych na rzecz dobra wspólnego.
 
CZEŚĆ WAM MŁODZI!
 

ndzw2015

Więcej zdjęć: TUTAJ


W Hołdzie Wyklętym – przemarsz do Archikatedry. 1 marca 2015

.


 

Reklamy

One comment on “Centralne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – wideo i fotorelacja

 1. Chwala Bohaterom !

  A co robi E. Kopacz ?

  Uwaga! Najnowszy numer tygodnika Warszawska Gazeta znajdziecie jak zawsze w każdy piątek w waszych kioskach. Kupuj i czytaj wyjątkowe i prawdziwie niezależne treści!

  Mamy dla Państwa w tym tygodniu super wyjątkowe tematy:

  Bronisław Komorowski nie wygra wyborów prezydenckich! Skąd to wiemy? Sondaże? Nie, nie nie…

  Słynny jasnowidz z Człuchowa przewiduje wyniki wyborów prezydenckich!

  – Krzysztof Jackowski twierdzi, że rok 2015 będzie ostatnim spokojnym przed wybuchem „poważnej wojny” i „konfliktem na Pacyfiku”. Przepowiada, że służby szykują gigantyczną prowokację, przygotowują człowieka, któremu oddadzą władzę w nadchodzących ciężkich czasach – czytamy w tekście Aldony Zaorskiej. Musicie to przeczytać!

  Również Aldona Zaorska rozmawia z reżyserką, publicystką i działaczką społeczną Ewą Stankiewicz o działalności Ruchu Kontroli Wyborów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.