POWSTAŁ RUCH KONTROLI WYBORÓW! – Konferencja „Powstań Polsko!” – AKTUALIZACJA VIDEO


rkwbigPod Aktem założycielskim Ruchu podpisali się reprezentanci wszystkich obecnych na sali Stowarzyszeń. 76 organizacji złożyło swój akces do Ruchu Kontroli Wyborów. Od sierpnia 80 nie było tak dużego porozumienia – podkreślają organizatorzy.

Chcesz przystąpić do RKW – zarejestruj się tu:
rejestracja: http://www.ruchkontroliwyborow.pl
kontakt: sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl
informacje: http://www.stopfalszowaniuwyborow.pl 

Wczoraj w Częstochowie miała miejsce konferencja „Powstań Polsko!”. Stowarzyszenie Solidarni2010, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Klub Ronina i inne organizacje patriotyczne wezwali wszystkich do udziału w Ruchu Kontroli Wyborów, gromadzącym zatroskanych o prawidłowy przebieg wyborów w 2015 roku i chcących przypilnować uczciwości tych wyborów.

Relacja minuta po minucie (za solidarni2010.pl, VIDEO na dole strony):

10-11.15 – uroczysta Mszą święta w Bazylice na Jasnej Gorze w intencji Ojczyzny, która zgromadziła bardzo liczne rzesze wiernych; w ich gronie – członkowie Krucjaty Różańcowej z Ojczyznę, Klubu Ronina i Solidarnych 2010 przybyli z kilkunastu ośrodków w całej Polsce. Obecni są min. reprezentanci takich miast jak Kraków, Wrocław, Warszawa, Katowice, Łódź, Tychy, Ziellona Góra, Kłodzko.
Relacje i transmisje przeprowadzają: TV TRWAM, Radio Maryja, TV Republika, Radio Jasna Góra, solidarni2010.pl, Niepoprawneradio.pl,.

11.15 – modlitwa różańcowa

Konferencja w siedzibie Akademii Polonijnej na ul. Pułaskiego 4-6 ( niedaleko klasztoru)

12.00 – Sala na ponad 400 miejsc jest już wypełniona po brzegi, brakuje miejsc dla kolejnych grup napływających do sali.

Każdy wchodzący na salę wypełnia specjalną ankietę informując o tym, jaką funkcję pełnił w poprzednich wyborach i co oferuje w nadchodzących wyborach 2015r.
Uczestnicy otrzymali: instrukcję wyborczą dla członków komisji, apel do OBWE,, zaproszenie na pielgrzymkę Patriotów 1-3 maja na Jasną Górę

12.25 – Modlitwa „Ojcze nasz” rozpoczyna oficjalną część konferencji poprzedzoną ogłoszeniami organizacyjnymi.
Uczestnicy zapoznają się z rozdanym i powielonym tekstem Aktu założycielskiego Ruchu Kontroli Wyborów – na jego odwrocie uczestnicy wypełniają deklarację przystąpienia do Ruchu.

W prezydium zasiedli: Ewa Stankiewicz, Dorota Kania, Józef Orzeł, Jerzy Targalski, Marcin Dybowski.

Przybyli także Goście: prof. Jan Żaryn, Adam Słomka, poseł Szymon Giżyński [z listem od Jarosława Kaczyńskiego], rodzice Andrzeja Dudy.

12.30 – Odczytanie listu-pozdrowienia do uczestników skierowanego przez JE Ks. Bp Antoniego Pacyfika Dydycza. Jego Ekscelencja podkreślił rolę aktywności wobec najważniejszych spraw dla Polski, , nie powinniśmy nigdy „stawiać na bierność”.
Mocno zabrzmiały słowa: „Polsko jesteś nieśmiertelna! Nieśmiertelna przez Miłość, którą żywią do Ciebie Twoje dzieci, której nie ma równej na świecie”[brawa]

12.38 – Rozpoczęcie wystąpienia Marcina Dybowskiego z Krucjaty Różańcowej, nawiązanie do obywatelskiego szturmu na PKW w dniu 20.listopada, w którego wyniku skompromitowany skład PKW powołał się do dymisji.

