Oświadczenie Grzegorza Brauna – kandydata na Prezydenta RP


grzegorz-braun-prezydent

Szanowni i Drodzy Państwo – Członkowie i Sympatycy Społecznego Komitetu poparcia kandydatury niżej podpisanego w wyborach prezydenckich AD 2015,

Dziękuję za wyrazy poparcia i solidarności, jakich wiele otrzymuję zwłaszcza w ostatnich dniach. Naglące wiadomości od Was docierają do mnie za Atlantykiem – gdzie na zaproszenie naszych rodaków z Kanady i Stanów Zjednoczonych mam nie tak częstą ostatnio w kraju okazję prezentować efekty moich prac filmowych, a także dzielić się refleksją natury historyczno-politycznej. Nie mogąc zatem dziś osobiście uścisnąć Waszych dłoni – drogą listowną dziękuję za wyrażoną w tak szczególny sposób pozytywną ocenę mojej dotychczasowej aktywności publicznej. W istocie nie chodzi tu jednak ani o mnie – ani, z całym szacunkiem, o Was. Chodzi o tysiącletnie państwo i naród polski, których losy ważą się dziś po raz kolejny. Dlatego Wasz projekt traktuję z należytą powagą, Waszą propozycję przyjmuję jako zaszczyt – i niniejszym oddaję się w tej sprawie do Waszej dyspozycji.

Nie jestem demokratą – wiecie o tym dobrze. A jednak jako polski państwowiec gotów jestem wraz z Wami podjąć próbę, być może ostatnią, wykorzystania demokratycznej procedury do wywarcia istotnego wpływu na rzeczywistość polityczną w naszej ojczyźnie. Państwo polskie pozostaje bowiem zawsze najlepszym, choć nigdy nie doskonałym narzędziem zabezpieczenia wolności i pomyślności Polaków. A dziś właśnie sama możliwość i potrzeba istnienia niepodległej Polski jest tak powszechnie kwestionowana – i to zarówno przez dobrze znanych nieprzyjaciół zewnętrznych, czy słabiej rozpoznanych wrogów wewnętrznych, ale także – o zgrozo – przez tych spośród nas, którzy ostatecznie upadli na duchu. Najwyższy czas powiedzieć jasno: istnienie suwerennego państwa polskiego jest nie tylko możliwe, ale i konieczne – jeśli na naszym terytorium ocalona ma zostać cywilizacja łacińska, do której marnotrawnych synów (resp. córek) mimo wszystko się zaliczamy.

Działaniom podejmowanym w najbliższym czasie dawać powinna właściwą perspektywę zbliżająca się wielkimi krokami 1050. rocznica Chrztu Polski. Jeśli chcemy przenieść w przyszłość to święte i piękne dziedzictwo – nie możemy ignorować palącej potrzeby przywrócenia Polakom utraconych, rozkradzionych i zapomnianych skarbów naszej cywilizacji – tej cywilizacji, która potęgą Korony Polskiej promieniowała na okoliczne narody i całą Europę Środkową. Jeśli Polacy mają wypełnić swą misję dziejową, trzeba przywrócić im przede wszystkim wolność (nie mylić ze „swobodami” gwarantowanymi w Eurokołchozie) – i to zarówno w sferze gospodarczej, jak i politycznej, czy kulturalnej. Musimy wyegzekwować prawo bycia gospodarzami we własnym kraju – czego wszak nie będzie bez zabezpieczenia życia, rodziny, własności. Tylko one stanowić mogą trwały punkt oparcia w walce z monopolistycznym przymusem, z nieuczciwą konkurencją, ze zmowami kartelowymi – niezależnie od tego, czy inicjowanymi przez rodzime, czy obce rządy, korporacje, służby, mafie, czy loże.

Jestem w tej walce z Wami – i liczę, że Wy dalej będziecie ze mną.

