Wiktor Węgrzyn – Komandor Rajdu Katyńskiego – Przewodniczącym Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna


Braun_WegrzynList od Grzegorza Brauna:

Szanowni i Drodzy Państwo, Przyjaciele-Elektorzy,

Bardzo dziękuję za wyrazy poparcia, deklaracje współpracy, a zwłaszcza obietnice modlitwy, jakich wiele otrzymuję od Was w ostatnich dniach. Serdeczne Bóg zapłać!

Aby pokonać niebezpieczeństwa stojące na naszej drodze – trzeba najpierw nazywać je po imieniu. Czas owijania w bawełnę już się skończył.  Rad jestem, że dzieląc się spostrzeżeniami nt. sprawy polskiej w historii i współczesności, nie reprodukując demokratycznego frazesu, zasłużyłem na Waszą życzliwość. Domyślam się jednak, że mandat Waszego zaufania zawdzięczam nie tylko takim dyskursywnym formom mojej działalności – ale również praktycznemu testowaniu post-peerelowskiej rzeczywistości, w interaktywnym kontakcie z rozmaitymi organami post-peerelowskiej władzy. To „rozpoznanie bojem” mamy teraz wspólnie kontynuować.

Niezależnie od tego, jak w szczegółach możemy różnić się w poglądach na pożądany kształt ustrojowy naszego państwa – najpierw musi to państwo w ogóle istnieć. Abyśmy się mogli spierać o to, jak najlepiej służyć Polsce – musimy Ją najpierw zachować. A to w aktualnym stanie rzeczy wcale nie jest takie oczywiste. Zarówno układ sił międzynarodowych, ze strony których jak zwykle nie ma i nie będzie zgody na suwerenną Polskę, jak i postępująca autokompromitacja i autodemaskacja zdradzieckiego układu na wewnętrznej scenie politycznej – to wszystko domaga się naszego jednoznacznego opowiedzenia się i naszej wytężonej pracy.

Tymczasem bowiem kolejna wojna o nowy porządek świata już trwa (jej pierwszym krwawym aktem był zamach 10 kwietnia 2010 r.). Nie daj Bóg, by po jej zakończeniu na mapie miało zabraknąć Wielkiej Polski. A przecież Ona pod przewodem zdrajców i kondotierów cudzej sprawy ani wielka, ani nawet średnia nie będzie. Nie wolno nam zadowalać się namiastkami, ersatzami, „wyrobami polskopodobnymi”. Nie wolno nam kapitulować przed „duchem czasów” i mniemaną „koniecznością historyczną” – ponieważ to Bóg jest jedynym Panem historii. A jak On dopuści – to i z kija wypuści.

Aby jednak w ogóle wziąć udział w rozgrywce politycznej, w której chcecie mnie widzieć – najpierw trzeba spełnić wstępne, niełatwe warunki. Od Was zależeć będzie zapewnienie naszej kampanii realnych podstaw materialnych,.a przede wszystkim samej możliwości startu, co wymaga wszak zebrania niebagatelnej liczby podpisów – i to z niemałą górką, bo przecież liczyć się trzeba z próbami kwestionowania ważności Waszego poparcia.

Niezależnie od tego, ile czasu da nam system, który chcemy obalić – i tak zawsze będzie go mało. Dlatego akcja wyborcza powinna zacząć się niezwłocznie po ogłoszeniu urzędowych terminów przez ludzi, których chcemy wszak odsunąć od dalszego wpływu na sprawy publiczne.

Wiem, że wielu z Was ma już gotowe plany działania. Koordynujcie je, proszę, z Komitetem Wyborczym, na czele którego stanie Wiktor Węgrzyn, zasłużony inicjator i niestrudzony komandor Rajdu Katyńskiego.

A na dobry początek proszę Was Wszystkich najusilniej o przyłączenie się do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę – to mała rzecz: jeden dziesiątek każdego dnia. Kto może, niech da więcej – to dobro się nigdy nie zmarnuje.

Z poważaniem,
Grzegorz Braun

Buffalo, stan Nowy Jork, 31 stycznia 2015 r.

źródło: FB / Wiktor Węgrzyn


 

.

Reklamy

11 comments on “Wiktor Węgrzyn – Komandor Rajdu Katyńskiego – Przewodniczącym Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna

 1. Jeżeli Braun będzie miał wśród swoich ludzi takich wielbicieli władzy putinowskiej jak Węgrzyna, to na pewno mojego głosu nie otrzyma.

