Ewa Stankiewicz i Solidarni2010 apelują o aktywność. „POWSTAŃ POLSKO!”, JASNA GÓRA, 21 lutego


Stop_falsz_wyb21 lutego na Jasnej Górze w Częstochowie odbędzie się wydarzenie pt. „Powstań Polsko! Ogólnopolska Konferencja Środowisk, Stowarzyszeń i Obywateli Rzeczypospolitej zatroskanych o prawidłowy przebieg wyborów 2015”   Relacja LIVE TUTAJ / ; / UWAGA! Aby wziąć udział w akcji kontroli wyborów, wejdź na stronę i przyślij swoje dane, polub na FB / 

Drodzy Rodacy,

Wobec ewidentnych fałszerstw wyborczych dokonanych podczas wyborów samorządowych w 2014 roku żaden Polak nie powinien pozostać obojętny. Jest naszym obowiązkiem stanąć w obronie zagrożonych praw i wolności obywatelskich wywalczonych przez naszych przodków dla nas i przyszłych pokoleń Polaków. 

Stowarzyszenie Solidarni2010, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Klub Ronina i inne organizacje patriotyczne wzywają wszystkich do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Stowarzyszeń i Obywateli Rzeczpospolitej zatroskanych o prawidłowy przebieg wyborów w 2015 roku.

Konferencja „POWSTAŃ POLSKO!” odbędzie się na Jasnej Górze 21 lutego 2015 r. Zostanie na niej przedstawiony plan alternatywnego, obywatelskiego systemu liczenia głosów w wyborach prezydenckich 10 maja br. i w kolejnych wyborach parlamentarnych. Każdy, kto przybędzie na Konferencję dowie się, w jaki konkretny sposób może podjąć odpowiedzialność za losy Ojczyzny w 2015 roku!

Inicjatywę poparło wiele znanych i cieszących się autorytetem osób. Od nas wszystkich zależy, czy w obliczu bezpośredniego zagrożenia dla demokracji i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego potrafimy się zmobilizować i wspólnie przypilnować uczciwości wyborów. Liczymy na poparcie inicjatywy przez wszystkie organizacje, które podkreślają przywiązanie do wartości nierozerwalnie związanych z wiarą, kulturą i tradycją Polaków. Głęboko wierzymy w możliwość stworzenia wspólnego, szerokiego, ponadpartyjnego frontu porozumienia, skupionego wokół konkretnego zadania. Zapraszamy do współpracy wszystkich szefów sztabów wyborczych kandydatów na prezydenta RP obozu patriotycznego. Jest w nas siła – musimy jednak działać wspólnie i solidarnie.

Czekamy na Was 21 lutego w Częstochowie, w Akademii Polonijnej na ul. Pułaskiego 4-6 (niedaleko klasztoru) o godz.12.00. Wydarzenie to poprzedzi Różaniec Święty i Msza Święta na Jasnej Górze odprawiona o godz.10.00 pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Antoniego Pacyfika Dydycza, który weźmie także udział w Konferencji.

Rodacy, dzięki Wam Konferencja POWSTAŃ POLSKO! Zainauguruje działalność ogólnonarodowego Ruchu Kontroli Wyborów. Razem mamy szansę odwrócić bieg wydarzeń w naszej Ojczyźnie i doprowadzić do objęcia władzy przez tych, którzy cieszą się rzeczywistym poparciem Narodu.

Z Solidarnym pozdrowieniem
Prezes Stowarzyszenia Solidarni2010
Ewa Stankiewicz

Uchwała Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Solidarni2010 z dn.31.01.2015 :
http://solidarni2010.pl/30044-solidarni2010-przed-wyborami-2015.html


PROGRAM KONFERENCJI i zapisy na przejazd do Częstochowy:

Program Konferencji „Powstań Polsko! – W trosce o prawidłowy przebieg wyborów w 2015 roku!”

12.00 -13.30

Wystąpienie inauguracyjne: JE Biskup Antoni Pacyfik Dydycz
Przywitanie gości: Przedstawiciel Sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę

Wystąpienia programowe:
Ewa Stankiewicz – Solidarni2010
Józef Orzeł – Klub Ronina
Maciej Świrski – Reduta Dobrego Imienia
Prof. Jan Żaryn
Prof. Andrzej Nowak – list do uczestników konferencji
Jan Pietrzak – Towarzystwo Patriotyczne
Mariusz Patey – Instytut Romana Dmowskiego

13.30 – 15.00

„Wybory w Polsce – zagrożenia, nieprawidłowości i fałszerstwa – jak im przeciwdziałać”.
Marek Deptuła, Ireneusz Czmoch – Główne typy nieprawidłowości i fałszerstw wyborczych
Piotr Ł. J. Andrzejewski, Bogusław Nizieński – Aspekty prawne naruszeń procesu wyborczego
Dorota Stańczyk – Fałszerstwo w Katowicach w 2014 roku. – Moja walka o uznanie 130 tysięcy ważnych głosów
Maciej Pawlicki – Byłem mężem zaufania
Marcin Dybowski – Byłem członkiem komisji wyborczej – model kontroli głosowania na poziomie obwodu i komisji wojewódzkich