Z poważaniem,
Grzegorz Braun

Steubenville, Ohio, 24 stycznia 2015

grzegorzbraun2015.pl

 

Reklamy

38 comments on “Oświadczenie Grzegorza Brauna – kandydata na Prezydenta RP

 1. Popieram markowa! Grzegorz Braun to właściwa osoba. 100 000 podpisów do zebrania na początek – myślę że bez problemu zbierzemy!

  • Każdy z Polaków powinien wysłuchać tego tyle razy, aż zrozumie.
   Zrozumie, że w obecnej chwili nie ma alternatywy, bo nie ma już czasu.
   Tylko GRZEGORZ BRAUN.
   Oczywiście po spełnieniu conditio sine qua non >> UCZCIWE WYBORY !

 2. Jesteśmy kibicami, a może wręcz zawodnikami jednej i tej samej drużyny. Myślę, że wszyscy chcemy wygrać i dążymy do tego samego celu.
  Niestety sędzia jest przekupiony. Sędzia łże i fałszuje i kolejny wynik też sfałszuje.
  Wszyscy o tym wiemy.
  Niektórym z nas wydaje się, że jak dobrze ustawimy zawodników i będziemy głośno śpiewać pieśni na trybunie stadionu to nasza drużyna wygra.
  Część z nas naiwnie nawołuje, aby pieśni śpiewać równo, wtedy zwycięstwo będzie po naszej stronie.
  Niestety prawda wygląda zupełnie inaczej.
  Należy wziąć się za sędziego. W przeciwnym razie najlepsi zawodnicy, wraz z najlepszymi kibicami zajmą drugie miejsce.
  Celem naszym jest pierwsze miejsce, a przeszkodą jest fałszywy sędzia.
  Szczególne pozdrowienia dla mojego Adwersarza Zolmara.
  Jaśniej już nie potrafię.

  • I jeszcze jedno.
   Nasze uczestnictwo w takich zawodach sankcjonuje i wręcz nobilituje tę fałszywą grę.

   Dlatego też, byłem zwolennikiem ostentacyjnych rezygnacji naszych kandydatów przed II turą wyborów samorządowych, będąc pewnym ich wyników. Nie pomyliłem się. Lepiej byłoby, moim zdaniem, aby np. Pan minister Jacek Sasin zrezygnował przed II turą w Warszawie, nie godząc się na to czego doświadczamy od czasów zakończenia II wojny światowej.
   @ Markowa – Najpierw musimy wywalczyć niepodważalną uczciwość przeprowadzenia i policzenia wyników wyborów. Pozdrawiam serdecznie. J.

 3. Grzegorz Braun jest najlepszy, przestańcie smucić i dziwaczyć.
  Do boju! Walczyć, a nie marudzić.

 4. Gdy czytam Państwa wypowiedzi, widzę jak z nas śmieją się z gębami pełnymi zagrychy ci, którzy tzw. wybory będą „podliczać”. Rżą, aż im zagrycha z fałszywych mord wypada.
  Piszemy tu jakieś pierdoły typu „3 na lewicy, 4 kandydatów na prawicy, co to będzie? kto ma szanse?, po co kolejny kandydat?”

  Pan Grzegorz Braun to kandydat wręcz doskonały w każdym calu i na niego powinni zgodzić się wszyscy pozostali, gdybyśmy żyli w normalnym kraju, gdzie wyborów się nie fałszuje.
  A dlaczego Pan Braun? Bo tylko ten człowiek pokazał nam wszystkim jak idzie się ostro pod prąd mimo osamotnienia w walce, często braku zrozumienia u współrodaków. . My takiego Prezydenta potrzebujemy, silnego i nieuzależnionego od personalnych rozgrywek środowiskowych.

  No i tak, robimy sobie takie przymiarki, dyskusje jałowe, aczkolwiek ciekawe.

