Człowiek Miłości rozsadza wszystkie ideologie – ks. prof. Tadeusz Guz w Amicusie. VIDEO


fot: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

fot: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Odpowiadając na pytanie: „Jak przezwyciężyć współczesne ideologie?” − ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz powiedział między innymi: „Na własne pytania tylko wtedy damy właściwą odpowiedź, jeżeli z całą konsekwencją opowiemy się za Miłością; człowiek miłości rozsadza wszystkie ideologie”.

Spotkanie z ks. prof. dr hab. Tadeuszem Guzem rozpoczęło się wczoraj [15.02.2015 – red.] o godz. 17.00 w Domu Pielgrzyma Amicus na warszawskim Żoliborzu i trwało ponad cztery godziny, przy sali wypełnionej publicznością „ponad brzegi”. Z pewnością przejdzie ono do historii świetnych warszawskich spotkań z tym wybitnym uczonym i świadkiem głoszonej Prawdy. Padło wiele mocnych słów, ważnych myśli, odważnych konkluzji. Szkoda, że zabrakło polityków, dla których spotkanie mogło być szansą na „douczki” przed nadchodzącymi wyborami, w których przecież, mamy nadzieję – chcą być godnymi reprezentantami naszych narodowych i ludzkich racji. (…)

− Mogę spontanicznie powiedzieć, że (…) ten wybór tematów był Bożą inspiracją – w 2010 roku mamy z jednej strony wielkie działania Boga, a z drugiej nieprawdopodobne uderzenie szatana w dzieje Polski, dobro Polski, dzieje Europy i świata – to wydarzenie pod Smoleńskiem jest syntezą skutków ideologicznych, które poddaliśmy analizie – mówił ksiądz profesor.

Dramat smoleński, wszystkie dramaty w dziejach świata mają ostateczną rację w duchu nienawiści, który z własnej woli postawił na nienawiść.

Ksiądz prof. Guz rozwinął swoją myśl, akcentując znaczenie metafizyki w rozumieniu rzeczywistości, własnej bytowości jako substancji, znaczenie permanentnego kształcenia się  – w tym polityków (…)

Przez prawie dwie godziny ksiądz profesor odpowiadał na liczne pytania publiczności, która − wydaje się − świetnie pojmuje grozę czasów, w których przyszło nam żyć, biorąc pod uwagę propagandę ideologii gender oraz przyjęcie przez Sejm RP ustawy tzw. przemocowej jako furtki dla neomarksistowskiej rewolucji kulturowej, która pragnie – jak uczciwie przyznają jej ideolodzy – unicestwić rzeczywistość.

Aldona Ciborowska

całość: naszdziennik.pl


 

Jeden z komentarzy ze strony ekspedyt.org:

To był naprawdę wyjątkowy wykład. Atmosfera była wspaniała, ks. prof. T. Guz przeszedł samego siebie. Wyraźnie i dobitnie wczoraj powiedział (cała sala klaskała):

Żadne partie, żadne ugrupowania w obecnym kształcie nie mają szansy na wygranie z obecnymi zagrożeniami. To jest rewolucja kulturowa, której zadaniem, jak każdej rewolucji, jest zniszczenie bytowości człowieka. Zniszczenie jego podmiotowości.

Wspomniał też, że rozmawiał politykiem i zapytał, dlaczego się nie dokształcają, dlaczego nie analizują obecnej sytuacji w oparciu o źródła. Odpowiedź polityka Go zszokowała: powiedział, że mają statut partii i to im wystarczy. Tam jest wszystko. !!!!!!

Podał przykład koncernu samochodowego BMW, gdzie właściciele płacą i wymagają by ich pracownicy uczestniczyli minimum 200 godzin rocznie (każdy od najniższego do najwyższego szczebla) w szkoleniach merytorycznych, związanych z ich pracą i koncernem. A naszym politykom wystarczy statut. !!!

Miłość i tylko Miłość oprze się tej ideologii zła. Miłość czyli zdolność do czynienia dobra, dobra dla każdego i dla wszystkich.

relacja video ze spotkania / za naszdziennik.pl /
Reklamy