Trzeba odwołać się do Narodu, jeśli instytucje zawodzą. Ojczyzna nasza jest w chwili, kiedy wszystko straciła i musi wrócić do początku budowania – droga powrotna to wysiłek! Nie wolno dać nam posłuchu tym, którzy chcą nas uciszyć w tym roku wyborów 2015! [brawa]
Trzeba położyć kres fałszowaniu wyborów i je sfałszuje, jeśli my się temu nie sprzeciwimy!

Wezwanie do zjawienia się Polsce licznych międzynarodowych obserwatorów.[brawa] – apel do rozpowszechniania w kopiach w całej Polsce. Wezwanie do odrzucenia komputerowego systemu liczenia głosów przez PKW.

Apel do mediów toruńskich, by narrację „przeciwnika” odrzucił, „nie godzimy się na wieczory wyborcze w telewizjach reżimowych”, to wielkie manipulacje, robione po to, by naród pogodził się z przegraną.[brawa], apelujemy do wolnych i mediów i telewizji, by w nich były wieczory wyborcze niezależnych kandydatów. Apel o własne badania sondażowe, by media „otworzyły podwoje i byśmy tam mogli zobaczyć naszych kandydatów”. [częste brawa]

Okrzyki: Andrzej Duda!, na widok rodziców kandydata na Prezydenta RP.

12.59 – Wystąpienie Ewy Stankiewicz z Solidarnych2010; wezwanie, byśmy mogli się policzyć!

E.Stankiewicz skierowała pytanie: Czy państwo wiecie, jaki procent nieważnych głosów jest w krajach demokratycznych? niepokój budzi 2% głosów nieważnych; 3% to dowód na fałszerstwo i powód rozpisania nowego głosowania. W Polsce obecnie – jest to 36% głosów [14 mln głosujących; 5 mln – głosów nieważnych]; Mamy do czynienia z systemem fałszerzy, krytych przez sądy. Sądy ubezpieczają fałszerzy! W państwach demokratycznych fałszerstwa są jednym z najczęstszych przestępstw, gdyż to zamach na podwaliny demokracji. W Polsce robi się to bezkarnie.
Okrzyki: Fałszerze!

To będą ostre słowa: ” Państwo często staniecie w pojedynkę na przeciwko zorganizowanej grupy przestępczej”.

13.17 – Przemawia Józef Orzeł z Klubu Ronina; Podaje kluczowe punkty projektu: nabór-szkolenie-odwaga w komisjach-policzenie głosów. Stworzymy armię kandydatów do 27 tysięcy Komisji Obwodowych. Razem jednoczymy się w działaniu, wpisaniu instrukcji, w szkolenaich.

13.28 – głos zabiera prof. Jan Żaryn w imieniu Stow. Polska jest Najważniejsza SPJN, „Potrzeba nam armii”!

video – Józef Wieczorek:

13.30 – przedstawiciele instytucji i organizacji zostają zaproszeni do podpisania Aktu założycielskiego Ruchu Kontroli Wyborów przy stole prezydialnym. – bezpośrednia transmisja w TV Republika-

Akt rozpoczyna się od słów:

W dniu 21 lutego 2015 roku, u tronu Matki Boskiej Jasnogórskiej powołujemy obywatelski, Ruch Kontroli Wyborów, oparty na idei dobrowolności i wolontariatu. Wywodzimy się z różnych organizacji stowarzyszeń i grup społecznych. Łączy nas wola obrony demokracji w Polsce i suwerenności Narodu wobec zagrożeń, jakie stwarzają nierzetelnie przeprowadzane wybory….

