Film „IDA” fałszuje obraz Polski – podpisz petycję!


RDIREDUTAlogoWidzowie zagraniczni, którzy oglądają film” Ida”, nominowany do Oskara i zbierający bardzo pochlebne recenzje, mogą odebrać fałszywe przeświadczenie o tym, że sprawcami Holokaustu są Polacy. Dlatego Reduta Dobrego Imienia-Polska Liga Przeciw Zniesławieniom zwraca się do Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, instytucji, która dofinasowała produkcję tego filmu, aby spowodowała, żeby film został opatrzony informacją, że: 

Reklamy

8 comments on “Film „IDA” fałszuje obraz Polski – podpisz petycję!

 1. @Georg, dziękuje Panu.
  Nie miejmy złudzeń nieboszczka PZPR nie odeszła w niepamięć ona czuwa i ma się dobrze. Zaplecze ma ogromne i bez skrupułów wykorzystuje moc. Nie miejmy złudzeń, przynajmniej, Ja nie mam i nie zawahają się sięgnąć po różne „granaty” straszak, kłamstwo, fałsz, oszczerstwo od filmu po inne zniesławienia naszej Czci, Godności, Wiary w Pana Boga i Nadziei na lepsze czasy. IV Rzeczypospolitej.
  Gdy w Polsce ostatnio rozprawiano o „traktorze i komorniku”, za granicą za granicą wielką aktywność przejawiała kanclerka Merkel niby o to, aby nie było wojny na Ukrainie. Boi się agenta KGB z NRD, chcąc przy okazji trochę zarobić dla Niemców, łapówek nie bierze ale nie pogardzi , w przeciwieństwie do naszej rządzącej targowicy.
  Więc zostało nam tylko przekuć kosy na sztorc… Za jakiś czas i tego się dowiemy. Pan Bóg nie rychliwy ale = SPRAWIEDLIWY. Proszę nie dziw się, mamy dość tej „farsy i teatru”.

 2. Nie znam co prawda treści i scenariusza filmu IDA ale wystarczy, że rezyser ma korzenie żydowskie, temat jest żydowski i dopasuje sie do niego antysemitów z Polskiego, dzikiego kraju nasyconego polskimi obozami koncentracyjnymi, a już amerykańska i światowa masoneria żydowska postara sie utorować takiemu „dziełu” drogę do oscara.
  Proszę zauważyć, że we wszystkich bez wyjątku filmach polskich, reżyserowanych przez żydow lub osóby żydowskiego pochodzenia tematyka jest tak dobierana, żeby był w nich wpleciony wątek żydowski. Filmy te, niezależnie od ich wartości, są natychmiast promowane i okrzyczane jako arcydzieła sztuki filmowej.
  Parafrazując „sukces” filmu IDA podsuwam naszym rdzennie polskim reżyserom pomysł: wstawcie żyda do, np. „Potopu” i wio! po oscara do Los Angeles. Przecież taka IDA się do niego nie umywa. Myślę, że sukces byłby murowany!

 3. przedewszsytkim ida nie jest filmem polskim i nie ma nic wspolnego z polska kinematografia oprocz tzw „polskiej obsady” w sowieckim obrazie bluznierczego dzikiego kraju, ktory nie powinine isntiec—-o taka jest przeslanka tegoz filmu. Dlatego bardzo chcialabym aby przynajmniej media neizalezne nie pisaly o tym filmie jako o filmie polskim. Ten pan zaplaci za swoje plucie jak Pan Kosinski, latal za slawa i zabil sie w Szwajcarii. uwazam jak wielu ze ten film najzwyczajniej zniknie z ekranow jako nudny natomiast moze trafic do akademii filmowych jako wybutny i to chyba bedzie najwieksze zagrozenie tego filmu dla swiatowej kultury. No coz kazdy moze na nas dzisiaj wskoczyc.

 4. „oglądający mogą nabrać przeświadczenia itd” – to nieporozumienie.
  Ten film p[o to został nakręcony, żeby oglądający właśnie takiego przeświadczenia nabrali i żadne napisy nic tu nie pomogą.
  Takie petycje wyglądaja jak pozorowanie jakiegokolwiek skutecznego działania
  przeciw antypolskiej działalności.
  Są wyrazem bezsiły teoretycznego państwa, jakim jest Polska od 1939r.

 5. Od czterdziestu lat podpisuję wszelakie podpisy pod rożne petycje. Koniec, kropka, kres! Składane podpisy są tak warte jak obecny rząd Tuska i kopka siana na ogródku premiera Kopacz, aż do METRA! ! Na moskiewskiej łączce, czerwonego placu pod muzeum Lenina. Z wszelakimi podpisami, które później idą do przemiału i na makulaturę!! W końcu dajcie sobie ŚWIĘTY = POKÓJ ze spokojem. Obecnie rewoltę musimy przeprowadzić! Aby odzyskać Polskę, NIE podpisując… Dajcie sobie „siana”. Dzisiejszej Polsce została tylko krwawa – REWOLTA ! Twego, tego nikt nie podejmuje! Ale to co jest! To każdy swoje – DUPSKO chowa za kant stołu! Zamiast być na pierwszej linii, jak Żołnierze w Powstaniu warszawskim. Jak trochę później Żołnierze Wyklęci – Niezłomni. Obecni młodzi to: T C H U R Z E ! ! Z konopiem na cmentarzu.

 6. Ida ma szansę na Oskara bo „Naima” John`a Coltrane`a jest „jak byk” impresją jazzową na temat „Girl from Ipanema” , a jakże, Antonio Carlos Jobim`a. Laik to usłyszy.
  Ta Garota from Ipanema ma się nijak do krwawej prokurator Wolińskiej, ale może zadziałać na podświadomość jury Oskara. To był wielki światowy przebój o niczym, taki tęskny, koedukacyjny, tkliwy kawałek boss-nowa ale jakże przyjemny dla ucha.
  Taka mała manipulacja dźwiękiem, tzw, soundtrackiem, tak w tle, do podświadomości i dalekiej pamięci – ach, te nase pejszy kochane… :))

  • tych 6 punktów istotnie mogłoby się znaleźć na planszy przed czołówką. Świadczyłoby to o konsekwencji w realizowaniu dobrze pojętej polskiej polityki hstorycznej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.