Ewa Stankiewicz: Mieliśmy do czynienia z gigantycznym fałszerstwem. To się w głowie nie mieści.


Ewa_Stankiewicz-wPolityceplEwa Stankiewicz komentuje powstanie Ruchu Kontroli Wyborów, który został zawiązany w miniony weekend. W ocenie założycielki Stowarzyszenia Solidarni 2010 mamy do czynienia z potrzebą pilnowania wyborów.

„Trzeba wytoczyć bitwę fałszerzom wyborów, ubezpieczanych przez prezydenta i przez sądy. W krajach zachodnich już przy kilku procentach nieważnych głosów podniesiono by alarm. Musimy odrzucić system i sami przeliczyć głosy” – powiedziała w Radiu WNET Stankiewicz.

Odnosząc się do sobotniego spotkania wskazuje, że „to, co się wydarzyło, przeszło jej najśmielsze oczekiwania”. „Pojawiły się głosy, że od 1980 roku nie było tak dużego porozumienia społecznego. To jest porozumienie ponad 70 organizacji, które łączy jeden cel: przypilnowanie uczciwości wyborów, wytoczenie bitwy fałszerzom wyborów. To, co się w Polsce dzieje, w głowie się nie mieści. W każdym europejskim kraju demokracji, do których Polska niestety się nie zalicza, ilość nieważnych głosów w wyborach, która przekracza 2 procent jest powodem do niepokoju” – tłumaczy.

I przypomina, że

„my w ostatnich wyborach mieliśmy do czynienia z 36 procentami głosów nieważnych”. „Jednak tej wiadomości nie ma na oficjalnej stronie PKW. To można sobie jedynie samemu wyliczyć. To są cyfry, które przepychają Polskę z systemu demokratycznego do jednego z najgorszych reżimów. Nawet kraje afrykańskie nie mają takich standardów. To się w głowie nie mieści. Wszystkie media powinny krzyczeć o tym codziennie. Mieliśmy do czynienia z gigantycznym fałszerstwem, na gigantyczną skalę. Ludzie, którzy zdają sobie z tego sprawę, łączą siły ponad podziałami, by wytoczyć bitwę fałszerzom”

– tłumaczy Stankiewicz.

Dodaje, że ci fałszerze są ubezpieczani „przez Prezydenta RP, który albo czerpie profity z tych fałszerstw, albo nie ma wiedzy na ten temat”. „Nie potrafię wytłumaczyć jego stanowiska” – zaznacza gość Radia Wnet. Dodaje, że również sądy ubezpieczają fałszerzy wyborczych.

Cała rozmowa na stronach Radia Wnet [u nas film poniżej – red.]
TK

za: stefczyk.info


,

 

Reklamy

4 comments on “Ewa Stankiewicz: Mieliśmy do czynienia z gigantycznym fałszerstwem. To się w głowie nie mieści.

  1. Szanowni etatowi informatorzy, proszę poinformujcie swoich pracodawców, że POLACY POWIEDZIELI DOSYĆ ! Żarty już się skończyły! Wykorzystamy wszelkie sposoby żeby odsunąć przestępców od władzy a jeśli to nie pomoże – wyjdziemy na ulice i zrobimy to osobiście własnymi rękoma ! To nie jest straszenie! Przestępcy odpowiedzą i tak się stanie, to już tylko kwestia czasu!!! (PRAWDA ZAWSZE ZWYCIĘŻY)

  2. Proponuje Petycje Poparcia Polskiego Ruchu Kontroli Wyborow, sama sie bardzo chetnie podpisze pod taka petycja, Aby pokazac wielki spoleczny mandat dla tej wspanialej inicjatywy. Stanmy w okopach do walki z najedzca, poniewaz dzisiaj juz jasno widac ze w Polsce rzadza dzisiaj okupanci a podstawione kolki, bez charakterow prestepcza mafia ktora coraz bardziej sobie pozwala.

  3. „”Trzeba wytoczyć bitwę fałszerzom wyborów, ubezpieczanych przez prezydenta i przez sądy ….w ostatnich wyborach mieliśmy do czynienia z 36 procentami głosów nieważnych”” – taka jest smutna rzeczywistość, którą musimy zmienić. Inaczej na nic debaty, analizy, pisanie pierdół o elektoracie i propagandowych sondażach.

  4. Szanowna Pani Ewo, nie rzadzacy i Bul Komorowski sa problemem, ale plemie zmijowe. Oni kupuja wszystkich matolow takich jak Buzek, Lewandowski, Tusk, Komorowski, Kopacz itd. Prosze nie zapominac, ze kupuja kogo chca i jak widac dotad idzie im to bardzo sprawnie. Oni zawsze znajda Judasza bo maja pelne szuflady hakow i pieniedzy. Tylko Opatrznosc jest w stanie sie temu przeciwstawic.
    Jasna Gora, dobry poczatek, ale gdzie sa Biskupi?
    Z slugami lucyfera niema zartow.

Możliwość komentowania jest wyłączona.