  • Tak jak pisałem wyżej warto zapoznać się z mechanizmach wyborczymi krojonymi pod wygrane lewactwa, które tłumaczą ten mechanizm powodujący, ze praktycznie bez względu na wynik władze sprawuje lewica czego, przypomnę, najlepszym dowodem są wyniki ostatnich wyborów. Procentowo wygrał PIS a w stanowiskami w urzędach wygrała platforma.
   Pisanie, że rozbicie głosów na prawicy to pierdoły świadczy jedynie o autorze cytowanych słów, że nie podchodzi do najbliższych wyborów poważnie. Żadne wzniosłe „niepierdołowate” elaboraty nie zmienią realnych faktów, ze sami sobie strzelamy kolejnego samobója.
   Jeśli przegramy znowu wybory, to będziemy czytać, nie nasze , ale ich wypowiedzi w których będą się z nas śmiać z gębami pełnymi zagrychy ci, którzy tzw. wybory będą „podliczać”. I będą rżeć, aż im zagrycha z fałszywych mord będzie wypadać, że wielu z nas uważa analizę przyczyn wielokrotnych przegranych za pierdoły a tymczasem oni wygrywają.stosując te same metody PO raz kolejny.
   I w sumie nie ma się co im dziwić bo nie trzeba się silić na wyszukane metody aby pokonać pierdoły.

   • Oczywiście, że nie podchodzę poważnie. I nie zamierzam podchodzić poważnie dopóki nie będę mógł poważnie podchodzić. Nie zamierzam też wyjaśniać dlaczego, bo to już wyjaśniłem, a dodatkowym objaśnianiem obraziłbym nie tylko Ciebie ale też mnie samego by zemdliło od wyjaśniania.

    • „Polacy tego nie zrozumieją, nie rzuca się Pereł między wieprze, ale daj Boże, aby wybory nie zostały znowu sfałszowane.”
     Zatem nie rzucaj pereł przed wieprze. Tylko, że po kolejnych wygranych wyborach Władcy wieprzów odbiorą Ci te perły i nie będą Cię pytać o zdanie. A wtedy zostanie Ci tylko Platon ale nie będzie już Polski, nawet skarlałej i ułomnej a Matki się nie wybiera. Matkę się ratuje czynem nie mądrymi sentencjami z Platona. Barbarzyńców pokonuje się pałą nie słowem, choćby nawet najbardziej mądrym.

 5. Pan Grzegorz Braun zgodził się kandydować w wyborach prezydenckich państwa polskiego, nie rosyjskiego. Proszę zauważyć, banito.

  • Właśnie ta nieustająca agresja ze strony wschodniego sąsiada realizowana przez agenturę w Polsce powoduje, że wzburzyły mnie niektóre zjadliwe głosy: o wyciąganiu frustratów z domu, o rozbijaniu jedności, o uległości wobec reżymu itp. – I zasyczałem żmijowo.
   Pan Grzegorz Braun, w odróżnieniu od głównego, choć jeszcze nie zgłoszonego oficjalnie kandydata, jest Polakiem ze wszech miar godnym ubiegania się o najwyższy urząd w państwie.
   Wszyscy Polacy, którzy mają takie zdanie, a ponad to, włączą się aktywnie w komitety wyborcze pana Brauna zasługują za taką obywatelską postawę na najwyższy szacunek. Kto nie walczy, nie ma szansy na zwycięstwo.
   Boże prowadź.

 6. Banito, przeczytaj uważnie oświadczenie Grzegorza Brauna. Nie „dał się złamać” – podjął decyzję dla dobra Polski, przytaczam ten fragment: (cyt.)
  „Nie jestem demokratą – wiecie o tym dobrze. A jednak jako polski państwowiec gotów jestem wraz z Wami podjąć próbę, być może ostatnią, wykorzystania demokratycznej procedury do wywarcia istotnego wpływu na rzeczywistość polityczną w naszej ojczyźnie. Państwo polskie pozostaje bowiem zawsze najlepszym, choć nigdy nie doskonałym narzędziem zabezpieczenia wolności i pomyślności Polaków”

  • Nie dał się złamać, to co? Kupić się dał?
   To jest nie do wiary! To wrogie działanie mające zbezcześcić dobre imię pana Grzegorza Brauna, unicestwić jego sukcesy w wieloletniej walce z komuną.

