Ewa Kurek: Żydzi nigdy nie pokażą Polski korzystnie


– Jeśli mówimy o Żydach, to nie możemy myśleć o zintegrowanym, jednorodnym narodzie takim jakim są Polacy. Manipulacja prawdą historyczną dotyczącą Zagłady jest bardzo złożona. Musimy przy tym sięgnąć do korzeni i tradycji żydowskiej, jak i przede wszystkim należy uświadomić sobie, że dla środowisk żydowskich nie było korzystne pokazanie pozytywnej roli Polaków w trakcie Holokaustu powiedziała w Poranku WNET dr Ewa Kurek, badaczka relacji polsko-żydowskich podczas ostatniej wojny światowej

– W trakcie Zagłady zginęli niemal wszyscy Żydzi religijni. Ci, którzy się uratowali, w większości przebywali w Związku Sowieckim, tym samym po przejęciu władzy przez komunistów, to oni nad Wisłą nadawali ton narracji historycznej. A ta z wielu względów musiała być niekorzystna dla Polski i Polaków – mówiła.

– Za Oceanem po wojnie była cisza przez 20 lat. Niemniej, jak udowadnia Norman Finkelstein w swojej książce „Przedsiębiorstwo Holokaust”, zagłada Żydów zaczęła być dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy. W Izraelu wykorzystuje się natomiast Holokaust do lansowania pewnych politycznych inicjatyw, które mają zapewniać im korzyści – objaśniała badaczka.

Nasza rozmówczyni ujmuje istotę kultury żydowskiej jako bariery z nieżydowskim światem – Mówimy o cywilizacji judeochrześcijańskiej, ale to jest bzdura. Judaizm jest zupełnie innym biegunem w stosunku do cywilizacji europejskiej. Pojęcie moralności jest tam odmienne od chrześcijańskiej. Jedna Żydówka, słysząc moje wątpliwości, czy rzeczywiście oskarżenia w stosunku do Polski są uzasadniane uspokoiła mnie. A nawet zapytała, czy w odwrotnej sytuacji Żydzi ratowaliby Polaków? I ona powiedziała, że raczej żaden Polak wtedy by nie przeżył. A dlaczego? Tego ta kobieta mi nie powiedziała, bo nie jestem Żydówką – wyjaśniała różnice cywilizacyjną Kurek.

Zdaniem gościa Magdaleny Uchaniuk oskarżenia w kierunku Polski i Polaków mają podstawę w zachowaniu części Żydów za okupacji. – Sami Żydzi niechętnie wspominają o policji żydowskiej pilnującej gett. O tym, że władze żydowskie same wydawały Żydów na śmierć. W Ameryce tak właściwie wypiera się w ten sposób bierność środowisk żydowskich w trakcie wojny. Proszę sobie wyobrazić, że pierwsza organizacja zajmująca się sierotami żydowskimi w Polsce powstała dopiero w 1946 roku – przypomniała badaczka.

źródło: radiownet.pl

 Posłuchaj całej rozmowy!


 

Reklamy

6 comments on “Ewa Kurek: Żydzi nigdy nie pokażą Polski korzystnie

  1. Ostatecznie, należy również wspomnieć o Polsko-Niemieckich Chazarach, jako Kabalistach -wiecznie bawiących się słowem na modłę – laicko-masońską, ale i poszukujący stale, skrycie, uparcie takiego rzekłbym „Super-Zaklęcia”, a reguły słownej, która miałaby na celu opanowanie i podporządkowanie sobie wszystkich przejawów aktywności i sił Natury. Innymi słowy – Stwórca Wszechświata, którego my Chrześcijanie czcimy jako Boga i Ojca, a nade wszystko Niezawisłą, Niepodzielną i Niezmienną w swojej Woli od wieki wieków oraz Świętą Osobę, w mniemaniu Chazarów sprowadzana jest do -…Pewnej Siły Sprawczej, podlegającej wprawdzie słowu i różnorodnym regułom słownym , lecz wypowiadanym, zarzekanym, a czasem deklarowanym przez „zrecznego sławnego sztukmistrza”.. Na czym miałaby w takim razie polegać ta „zręczna gra słów sztukmistrza chazarskiego”? 1. Na nieuczciwych publikacjach. 2. Na manipulacjach środkami masowego przekazu. 3.Na ograniczaniu dostępu do ptawdziwie pojętej kultury, tożsamości, pamięci i historii głównie Narodów Europy.4. Na „uprawdopobnianiu ” takich, a nie innych form i zasad normujacych budowę i strukturę społeczeństw. 5. Na tępym, bezlitosnym powtarzaniu kłamstw na każdym poziomie życia i współużycia społecznego, zgodnie ze statystycznie „praktyczną” Gebelssowska regułą ” tysiąc razy powtórzone kłamstwo, staje się w końcu prawdą”. Można mówić o nowo-powstałym, przez 20-30 ostatnich lat, amalgacie świadomości, interesów, ruchów oraz agentury -Pan-Kontynentalnej/Europejskiej oraz Ogólnoświatowej, obecnie wywodzących się z: a) „zasiedzialych” po krajach Europy Ciężarów, b) masonerii, c) wpływowych służb post-sowieckich. Niestety, kulminacja tego amalgatu służb i interesów wystepuje na przykład w strukturach krajów Europy-Środkowo-Wschodnich Kościoła Katolickiego (tamże, lecz zaznacz am, ze NIE TYLKO TAMŻE!) ksiądz Zalewski-Isakowicz, raczej przez wzgląd na elegancję i schludnosc przekazu medialnego nigdy nie podejmuje, choćby próby pokazania skali.tego zjawiska, mając jedynie nadzieję, że raz rozpoczęta lustracja na pewno.zrobilaby swoje, mocno.oczyszczajac „atmosferę”…, Tymczasem przez zaniedbania, a z drugiej strony, wzmożoną aktywność służb post-sowieckich i sił interesów chazarskich w K.K., Kościół Katolicki „dorobił się” w Polsce i trzech apokaliptycznych szóstek – na miarę Sejmowego Nierządu na Wiejskiej i Żelaznej Różgi