Jako pierwszy podpis składa Jan Żaryn w imieniu Stowarzyszenia Polska jest Najważniejsza, następnie Ryszard Kapuściński z Klubów Gazety Polskiej [w imieniu wszystkich klubów], Paweł Kurtyka ze Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczpospolitej, Przemysław Miśkiewicz ze Stowarzyszenia Pokolenie z Katowic, po nim – Ewa Stankiewicz Solidarni2010 i wszyscy obecni szefowie Oddziałów Terenowych Solidarnych2010 [Warszawa, Wrocław, Kraków, Zielona Góra, Tychy, Katowice, Łódź] , Adam Słomka i Zygmunt Miernik z KPN Niezłomni,

Profesorowie: Stanisław Mikołajczak z Akademickiego Klubu Obywatelskiego – z Poznania oraz Jan Tadeusz Duda z Krakowskiego AKO, działacze ze stowarzyszenia Strażnicy Wolności, Stowarzyszenie Niezłomni, Stowarzyszenie przedsiębiorców „Niepokonani”, Fundacja Gazety Podlaskiej, Komitet Więźniów Internowanych w Radzyniu, Stowarzyszenie Solidarni w Działaniu z Kępna, po nich kolejne osoby z kilkudziesięciu stowarzyszeń patriotycznych, religijnych, obywatelskich, przedsiębiorców, których listę przedstawimy wkrótce w komplecie. Jest też obecny przedstawiciel komitetu poparcia m.in Grzegorza Brauna, Pawła Kukiza.

14.05 – zostaje przekazane pozdrowienie od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – głos zabiera poseł Szymon Giżyński,
„My nie bronimy interesu partykularnego! Bronimy dobra wspólnego!”

14.14 – jako ostatni z podpisujących Akt założycielski RKW głos zabiera przedstawiciel stow. przedsiębiorców; dostaje huczne brawa

14.15 – ponownie głos zabiera prof.Jan Żaryn, porównując obecne spotkanie do Konfederacji. Mówił takze o gen. Hallerze, który krzyżem leżąc przed obrazem Jasnogórskiej MB, w przeddzień zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, wymodlił zwycięstwo. Dziś jesteśmy dziedzicami tych wielkich wydarzeń z 1665, 1920 i 1966 – bo jesteśmy patriotami, którzy mają zadanie, obrony godności narodu i honoru, ich zagrożenie – to zagrożenie niepodległości. Ratujemy Rzeczpospolitą, przed wewnętrznymi machinacjami.
Musimy dziś zdefiniować prawdziwego wroga Polski – bronimy dziś suwerenności Polski!

14.27 – dziennikarka Dorota Kania z GP mówi o fałszerstwach PKW, apeluje o aktywizację lokalnych i obywatelskich mediów i o ujawnianie nazwisk fałszerzy i sędziów odrzucających skargi wyborcze.

14.32 – Mariusz Patey – Instytut Romana Rybarskiego – mówi o polskiej gospodarce i przedsiębiorczości i konieczności zespolenia jej z patriotyzmem

14.38 – Ryszard Kapuściński dziękuje za organizację konferencji; zaprzańców przepędzimy z Polski; nalezy zaktywizować kluby w Polsce i poza granicami – Polonia powinna robić to samo , co wy-przekonajcie ich, zeby pilnowac wyborow! jesli je przegramy -to tu już nic nie bedzie!

14.40 – Natalia Tarczyńska z Solidarnych2010 czyta list profesora Andrzeja Nowaka skierowany do uczestników konferencji; pełny tekst: TUTAJ
List przyjęty został hucznymi brawami!

14.49 – emisja video-felietonu Jana Pietrzaka

14.54 – zebrani spontanicznie zaśpiewali patriotyczną pieśń „Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana…” oraz o 14.58 odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

15.09 – Przedstawiono inicjatywę modlitewną: modlitwa-słowo-czyn! Rozdano biało-czerwono różańce i zaapelowano o modlitwę różańcową za Polskę! „Zapalić Ojczyznę”- to nie podpalić Ojczyznę! Arcybiskup Ignacy Dec objął patronatem tę inicjatywę.