 7. To jakaś fałszywka !!!
  Grzegorz Braun jest monarchistą. To wykluczone, by tak nagle zmienił poglądy, jak jakaś chorągiewka na wietrze i nagle wziął udział w takiej hucpie, którą zwią demokratyczne wybory.
  Co to jest jakiś prezydent państwa? Grzegorz Braun dążył do proklamowania Królestwa Polskiego. Czyżby dał się złamać?

 8. W Chicago będę przejazdem z wtorku na środę (27/28 lutego) – umówiony jestem na parę spotkań prywatnych i na jedną rozmowę w radio.
  Najuprzejmiej pozdrawiam (z Pittsburga),
  G.B

 9. Mam pytanie :
  Pan Grzegorz (jak sam zaznaczyl) przebywa w Ameryce obecnie. Moze ktos wie czy bedzie z nim jakies spotkanie w Chicago? Prosze o odpowiedz. Dziekuje

 10. Jak to Komitet Poparcia ? – to dlaczego mnie tam nie ma – przecież ja pierwsza o tym pomyślałam -więcej- stworzyłam nawet gabinet ludzi,którzy powinni się w nim znaleźć bezwzględnie.Podniesiona na duchu Aleksandra z Wwy.

 11. Lepszego Prezydenta jak Pan nie moge sobie wyobrazic, ale czy Polacy sa tego samego zdania? Wiekszosci Polakow jest obojetne co sie z Polska stanie. Obojetnosc opanowala wiekszosc Polakow.

 12. Od lat mam identyczne zdanie co do oceny demokracji, którą już Platon jasno określił a statystycznie udowodnił Francis Galton. Do tego bezkompromisowość w stosunku do tzw. polskich hierarchów. Trzeźwa ocena sytuacji, walka o wartość Prawdy, odwaga na pograniczu brawury. Wszystkiego nie zdołam wyliczyć.
  Polacy tego nie zrozumieją, nie rzuca się Pereł między wieprze, ale daj Boże, aby wybory nie zostały znowu sfałszowane.
  Oszuści musieliby się pomylić.
  Przecież najpierw trzeba byłoby przygotować bezwzględnie uczciwe wybory !!!
  Mimo, że posługuję się myślowym oksymoronem, jeśli już demokracja – czyli głos obszczanego idioty spod kiosku z piwem równy głosowi świadomego patrioty – to tzw. wybory muszą być przeprowadzone i policzone rzetelnie.
  Liczenie równoległe nic nie da. Pokaże oczywiście skalę fałszerstwa, ale przecież nie zostanie oficjalnie uznane.
  Potrzebne jest …..

  • @Zolmar PO+PSL+ SLD – to lewica, a więc lewica wystawia troje przeciw czterem.
   (TV Republika niekoniecznie musi być wykładnią dla zwolenników prawicy.)

   • Tylko jak do tej pory przez 25 lat poza 1 razem wygrywa zawsze lewica. Wyżej pisałem o mechanizmach wyborczych i dobrze było się zapoznać z materiałami w internecie tłumaczącymi ten mechanizm powodujący, ze praktycznie bez względu na wynik władze sprawuje lewica! Najlepszym dowodem są wyniki ostatnich wyborów. Procentowo wygrał PIS a w stanowiskami w urzędach wygrała platforma.
    I lewica wygrywać będzie bo media dadzą przekaz społeczeństwu – wielu kandydatów lewicy jest dowodem na bogactwo poglądów a wielu kandydatów prawicy to podziały i kłótnie. Tyle razy prawica ćwiczy ten „numer” i zawsze reaguje PO fakcie zamiast PRZED.

    Ludzie! Nauczcie się w końcu na swoich błędach zamiast powtarzać je do końca świata i jeden dzień dłużej!

