Prof. Szeremietiew: grozi nam wojna


 

Grozi nam wojna – ostrzega prof. Romuald Szeremietiew. Były wiceminister obrony narodowej apeluje do elity politycznej o jak najszybsze zbudowanie sprawnego systemu obrony państwa. Profesor był gościem audycji Aktualności Dnia w Radiu Maryja.

Ekspert podkreślił, że w optyce Kremla jesteśmy jego głównym wrogiem.

Mówiąc o stanie polskiej armii były wiceminister stwierdził, że abyśmy czuli się bezpiecznie poza 100 tysiącami żołnierzy zawodowych powinniśmy mieć jeszcze powszechną obywatelską obronę terytorialną, która będzie liczyła setki tysięcy osób. 

W ocenie wielu ekspertów nasza armia jest w gorszej kondycji niż podczas II RP.

Naprawdę grozi nam wojna. Wszyscy jednak zachowują się tak jakby było nie wiadomo ile czasu, na zastanawianie się nad tym czy w ogóle warto coś robić. Jeżeli my nie zbudujemy pewnego systemu obrony państwa – to będziemy się kłócić już pod okupacją rosyjską. Można też oczywiście sprzedać się w gułagu, ale zaręczam, że to mało twórcza sytuacja – powiedział prof. Romuald Szeremietiew.

Na wschodniej Ukrainie prorosyjscy separatyści posuwają się coraz bardziej w głąb Ukrainy. Obecnie prowadzą działania w okolicach miasta Mariupol.

Prof. Romuald Szeremietiew zwraca także uwagę, że i Polska graniczy z Federacją Rosyjska. W obwodzie Kaliningradzkim Rosja umacnia swoje pozycje.

RIRM

http://www.radiomaryja.pl/informacje/prof-szeremietew-grozi-nam-wojna/NATO „papierowym tygrysem”? Szeremietiew: Rosja może zaatakować kraj członkowski, żeby to sprawdzić

– Wbrew nadziejom niektórych, ja mówiłem od początku, że rozejm na Ukrainie to fikcja, że Rosja nie zrezygnuje z marszu na Zachód – powiedział Szeremietiew. – Sądzę, że celem Putina jest ustalenie czy NATO stanowi prawdziwe zagrożenie czy to „papierowy tygrysek” – stwierdził.

W opinii Szeremietiewa, NATO nie przejawia jakichkolwiek chęci użycia sił zbrojnych, co władze Rosji mogą to chcieć przetestować. – Putin będzie chciał wykazać, że NATO to „papierowy tygrys”. Myślę, że może być interwencja militarna na terytorium jednego z mniejszych krajów Sojuszu, która wykaże, czy NATO będzie przeszkadzać czy nie – stwierdził.

Oceniając rzeczywistą siłę Sojuszu, były minister obrony narodowej podkreślił, że gdyby nie obecność USA w Europie Środkowo-Wschodniej, byłoby naprawdę źle.

Jak dodał, państwa nadbałtyckie czują się poważnie zagrożone, co przejawiło się np. w zachowaniu władz Litwy, które wydały instrukcję dla obywateli dotyczące postępowania w czasie wojny

za: telewizjarepublika.pl

Reklamy

3 comments on “Prof. Szeremietiew: grozi nam wojna

  1. może to niepowazny komentarz – ale nie moge się powstrzymac – świetne zdjęcie pana Szeremietiewa (i cała reszta też)

  2. Gdyby Polacy nie popierali banderowcow i nie glosowali za sankcjami UE,
    to nie grozila by nam zadna wojna. I tak jak w 39-tym, polegaja na
    aliantach ktorzy znow zdradza. Jesli igrac z Rosja, to z wlasnej woli, a
    nie na czyjs rachunek. Siedz na d…., i dbaj o swoje – ponial profesor?

Możliwość komentowania jest wyłączona.