15.16 – przerwa

16.40 – Ireneusz Czmoch [fundacja OB-ciach] – Wykaz typowych fałszerstw wyborczych na konkretnych przykładach z wyborów samorządowych 2014r.

16.55 – Marek Deptuła [niepoprawneradio.pl] – omówienie rodzajów fałszerstw na wszystkich szczeblach systemu wyborczego, niebezpieczeństw wynikających z ustawy – „na każdym etapie procesu wyborczego możemy zostać oszukani”, jednak – co podkreślił -wyliczenia matematyczne mogą wykazać fałszerstwa.

17.08 – Dorota Stańczyk [19 lat] – w nawiązaniu do sprawy „znikniętych” 130 000 głosów, poleciła lekturę materiałów na ten temat.
Nasze materiały na ten temat:

http://solidarni2010.pl/30168-zniknieto-130-tysiecy-glosow-i-nic.html
http://solidarni2010.pl/29891-katowice-sad-okregowy-ucieka-przed-slusznym-oburzeniemnbspnbsppolakow—zobacz-wideo.html
http://solidarni2010.pl/29820-katowice-relacja-pelna-z-rozprawy-w-sprawie-nieprawidlowosci-wyborczych.html
Dociekała przyczyn tego stanu rzeczy.

Opisała, na czym polega praca w komisji wojewódzkiej i gdzie zostało popełnione fałszerstwo w ciągu podad 2 dni „zalewania” protokołami. Protokoły zbiorcze nie umożliwiają weryfikacji danych na podpisanych protokołach.
Omówiła kilkustopniowy przebieg zliczania głosów: Komisje okręgowe – Komisja wojewódzka – Komisarz wyborcza – PKW.
Opowiedziała szeroko, jak możliwe jest to, by nie zauważono, że podmieniono protokół?

D.Stańczyk apeluje o obsadzenie komisji wyższego rzędu – tu dokonuje się największych fałszerstw!

17.55 – Wystąpienie Marcina Dybowskiego – konkretne metody przeciwdziałania fałszerstwom.
Mówca nazywa wybory 10.maja MARSZEM NIEPODLEGŁOŚCI!
TEGO DNIA BIJEMY SIĘ O POLSKĘ NA ŚMIERĆ I ŻYCIE!

18.20 – Jerzy Targalski w imieniu Kongresu Mediów Niezależnych składa akces do RKW

RKW – współpracować powinien ze wszystkimi komitetami wyborczymi. Cel – uniemożliwić fałszowanie wyborów i zobaczyć , jakie jest naprawdę nasze społeczenstwo i kogo chce wybierać! Żadnych kontaktów z reżimem!

Siła dyktatury polega na tym,że oni zasypali przepaść między dykaturą a społeczeństwem, musimy mieć własny wieczor wyborczy, musimy publikowac każdy skan protokołu -lokalne media muszą pracować na rzecz niefałszowania.
Możemy utworzyć własny portalik lokalny do zamieszczania takich informacji.

Głos zabierają przedstawiciele komitetów wyborczych, nie kandydaci na urząd prezydenta RP, o co wyrażnie prosi prowadzący.

18.27 występują kolejno: przedstawiciel narodowej prawicy, kandydat Adam Słomka, przedstawiciel komitetu Grzegorza Brauna [odczytuje list G.Brauna], przedstawiciel komitetu wyborczego Andrzeja Dudy, Mariana Kowalskiego, Kornela Morawieckiego oraz Komitetu Wyborczego „Przyszła Polska” Włodzimierza Juliana Korab- Karpowicza.

Tylko wtedy będziemy mieli sukces w wyborach, gdy nie będzie nikt patrzył, z jakiego komitetu pochodzi „nasz” człowiek, z jakiej opcji prawicowej. Powinno się współpracować w ramach całego obozu patriotycznego. – apelował Adam Słomka.

