PETYCJA DO PKW: O niezwłoczną publikację skanów protokołów Komisji Obwodowych


cg_ronin_2By Klub Ronina · Warszawa, Polska · 17.02.2015

Jeśli obywatele w jakimś kraju mają jakiekolwiek wątpliwości co do uczciwości wyborów, to znaczy, że  w takim kraju nie ma pełnej demokracji.

W ostatnich wyborach samorządowych było (wg PKW) ponad 5 mln nieważnych głosów. Wyniki podane przez PKW różniły się od exit polls tak, że eksperci nie umieją tego wytłumaczyć. Na Śląsku okręgowa komisja wyborcza wysłała do PKW 2 zbiorcze protokoły z wynikami różniącymi się o 130 tys. głosów. PKW do dziś nie opublikowała całościowych wyników wyborów listopadowych itd. Itd. 

Nie chcemy mieć wątpliwości, czy wybrani przedstawiciele – radni, burmistrzowie, prezydent, parlamentarzyści – rzeczywiście są wybrani przez nas w wolnych wyborach. Dlatego domagamy się publikacji w Internecie na stronie www PKW skanów protokołów obwodowych komisji wyborczych niezwłocznie po zakończeniu liczenia głosów w tych komisjach. Tylko w ten sposób można przywrócić kontrolę obywateli nad procesem wyborczym, do którego zaufanie zostało poderwane podczas ostatnich wyborów samorządowych.

Osoby, które chciałyby poznać więcej szczegółów dotyczących Ruchu Kontroli Wyborów, proszę o zaznaczenie okna „Chcę otrzymywać informacje o innych działaniach organizacji Klub Ronina (zaznaczenie nieobowiązkowe)”.

Józef Orzeł
Klub Ronina
Ruch Kontroli Wyborów


 

Petycja do Państwowej Komisji Wyborczej

Apelujemy do PKW, aby skany lub zdjęcia protokołów głosowania ze wszystkich Komisji Obwodowych PKW umieszczała na swojej stronie www.pkw.gov.pl NIEZWŁOCZNIE po zakończeniu liczenia głosów w Komisjach Obwodowych (poczynając od wyborów prezydenckich 10.05.2015)

Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]

podpisz tę petycję TUTAJ

Reklamy

4 comments on “PETYCJA DO PKW: O niezwłoczną publikację skanów protokołów Komisji Obwodowych

  1. Wysyłałem do wielu zainteresowanych prosty i tani patent gwarantujący uczciwe wybory. Opublikowałem go gdzie mogłem. Nikt nie zareagował. Ciekawy jestem czy wy tak samo jak inni tylko oszukujecie Polaków czy rzeczywiście chcecie uczciwych wyborów. Tu jest link do Patentu gwarantującego uczciwe wybory. http://braterstwo.org/index.php/168-zdrajcy-i-zbrodnie-na-polakach-i-polsce-wyzwolenie-polako-i-polski/mozemy-i-musimy-teraz-wyzwolic-nasza-ojczyzne/157-patent-gwarantujacy-uczciwe-wybory-2 Tu jest realny sposób na zjednoczenie Polaków i Plan Wyzwolenia Polski http://wolanarodu.org/ tylko kto rzeczywiście tego chce. Bo Bolki na pewno nie.

  2. PKW nie bedzie publikowac zadnych protokolow z wyborow, bo boja sie seryjnego samobojcy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.