  • Jesteśmy perfidnie rozgrywani przez pejsat. Nie dość, że udało im sie odpalić majdan, to teraz udaje im się napuścić kolejnych młodych jednych na drugich.
   Pieką jeszcze jedną pieczeń – przypinają łatkę Grzegorzowi Braunowi.
   Polacy! Nie dajmy się zwariować. Czy doprawdy wystarczy pociągnąć za sznurek, by podpuścić Polaków do nieobliczalnych działań? Dorośnijmy.

 2. W pelni popieram opinie Gawazi.
  Jestem ciekawy, jakie to „patriotyczne” piosenki kamarada Wegrzyn pospiewywal na tych pijackich biesiadach z kacapskimi wilkami ? „Brygade” ? „Swolezerow” ? Czy moze „but wsiegda budiet putin…”
  Od komandora do zdrajcy i zera.

  • Zastanawiam się, jak na tę decyzję zareagują ci, którzy są prawdziwą tkanką Rajdu, czyli jego uczestnicy…Pamiętam, jak oglądałam reportaże z Rajdów, jak łzy same płynęły, gdy faceci, silni i odważni łamiącymi się głosami opowiadali o przeżyciach na trasie…Ja po prostu nie wierzę, w to co się stało. Ta trzoda z putinowskiego chlewika, to BANDYCI ! I nie powinno być żadnych dyskusji oprócz krótkiego : zakaz wjazdu.

   • Wtedy, w TV Trwam, tego „bohatera” nie widziałam : „”Organizujmy se zwykły wypad do nich na normalną najebkę z nimi, warto 🙂 chyba nie ma takiego klubu na świecie jak ich klub” – napisał na Facebooku jeden z motocyklistów Rajdu Katyńskiego, zachwalając wspólną imprezę z Nocnymi Wilkami. Opublikował też zdjęcia ze wspólnej „najebki”.
    Tfu !

 3. Grzegorz Braun : Nie daj Bóg, by po jej zakończeniu na mapie miało zabraknąć Wielkiej Polski. A przecież Ona pod przewodem zdrajców i kondotierów cudzej sprawy ani wielka, ani nawet średnia nie będzie. Nie wolno nam zadowalać się namiastkami, ersatzami, „wyrobami polskopodobnymi”.
  …..po czym czyni szefem swojej kampanii wyrób polskopodobny, ewentualnie szantażowany przez kacapów, ewentualnie „uszkodzony” ciężko po wypadku, krótko mówiąc – ostatnią osobę, która taką kampanię powinna prowadzić,
  Ta historia z brataniem się z bandyckimi „rajdowcami” ze stajni putina – odrażająca !

 4. panie Wiktorze przysłuchiwałem się dyskusji w TV republika na temat rosyjskich motocyklistów ,to że miał pan rację to oczywiste ,przyznaję panu rację jako obiektywny widz ,nie jestem z tego środowiska motocyklistów ale jestem Polakiem i tak jak pan mój kraj wiele dla mnie znaczy i widzę tą manipulację mediów ,myślałem że ta tv republika jak i ta gazeta polska to prawdziwe polskie media ale nie , to moim zdaniem żydoprawica, przeciwwaga tvn-u igazetki wyborczej , ich zadaniem jest tumanić Polaków takie zadanie tych żydowskich mediów ale polskie społeczeństwo nie świadome żydowskiej manipulacji lgnie do nich i wierzy temu tałatajstwu ,zadaniem moim i pana a także wielu ludzi którzy są świadomi tego uświadamiać ludzi ,mówić oficjalnie o zagrożeniach i przeciwstawiać się im

 5. Przepraszam. Czemu mam popierać Pana Brauna skoro ma prawie zerowe poparcie, to będzie całkowicie zmarnowany głos/ głosy wyborców. Te prawicowe sztuczki przerabiamy od trzydziestu lat i przerobić nie możemy.
  Wielka szkoda autorytetu zasłużonego w innym organizacyjnym przedsięwzięciu Pana Wiktora Węgrzyna. Wrócił do zdrowia i zaraz wszedł do merdialnej doliny. Dziś tylko i wyłącznie Prawo i Sprawiedliwość! To jedność Polaków.

  • Kolego PiS to w 3/4 żydzi kogo ty chcesz oszukać. To Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński zrzekając się suwerenności Polski, a Duda to jego wychowanek o czym ty piszesz , kiedy żydzi dobrze robili Polakom NIGDY. Tylko Braun Grzegorz może tą zarazę żydowską powstrzymać nikt więcej rozumiesz kolego, jak nie to się doinformuj, a nie pisz bzdur

 6. Jeżeli sam Pan Komandor Wiktor Węgrzyn staje na czele by poprowadzić peleton Pana Grzegorza Brauna tak ważny dla naszej ojczyzny to widzę tu duszą szansę by nam się udało. Jak feniks z popiołu – do pracy rodacy i różaniec nieustający w tej ważnej intencji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.