18.56 – końcowe wystąpienie Marcina Dybowskiego i modlitwa „Pod Twoją obronę” i „Ojcze nasz”.
Spontanicznie zaintonowano Hymn Polski!
Brawa.

18:59 – Zakończenie konferencji

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

video – inter.blog TV:

video – Józef Wieczorek:

video – solidarni2010:

 

źródła:
http://solidarni2010.pl/30218-powstal-ruch-kontroli-wyborow—konferencja-powstan-polsko—relacja-minuta-po-minucie-z-konferencji.html

YT / Husarz

YT / Józef Wieczorek

YT / inter.blog TV


 

zobacz też:

https://ewastankiewicz.wordpress.com/2015/02/22/grzegorz-braun-do-uczestnikow-jasnogorskiej-konferencji-21-02-2015-na-rzecz-uczciwych-wyborow/

https://ewastankiewicz.wordpress.com/2015/02/22/prof-andrzej-nowak-konfederacja-2015-list-na-konferencje-powstan-polsko/

 

 

Reklamy

4 comments on “POWSTAŁ RUCH KONTROLI WYBORÓW! – Konferencja „Powstań Polsko!” – AKTUALIZACJA VIDEO

 1. Wezwanie. Proszę bezmyślnie nie odrzucać tej szansy. To, może już ostatnia.

  Proszę państwa, jeżeli u nas ktoś chciałby coś zmienić, to nie zrobi tego bez powszechnego poparcia społecznego. Na poparcie można liczyć, ale tej części naszego społeczeństwa, która została wierna Bogu i Ojczyźnie. Dlatego proponuję obok prowadzonej kampanii prezydenckiej podjąć akcję pod nawą „Obrona Wiary naszych Przodków”.
  Jeżeli, udałoby się wzniecić ten ruch do połowy kwietnia, to można by, 3-ego Maja na Jasnej Górze odbyć wspólne spotkanie tj. „naszego kandydata na prezydenta i ludzi zaangażowanych w/w ruch.
  Tam u stóp Królowej Polski, kandydat na prezydenta mógłby złożyć przyrzeczenie wierności Narodowi Polskiemu i zobowiązać się do realizacji jasno sformułowanego programu wyborczego.
  Tylko taki ruch pozwoliłby na odnowę życia politycznego w Polsce i byłby podwaliną pod przyszłe wybory parlamentarne.
  Z myślą o tym, którzy chcieliby coś tu zmienić, tylko nie widzą możliwości, próbowałem zaproponować, coś takiego (ale przepadło to, w otchłani cyber przestrzeni):