Przerwa

15.30 -16.30

Panel „Media w kontekście manipulacji wyborczych oraz walki politycznej. Uczciwość wyborów w 2015 r.”
Jadwiga Chmielowska, Marek Deptuła, Hanna Dobrowolska, Michał Karnowski, Maciej Pawlicki, Jan Pospieszalski, Wojciech Reszczyński, Janusz Sanocki, Krzysztof Skowroński, Ewa Stankiewicz, Jerzy Targalski

16.30 – 18.00

Czy potrzebny jest Polsce społeczny ruch kontroli wyborów?
Dyskusja przybyłych na konferencję przedstawicieli Komitetów Wyborczych Kandydatów na Prezydenta RP
Przedstawienie kalendarza działań na najbliższe tygodnie

Zakończenie konferencji

[CMYK] Plakat_m


Włącz się do propagowania tej inicjatywy:
mały plakat, który możemy rozsyłać do znajomych i umieszczać na www
https://drive.google.com/file/d/0B7i15HJp0hgRdFJnNkRtOU9uT2M/view?usp=sharing

duży plakat do druku offsetowego i do wykorzystania w prasie
https://drive.google.com/file/d/0B7i15HJp0hgRQnh3dFo4UjRVak0/view?usp=sharing

 SOLIDARNI APELUJĄ – WEŹ UDZIAŁ! 21 lutego konferencja POWSTAŃ POLSKO! na Jasnej Górze – Wybory 2015

Zgłaszane autokary na Konferencję w dn. 21.02 w Częstochowie

W Poznaniu prosimy o kontaktowanie się z Panią Ritą Wilowską

tel. do ksiegarni 618 650 820 lub bezpośredni 797 355 240 lub 501 232 187,
do Pani Ireny 695 662 139, 618 142 159
wyjazd o godz. 5.00 spod Opery Poznańskiej, cena 60 zł od osoby

W Warszawie kontakt telefoniczny 535 910 009,
lub zuzanna.stec@solidarni2010.pl
odjazd autokaru będzie o godz. 6.30 z placu Grzybowskiego spod kościoła Wszystkich Świętych
(cena w obie strony 50 zł od osoby)

W konferencji zapowiedziały udział liczne stowarzyszenia i organizacje obywatelskie i patriotyczne, w tym Krucjata Różańcowa i Solidarni2010.

Reklamy

5 comments on “Ewa Stankiewicz i Solidarni2010 apelują o aktywność. „POWSTAŃ POLSKO!”, JASNA GÓRA, 21 lutego

 1. …nie myślę o PTL. Fałszowali wybory już w 1989 r. cały czas fałszowali aż do ostatnich na jesieni. Nie należy pisać o inicjatywie ale tam być. To najważniejsze, więc proszę do wszystkich znajomych rozsyłać tą wiadomość i być obecnym w Częstochowie. Czyny się liczą nie pisane słowa.

  • Masz całkowitą rację. Pisanie jednak nie wyklucza czynów. Być może kiedyś poznamy się w realu, dowiesz się, że nie spałem przez ten czas. Nie chcę więcej pisać bo ujawnię się w pełni. Tymczasem pozdrawiam, J.

 2. Bardzo ważne jest KOMISYJNE LICZENIE GŁOSÓW, tzn. każda karta do głosowania odkładana na określoną kupkę powinna być widoczna dla każdego członka komisji oraz dla męża zaufania. Nie dzielenie się na podgrupki liczące karty, czasem nawet nie podliczane ponownie przez drugą osobę czy podgrupę.

  W komisji, w której byłam mężem zaufania, zgodzono się tylko na komisyjne przejrzenie głosów nieważnych: na 15 głosów nieważnych 5 głosów zostało zakwalifikowanych niepoprawnie (każdy z nich na kandydata PiS). Nie wiem, czy głosy na dwóch kandydatów na prezydenta zostały rozłożone poprawnie, bo komisja nie zgodziła się na ponowne sprawdzenie wszystkich głosów. Zaznaczyłam to w uwagach do protokołu, ale to nie może się w ten sposób odbywać. Głosy MUSZĄ BYĆ LICZONE KOMISYJNIE. Niezależnie od tego, że zajmuje to trochę więcej czasu. Podstawą jest pewność obliczonych głosów.

  Trzeba to wyraźnie podkreślać przed wyborami: jeżeli czyimś celem nie jest rzetelne policzenie głosów, ale jak najszybszy powrót do domu i jak to niektórzy określają „jakość pracy adekwatna do płacy”, to taka osoba nie powinna zgłaszać się na członka komisji. Nikt nikogo do pracy w komisji nie zmusza. Obowiązkiem jest rzetelne wykonanie pracy, do której dana osoba się dobrowolnie zgłasza.

 3. To wspaniała inicjatywa, ale musi być „domknięta” aby wszystko się powiodło.
  1) Przypilnowanie ostre w komisjach obwodowych ( znajomość metod fałszowania i momentów fałszowania) = Tysiące odważnych ludzi, innych niż dotychczas.
  2) Protokoły odbite z oryginału i zliczenie centralne.

  Niestety, to dopiero połowa pracy. Przecież tzw. „pkw” nie uzna tych wyników. My poznamy za to skalę fałszerstwa. Czy warto? Myślę, że bardzo, bardzo warto.
  Skala fałszerstwa otworzy nam naiwnym oczy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.