Wykład prof. Andrzeja Nowaka z cyklu „Jak odbudować Polskę?” – DZISIAJ, Amicus, g.16


jakodbudowacpolske-0Stowarzyszenie Solidarni 2010 zaprasza na nowy cykl wykładów profesora Andrzeja Nowaka pt. „Jak odbudować Polskę?”, które będą się odbywać w Domu Pielgrzyma „Amicus” przy parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu w trzecie wtorki każdego miesiąca o godz.16.00.

Część 1 – 17.02, godz.16.00 
Część 2 – 17.03, godz.16.00
Część 3. -21.04, godz.16.00

JakodbudowacPolske


nowak-uleglosc_czy_niepodleglosc_3d-0POLECAMY najnowszą książkę Prof. Andrzeja Nowaka „Uległość, czy niepodległość”. Książka została zadedykowana m.in. Solidarnym2010!
Wydawnictwo Biały Kruk.

Najnowsze dzieło prof. Andrzeja Nowaka to zbiór jego głębokich refleksji nad losem naszego narodu. Cieszący się ogromną popularnością i szacunkiem pisarz polski, wybitny patriota i uczony, zabiera głos w dyskusji o sensie walki Polaków o niepodległość – zarówno dawniej, jak i teraz. Wyjaśnia nie tylko sens, ale i uwarunkowania powstań, poczynając od konfederacji barskiej, sens wojny z bolszewikami, września 1939, zrywu i czynu solidarnościowego z końca XX stulecia. Rozprawia się również z rosnącym zakłamaniem III RP. Odwołuje się do dawnej i najnowszej historii, do roli Krzyża w życiu narodu, a wszystko po to, abyśmy zrozumieli czego Polska może spodziewać się dzisiaj. Jego pogląd jest jasny: Polsce i Polakom uległość nigdy nie przyniosła i przynieść nie może pożytków.

Błyskotliwie i z wielką wiedzą (profesor analizował nieznane dotychczas archiwa zachodnie i rosyjskie) dowodzi, że bohaterstwo i ofiara złożona przez tyle pokoleń naszych rodaków godne są chwały, a nie poddawania w wątpliwość lub lekceważenia. Szerzenie tej wiedzy i tego sposobu widzenia naszej Ojczyzny, które przekazuje Czytelnikowi prof. Andrzej Nowak, jest niezbędne do podnoszenia świadomości narodowej, zwłaszcza w obliczu coraz silniejszego marginalizowaniu Polaków w ich własnym kraju. Autor wyraźnie wskazuje na funkcjonujące tutaj i za granicą ośrodki antypolskie oraz metody ich działania; jedną z podstawowych jest manipulacja historią albo jej eliminowane także z programów szkolnych.

To książka, którą powinien przeczytać każdy dorosły mieszkaniec Rzeczypospolitej, a w szczególności – politycy, bowiem prof. Andrzej Nowak nie tylko objaśnia sens i konieczność patriotyzmu, ale także precyzyjnie tłumaczy istotę i korzenie zagrożeń dla naszego kraju ze strony otaczających nas imperiów oraz ze strony… nas samych. Książka napisana jak zwykle porywająco! Najstarsze teksty pochodzą z okresu po Tragedii Smoleńskiej, a najnowsze z listopada 2014. Kilkadziesiąt ilustracji wzmacnia jeszcze siłę przekazu.

Patronat nad książką „Uległość czy niepodległość” – Solidarni2010.pl

Jolanta Kochniarczyk
Wydawnictwo Biały Kruk

więcej:

http://solidarni2010.pl/28865-uwaga-od-17-lutego-2015-r-nowy-cykl-wykladow-prof-andrzeja-nowaka-jak-odbudowac-polske.html

Reklamy

One comment on “Wykład prof. Andrzeja Nowaka z cyklu „Jak odbudować Polskę?” – DZISIAJ, Amicus, g.16

  1. Zeby Polske odbudować, trzeba ja szybko ODEBRAĆ, jak? Najbliższe wybory,? ….. nic wiecej nie napisze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.