  Dziś nakazem chwili jest, by naród, zwłaszcza ci, którzy uważają się za ludzi wierzących stanęli w obronie wiary i Ojczyzny, przystępując do tworzenia w terenie grup o tymczasowej nazwie „ Obrońcy Wiary Naszych Przodków” ( w skrócie O.W.N.P.) . Pierwsze kroki należy uczynić tu, na dole, jednocząc swe siły w parafiach. Należy szukać osób niezadowolonych z obecnego stanu rzeczy, a zatroskanych o przyszłość naszej wiary, Ojczyzny i narodu.
  Na początku można porozumiewać się za pomocą parafialnych stron internetowych, lub zakładać własne strony pod nazwą- Parafialna Strona Obrońców Wiary Naszych Przodków w ( tu nazwa parafii i miejscowość), czy też komunikatorów internetowych.
  Gdy nabierzemy pewności, że może powstać grupa parafialna- O. W. N. P. to ją powołać. Wybrać Zarząd i zacząć bezpośrednie spotkania. Wybrać jeden dzień w miesiącu ( uzgodnić z proboszczem), w którym będzie odprawiana wieczorem Msza Św. za Ojczyznę, a po niej w miarę możliwości urządzić spotkanie grupy, zapraszając parafian. Wskazane by było, żeby ta Msza była odprawiana w tym samym dniu m- ca i o tej samej godzinie w całym kraju ( np. 2-ga środa m- ca, godz. 19- ta).
  Na tych spotkaniach należy omawiać sprawy dotyczące walki z Kościołem. Szukać dróg wyjścia z naszej nie mocy podźwignięcia Ojczyzny. Zbierać propozycję do programu organizacji ogólnokrajowej oraz organizować dobrowolną składkę ( anonimową, „co łaska”) na pokrycie koniecznych kosztów. Pieniądze te powinny być skrupulatnie i przejrzyście rozliczane, ale większość powinna być przekazywana „ do góry”, bo te konieczne koszty będą na „górze”.
  Gdy grupa, co nie, co już okrzepnie, powinna szukać kontaktu z podobnymi grupami z sąsiednich parafii w ramach dekanatu. Następnie zorganizować zebranie przedstawicieli grup parafialnych w dekanatach.
  Uczestnicy zebrania dekanatu, powinni przekazać zebrane w terenie pieniądze i propozycje do programu kiełkującej ogólnokrajowej organizacji, jak również wybrać z pośród siebie Tymczasowy Zarząd Dekanatu i delegatów dekanatu na Krajowy Zjazd.
  W/w delegaci powinni między sobą uzgodnić czas i miejsce odbycia takiego zjazdu oraz wybrać Komitet Organizacyjny.
  Zadaniem Komitetu Organizacyjnego będzie przygotowanie i przeprowadzenie Krajowego Zjazdu. Krajowy Zjazd powinien określić: charakter, zakres działania planowanej organizacji, ramy programu i wybrać Komitet Założycielski.
  Zadaniem Komitetu Założycielskiego będzie podjęcie wszelkich kroków w celu powołania i zarejestrowania kompetentnej organizacji.

  Kto w Boga wierzy, niech zaczyna. Niech informuje znajomych oraz kopiuje i wkleja, gdzie tylko, jest to możliwe. Nie mówmy, że to nie ja. To ma być każdy, do kogo to dotarło i komu jest droga wiara i Ojczyzna.

  W Imię Boże- zaczynajmy.

  Ps. Pod słowami kompetentnej organizacji miałem na myśli- Polską Partię Chrześcijańską, ale to, miało wypłynąć na fali ruchu.
  Jestem przekonany, że szalę zwycięstwa możemy przechylić na stronę prawdziwego reprezentanta naszego narodu. Tylko trzeba rodaków przekonać, że nie ma żadnego rozsądnego powodu, byśmy tą Polskę, tak po kawałku mieli nadal przejadać.
  Z poważaniem Sarna

 2. To będzie wojna. Oni nie oddadzą władzy dobrowolnie. A wiedzą, że fałszowali podpierając się cały czas propagandą, sondażami propagandowymi, aby ludzie myśleli że większość to ubeckie pomioty i tak głosują. To będzie ostra jazda.

 3. Prace poszczególnych komisji wyborczych powinny być kamerowane przez mężów zaufania, najlepiej żeby był to zawodowy kamerzysta. Od wydawania kart po liczenie i ogłaszanie wyników, które powinno odbywać się ręcznie, na każdym etapie powinniśmy mieć wgląd w przebieg.
  Komputer może co najwyżej zweryfikować, przeliczone wcześniej głosy.
  W Polsce w ostatnich wyborach prezydenckich udział wzięło koło 17 mln uprawnionych do głosowania, punktów wyborczych w Polsce jest 27435 czyli niespełna 620 głosów na 1 punkt wyborczy.
  Naprawdę potrzeba zaawansowanej technologi aby przeliczyć kilkaset czy chociażby kilka tysięcy głosów, co u nas często trwa tygodniami ?

Możliwość komentowania jest wyłączona.