Dawid Wildstein: Ziemkiewicz napisał tekst o Ukrainie..


wildstein ziemasZiemkiewicz napisał tekst o Ukrainie… Nie mam nawet 1/100 zasięgu jego tekstów, ale muszę chociaż na tym mini blogu coś odpisać. Krótko. RAZ pisze, że o ile wpis Pazia jest paskudny, to gdyby dotyczył Rosjan, nie byłoby właściwie oburzenia. Innymi słowy- gdyby Paź napisał „”ruskie ścierwa dostają łomot aż miło; jak tu nie kochać Banderowców?” zamiast ” „ukraińskie ścierwa dostają łomot aż miło; jak tu nie kochać ruskich?” to właściwie byłby luz…

Więc spieszę donieść, że Ziemkiewicz myli się kompletnie.
Gdyby to Ukraina najechała Rosję i publicznie chwaliła się filmikami, gdzie obwieszeni symbolami Bandery terroryści katują i torturują, a jakiś gnój, menda i kretyn, wyrażał swój zachwyt tego typu działaniami, to reakcja powinna być, i zapewne by była, analogiczna.

Bo to nie jest już kwestia analizy geopolitycznej czy refleksji o racji stanu- ale odwołuje się do elementarnego człowieczeństwa, wiary w chrześcijańskie zasady. Każdy kto jest gotów bronić takich działań i takich zachwytów stawia się poza nawias naszej cywilizacji, religii itd.
I niech idzie ruchać kozy z kumplami z Kalifatu Islamskiego, bo to ten styl.

Tylko że warto zauważyć dość istotną kwestie jeśli chodzi o fakty. To nie Ukraina najechała Rosję, a Rosja Ukrainę, i to rosyjscy żołdacy- terroryści chwalą się swoim zbydlęceniem i tym, jacy są fajni w torturach.

David Wildstein na fb

za: blogpublika.com

 

Reklamy

11 comments on “Dawid Wildstein: Ziemkiewicz napisał tekst o Ukrainie..

 1. No więc niech rządzi nimi Rosja, chciała Pani powiedzieć? Cóż, może jest w tym jakaś racja, ale obawiam się, że Ukraina w jakiś durny, ułomny sposób uparła się na samostanowienie. Uparła się na lustrację i inne takie. Łatwo się zapomina własne początki, jak to kiedyś z Polską było. Ukraina ma po prostu gorzej. Czy to znaczy, że powinniśmy na niej krzyżyk stawiać? Można i tak. Na Czeczenii udało się postawić krzyżyk. Ciekawe jak się skończy historia tutaj, bliżej naszych granic.

  A co do partnerów dla Polski – reset z Rosją chyba nie bardzo wyszedł. Ale może trzeba się bardziej starać. W końcu nie jest jeszcze za późno.

 2. sprawa terytorium powojennej Ukrainy jest sprawa niezwykle powazna i zagmatwana, sprawa totalitaryzmu terroryzmu putinowskiej grupy jest jasna jak slonce, tak samo jak sprawa ukladow berinsko-moskiewskich, odnawianie porzadkow jaltanskich to jest zamierzenie putina przypieczetowane juz nowa rzezba we okupowanym Krymie. Sprawa stosunkow polsko-ukrainskich w swietle dzisiejszego ukladu miedzynarodowego wyraznie wskazuje na to ze powstanie ukrainskie jest skazane na porazke a stosunki polsko-ukrainskie nie maja duzych szans sie rozwinac, za duze uzaleznienie ukrainskich oligarchow od niemieckich grup tak samo zbrodniczych jak terrorysci moskiwescy. Obaj panowie nie jestescie w stanie reprezentowac tych tematow . obydwaj sie totalnie skompromitowaliscie. Chcialabym aby Dawid zrozumial bo pam ziemkiewicz nie jest w stanie sie wspiac na ten poziom ze naprawde to cos wiecej niz pogadanie i wycieczka czy kolegowanie sie z jakas tam (niewlasciwa grupa) to jest polityka calych spoleczenstw. Wyglada na to ze Ukraina jako spoleczenstwo niejest w stanie udzwignac opzytywnych zmian. Sprawa POlski nie jest za dobra nie mamy praktycznie sojusznikow jak zwykle.

 3. Paź użył zwrotu „banderowskie ścierwa”. Większość Ukraińców nie jest banderowcami. Oj, nieładnie.

 4. Pani Ewo – szanuję Panią, ale proszę pozwolić mi to robić dalej i nie czynić z tej strony rynsztoku, w którym spływają wulgarne słowa takich kulturalnych inaczej osób jak Dawid Wildstein. Nie mam pojęcia jak taki ordynarny sposób wyrażania mógł przedostać się na grunt publiczny…

 5. prof Paź nie pisał o UKRAIŃSKICH scierwach, tylko o BANDEROWSKICH – to pan, panie Dawidzie nie rozróżnia jednych od drugich.

  pozdr

  • Elementarna przyzwoitość nakazuje nie kopać kogoś, kto jest w stanie wojny obronnej, kto – patetycznie mówiąc – walczy o życie. To jest marne, niskie i głupie. Polacy mogą się rozliczyć z tematem banderyzmu sami, bez wspierania Rosjan w kwestii napadania na Ukrainę, a tak się niestety wpisuje komentarz profesora Pazia. Niemcom w końcu wybaczyliśmy, prawda? A rozliczanie się ze swoich zbrodni zabrało im sporo czasu. Polacy i Ukraińcy mają wszelkie szanse na przerobienie tematu. Trochę do cholery empatii by się przydało. Ale profesor – pacan się cieszy. Bo pacanem jest, także i politycznym. Zdestabilizowana, gnijąca Ukraina nie jest korzystna dla Polski. Chyba, że się ją zaleje morzem trollingu nienawiści do ofiary, inpirowanym nie przez swoich, ale dzielnie podchwytywanym przez swoich: przez Polaków. Którzy dostają na punkcie dopieprzania Ukraińcom dziwnego, nieprzyjemnego haju!

 6. Jak widać zaczadzenie banderowską Ukrainą trwa. I niech mi nikt nie wmawia panie Wildstein, że jak jestem przeciw pro-banderowskiej Ukrainie to jestem za ruskimi, bo ani jedni ani drudzy nie byli i nie są pokojowo nastawieni wobec Polaków. Chcą Balcerowicza to im go dać natychmiast, ale 100 mln euro od prawie bankrutującej Polski to niedopuszczalne przegięcie.

 7. w tym rzecz, nie chodzi o emocje jakie budzą strony konfliktu ale o konkret o to co się dzieje.

 8. pierwsze „wychynięcie” drogiego Davida po zajściach 11 listopada 2014 roku…
  dla mnie jest pan skreślony, mimo znakomitego nazwiska Ojca – Bronisława W.

 9. A ktora to ze stron jest bez grzechu? Pan Wildsztein czepia sie bez powodu.Ruski i ukraincy sa tyle warci co Komorowski.

Możliwość komentowania jest wyłączona.