  2. Chazarzy, to między innymi: judaistyczny wschodni wędrowny szczep Aszkotów, osiedlajacy się stopniowo coraz dalej na.Zachód.Europy, lub też inaczej, czasem nazywanych plemion, które przyjęły nieco wcześniej judaizm (z czystego wygodnictwa i wyrachowania), jako – Aszkeloci, bądź Aszkodzi, a będących już u podstaw historycznych, tak naprawdę – solidniejszych zalażków Państwa Niemieckiego, i to już począwszy od gdzieś około X wieku n.e.

    W mojej skromnej.ocenie.Aszkodzi-Chazarscy, to między innymi: a) skrytobójcy, a czasem jawno-zabójcy, b) zlodzieje i manipulatorzy, c) masoni i architekci nowo-czasów, mistrzowie podstępu i zrywania z tradycją, d) twórcy nowozytnego kosmopolizmu, e) ciemiężyciele i wikłacze losów tak Narodów Europy, jak i indywidualnych losów jednostek ludzkich, d).przesmiewcy i szydercy losów Eurooy, e) uzurpatorzy we wszystkim.czegokolwiek by się nie tkneli, f) pozerzy, silacy się w kreowaniu.wizerunkowym.siebie na 1.mężów stanu, 2.polityków,3.stróżów ładu publicznego,4.naukowców i sędziów,5.niezawisłych arbitrów w.sprawach spornych lub bezptecedensowych, 6. Bankierów, 7.w końcu biznesmenów, itp.,itd. W praktyce jednak okazują się „wyjadaczami zajęć, czy na poły profesji zawodowych nie wymienionych w powyższych 7dmiu punktach + ogromny Establishment Interesów tzw. Współczesnej Medycyny Zachodniej” – przykre…nie wymieniam tu rzeczy, której nie znam choćby pobieżnie z autopsji/obserwacji/zaslyszenia + jeszcze pomniejsze i bardziej.skryte dodatki społeczeństw Europy(profesji.zawodowej) nie wymienione powyżej…przykre.

  3. Kontynuując…,Nie wiem, czy końca wierzyć temu autorowi – Shlomo Sand. Wynikałoby bowiem na podstawie lektury jego ksiazki, że po XX wiekach historii Europy, miejscami -więcej domieszki autentycznej krwi żydowskiej może mieć chrześcijanin-europejczyk już obywatel niejednej gminy żydowskiej w Europie. I tak i nie. Na dwoje babka -tu – by wrózyla…, Wiem natomiast jedno – współczesną myśl chazarską – i ich ideologię – należy bezwzględnie zwalczać. To jednym słowem – żywe, destrukcyjne, piekące Zło. W dodatku dla wszystkich bez wyjątku. Chazarom nadto przypisuje się średnio nieco wyższy populacyjnie iloraz inteligencji. Myślę jednak, że to kwestia wielowiekowego, chytrego nastawienia do.otoczenia pośród Chazarow i usposobienie kształtowane wiekami, które tylko i wyłącznie daje im obecnie pewną przewagę, w tym intelektualną nad rodowitymi nacjami całej Europy.

  4. Trzeba korzystać ze wszelkiego źródła – na rynku informacji – a niejaki Shlomo Sand z obecnego Izraela – historyk, napisał książkę o tytule mniej więcej brzmiacym: ” Jak (na nowo) wymyślono Naród Żydowski”. W niej to udowadnia, czy raczej popiera autorytetem swego stanowiska zaeodoeego i eiedzy historycznej – pewną tezę, co do tego, że w Europie w zasadzie nie mamy do czynienia tyle z samymi Żydami, co: a) z Chazarami, podszywającymi się,- w przyjętym przez nich Judaizmie około X-XII wieku, pod Żydów, a którzy wskutek najazdow, miedzy innymi Złotej Hordy Mongolskiej, zostali stopniowo zepchnięci na wschodnie rubieże I Rzeczpospolitej, aż z Rejonu Między-Morza Czarnomorsko-Kaspijskiego, b) niedobitki Judeo-Berberow – przesiedlanych, po pogromach głównie z rejonu Grenady i Hiszpanii, stopniowo i nielicznie w głąb średniowiecznej Europy…

  5. Zydzi to plemie zmijowe, sa pacholkami samego diabla. Zyd nie „szanuje” nawet drugiego zyda. Wszedzie gdzie ich przyjeto z litosci, po krotkim czacie pokazuja swoje perfidne oblicze. Sam Pan Jezus powiedzial im, ze za ojca samego diabla maja. Prosze sie po nich nie spodziewac nic dobrego. Za pomoc odplacaja nozem w plecy. Zydzi nie musza pokazywac polski korzystnie, wystarczy , ze wyniosa sie tam gdzie pieprz rosnie. Jezeli tego sami nie zrobia nalezy im w tym pomoc i to jak najszybciej. W przeciwienstwie zalatwia Polske i Polakow tak jak zalatwili Pana Jezusa. Oni nawet przed Bogiem nie maja respektu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.