Grzegorz Braun: Do Uczestników Jasnogórskiej Konferencji (21.02.2015) Na Rzecz Uczciwych Wyborów


G_BraunWielce Szanowni Zebrani – Eminencje, Czcigodni, Wielebni, Drodzy Państwo, Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele,

Dziękuję za zaproszenie – odpowiadam nań listownie (ze względu na spore oddalenie), by tą drogą najuprzejmiej podziękować za Wasze działanie na rzecz dobra wspólnego i aby z całego serca poprzeć Waszą inicjatywę. 

Wiecie, że nie jestem demokratą. Wolałbym umierać jako poddany – nie zaś obywatel, który nomen omen obywać się musi permanentnie bez tego, co demokratyczna republika fałszywie obiecuje. Na czystości procedury wyborczej zależy mi więc nie ze względu na demokrację samą – której zasady stosowane na szczeblu centralnym mam za szkodliwy i oszukańczy przesąd – ale ze względu na inne pryncypia, które są mi drogie: praworządność, jawność i uczciwość życia publicznego.

Stawiam się więc na Wasze wezwanie jako polski państwowiec. Bo przecież aby móc się różnić i spierać o najlepszy kształt ustrojowy Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, musimy ją najpierw odzyskać i zachować. A dziś – pojmujecie to najlepiej – samo istnienie niepodległego państwa polskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Prawo Polaków do suwerennego bytu narodowego jest kwestionowane nie tylko z zewnątrz, przez międzynarodowe konsorcjum naszych tradycyjnych rozbiorców, okupantów i kolonizatorów – ale i wewnętrznie, przez ludzi bez sumienia, którzy legitymizują swoje sprzedajne rządy wyborczym matactwem.

Abyśmy zatem mogli być gospodarzami we własnym kraju – odsuńmy od władzy tych zdrajców, którzy ani w Polskę nie wierzą, ani Boga się nie boją. Uczyńmy to, by godnie witać 1050. rocznicę Chrztu Polski – bo przecież to jest prawdziwa perspektywa, to jest właściwa miara, którą mierzyć powinniśmy nasze szczere zamiary i solidarne działania.

Przyrzekam nie zaniedbywać okazji, by szerzyć informację o Waszej akcji. O to samo proszę najusilniej wszystkich moich Elektorów, ludzi dobrej woli pokładających nadzieje w mojej kandydaturze i mnie osobiście życzliwych: okażcie swoje zaangażowanie z całych sił wspierając także ruch na rzecz uczciwych wyborów – „Powstań Polsko!”

Szczęść Boże w tym dziele – a Jasnogórska Pani, Królowa Korony Polskiej niechaj dopomaga!

Z szacunkiem,
Grzegorz Braun
Bishop, Georgia, 20 lutego 2015 r.

źródło: grzegorzbraun2015.pl

Reklamy

5 comments on “Grzegorz Braun: Do Uczestników Jasnogórskiej Konferencji (21.02.2015) Na Rzecz Uczciwych Wyborów

  1. Potrzebna jest petycja poparcia spolecznego Ruchu Powstan Polsko sby nsrod sie podpisal i jednoczesnie zaczal dzialac

  2. Marzy mi sie widziec ramie w ramię Grzegorza z Andrzejem w nowym rzadzie.Jeden jest dobrym prawnikiem,drugi jest doskonałym historykiem znajacym wszystkie meandry naszej udręczonej Ojczyzny.Czy stanie sie cud?Zyc w tej szalbierczej Polsce coraz trudniej.Za rzadu Tuska upadek prawdy-Komorowski odływa w odmety szaleństwa i zapomnienia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.