Ewa Stankiewicz: Bądźmy razem w tej najważniejszej sprawie dla Polski!


smflogoOdezwa poprzedzająca powołanie Ruchu Kontroli Wyborów. Zarejestruj się: ruchkontroliwyborow.pl / Relacja LIVE z Konferencji na Jasnej Górze TUTAJ /

W Polsce w ostatnich wyborach padł rekord 36 % głosów nieważnych. Spośród 14,3 mln glosujących, po przeliczeniu przez fachowców, 5,2 mln głosów okazało się nieważnych. W krajach demokratycznych 2 % nieważnych głosów wyborczych jest powodem do niepokoju, a 3 do 4 procent to niemal dowód na fałszerstwo i powód ponownego przeliczenia głosów. Np w Danii w ostatnich wyborach samorządowych głosów nieważnych było poniżej 1%. 

W Polsce władza i sędziowie z nadania Bronisława Komorowskiego przestali dbać o pozory w fałszowaniu wyborów. Jeśli nie chcemy, aby rządziła nami zorganizowana grupa przestępcza, w najbliższych wyborach prezydenckich sami powinniśmy policzyć głosy, zarówno te sondażowe, jak i wyborcze, oraz na tej podstawie zorganizować samodzielnie wieczór wyborczy.

Dziś w Częstochowie zostanie powołany ogólnopolski Ruch Kontroli Wyborów. Sygnatariuszami ruchu są Krucjata Różańcowa, Klub Ronina, Stowarzyszenie Solidarni 2010. Ruch ma charakter otwarty i zapraszamy wszystkich do włączenia się do niego. Do 17 kwietnia chcemy zgromadzić 50 tys osób, które weszłyby do komisji wyborczych jako członkowie. Wzywamy komitety wyborcze do współpracy.

Konferencja Powstań Polsko, na której zostanie ogłoszone powołanie Ruchu, rozpoczyna się dziś mszą św na Jasnej Gorze o godz. 10.  Jest bardzo ważne, by masowo włączyć się w przedsięwzięcie kontroli wyborów. Można to uczynić poprzez zarejestrowanie sie na stronie http://www.ruchkontroliwyborow.pl

Bądźmy razem w tej najważniejszej obecnie sprawie dla Polski.

Z poważaniem – Ewa Stankiewicz

 


za:http://solidarni2010.pl/30216-ewa-stankiewicz-badzmy-razem-w-tej-najwazniejszej-sprawie-dla-polski.html
zob też:

Ewa Stankiewicz i Solidarni2010 apelują o aktywność. „POWSTAŃ POLSKO!”

 

[CMYK] Plakat_m

Reklamy

One comment on “Ewa Stankiewicz: Bądźmy razem w tej najważniejszej sprawie dla Polski!

 1. Pani Ewo wlaczmy sie do petycji w obronie umierajacej Nadii Szewczenko na portalu euromaidan press. Ich poslka wersja szwankuje ale podali wersje w kilku jezykach.
  POMOZMY IM!!!!!!!

  Uwięziną Nadię Sawczenko wybrali do parlamentu ukraińskiego i delegowali do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy(PACE). Deputowani PACE mają imunitet międzynarodowy, który nie pozwala ich uwięzić bez werdyktu sądu. I PACE potwierdziła taki imunitet w sprawie Sawczenko. Jednak, Rosja, która jest członkiem PACE, nie wykonuje wymóg regulaminu tej organizacji.
  Z prośbą do Rosji zwolnić Nadię Sawczenko zwrócił się prezydent i rząd, 14 ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej, ta kwestia została podjęta w ONZ przez przedstawiciela Stanów Zjednoczonych Samanthę Pauer, o zwolnienie Sawczenko stara się sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon. W celu poparcia Nadii Sawczenko głodówkę ogłosiło szereg posłów Parlamentu Europejskiego. Prezydent Rosji Włodzimierz Putin odmawia uwolnienia, ponieważ w tej sprawie decyduje sąd. Jednak do sądu sprawa nie jest przekazana, bo Komitet Śledczy nie ma żadnych dowodów przeciw Sawczenko. I nawet zależny od władzy rosyjskiej sąd będzie zmuszony do przeznania jej niewinn.
  Rosjanie cynicznie czekają, dopóki ona umrze, żeby nie uznawać, że tyle czasu przetrzymywali w więzieniu niewinnego człowieka.
  Nasza ostatnia nadzieja- na zwykłych ludzi. Może wtedy, kiedy prezydent Rosji zobaczy, że w całym świecie organizowano ogromny ruch zwykłych ludzi, domagając się uwolnienia Nadii Sawczenko, on będzie musiał ją zwolnić.
  Prosimy wszystkich nieobojętnych poszerzać w waszych krajach te posłania, codziennie zmieniając ilość dni, jakie głoduje Nadia Sawczenko. Przykłady ulotek w różnych językach można znaleźć tutaj: https://bitly.com/1DJp8iQ
  Także prosimy wzystkich wysyłać elektroniczne i papierowe listy do prezydenta Rosji Włodzimierza Putina z prośbą zwolnić Nadię Sawczenko.
  Adres dla listów elektronicznych: http://eng.letters.kremlin.ru/,
  http://letters.kremlin.ru/
  Adres dla przesyłania listów papierowych:
  Prezydentu Federacji Rosyjskiej
  Władzimierzu Putinu
  23, Ilyinka Street,
  Moscow, 103132, Russia.
  W rosyjskim więzieniu umiera od głodu młoda kobieta – delegat do Zgromadzenia Parlamentarnego
  Rady Europy
  33-letnia obywatelka Ukrainy Nadia Sawczenko głoduje 70 dni na znak protestu przeciw oskarżeniom absurdalnym,które wysunął Komitet Śledczy Rosjiprorosyjskich.
  Zniewolnioną kobietę na silę wywieźli do Rosji i absurdalnie oskarżyli w umyślnym zabiciu dwóch dziennikarzy rosyjskich. pod czas walk między armią ukraińską i uzbrojonymi separatystami. 17 czerwca (dzień przed tym) jedna z min wybuchła blisko dziennikarzy, którzy znajdowali się w bliskości od linii ognia. Także Nadii Sawczenko wysunięto jeszcze bardziej absurdalne oskarżenie – nielegalne przekraczanie granicy rosyjskiej.
  Adwokaci Nadii Sawczenko przedstawili rosyjskim śledczym przekonujące dowody niewinności kobiety. Jest oświadczenie oficera ukraińskiego Serhija Melnyczuka, że właśnie on koregował zaprawę ognia w tej walce, w której zginęli rosyjscy dziennikarzy, których umyślnie nikt nie zabijaw. Ogień w walce był skierowany przeciwko uzbrojonym separatystom, obok których przebywali dziennikarzy.
  NIE POZWOLCIE UMRZEĆ
  18 czerwca 2014 roku ukraińska wojskowa Nadia Sawczenko wyjechała samochodem, żeby wywieźć rannych w bezpieczne miejsce, ale została pojmana przez bojowników
  facebook.com/
  freenadiyasavchenko
  @Free_SavchenkoNa znak protestu 13 grudnia 2014 Nadia Sawczenko ogłosiła głodąwkę. Ona już trwa 70 dni i doprowadziła do nieodwracalnych skutków w jej organiźmie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.