    Duma Brauna nie pozwoliła usiąść razem za stołem, przedyskutować (nawet się twórczo pokłócić) i dopiero potem wystawić JEDNEGO kandydata prawicy reprezentującego wszystkie nurty prawicowe zamiast teraz podrzucać kolejnych kandydatów? Do kandydatów prawicy zaliczono Korwina (bywalec ambasad sowieckich, oficjalny wielbiciel Putina), któremu nie ufam jak Bolkowi (sobowtór Wałęsy) bo przez 25 lat III Rzeszy POspolitej zawsze jego aktywność doprowadzała do problemów i strat dla prawicy.

    PIS „jest z sitwy okrągłostołowej” , TV Republika „nie musi być wykładnią dla zwolenników prawicy.)” itd itp. Czy jest ktoś (poza Wami samymi), którym choć trochę ufacie, liczycie się z jego zdaniem i przyznacie, że jest mądry? Wiecie jak takie Wasze podejście można określić?

  • @patriotka – a może uruchomi aktywność tych, którzy nie poszliby głosować w ogóle? Może osoba Grzegorza Brauna wyciągnie z domów zniechęconych?

   • I co to da, że pójdzie większa liczba ludzi jak ilość kandydatów pozostanie na prawicy bez z mian i dzięki sprytnym mechanizmom wyborczym (właśnie skonstruowanym na mechanizm indywidualnych aspiracji prawicy) ustanowionym przez Kwaśniewskiego i TW pracujecie na zwycięstwo Komorowskiego?

   • Platforma ma jednego kandydata na prezydenta, psl jednego, sld jednego. Prawica co najmniej dwóch. Pytanie, kto procentowo zdobędzie indywidualnie największy odsetek głosów w I turze? Ile zabraknie Dudzie w najlepszym razie do wygrania w pierwszej turze a w najgorszym do przejścia do drugiej tury? Weźcie pod uwagę jedno. Im mniej głosów oddanych na Dudę tym większa możliwość sfałszowania jego wyniku.

   • Korekta informacji. Z TV republika właśnie z dyskusji dowiedziałem się, że kandydatów prawicy na prezydenta jest obecnie 4 (słownie czterech!). Komentator stwierdził, że jak dotąd odejmą kilka procent głosów Dudzie. Nawet gdyby to by był 1 procent to może się okazać, że o ten „tylko” 1 procent może być za dużo i będziemy sobie pluć w brodę za powtarzanie tych samych błędów Polaka PO szkodzie już wielokrotnie przerabianej.

   • a nie mówiłam?! Przeklejam ze strony http://www.grzegorzbraun.pl
    GreG says:
    25 stycznia 2015 at 11:33

    Miałem na te wybory nie iść (JKM mnie wkurzył, swoimi kolejnymi, nieślubnymi dziećmi). A na pana Grzegorza zagłosować pójdę. I nawet wcześniej ze 20 podpisów zorganizuję

 13. Nareszczcie Rzeczpospolita zaczyna wystawiac godnych kandydatow na urzad Prezydenta R.P.
  Uznanie i szacunek dla dotychczasowej dzialalnosci Pana Grzegorza Brauna.

  • Nie ujmuję godności Braunowi ale sami sobie odbieracie możliwość wygranej rozdrabniając głosy na prawicy. Prawica przerabiała to już w latach 90-tych ale jak widzę nic prawicy to nie nauczyło. Sami, własnymi „ręcami” pracujecie na zwycięstwo Komorowskiego. Tylko potem nie jęczcie, że znowu przegranej jest winny PIS.

   • zgadzam się w stu procentach jest to rozbijanie i odbieranie głosów Panu Dudzie jaki to ma sens nie rozumiem

  • Lista poparcia będzie dostępna tutaj: grzegorzbraun2015.pl – jak tylko B. Komorowski ogłosi termin wyborów.

  • Powstało specjalne narzędzie gdzie możemy wyrażać spontaniczne poparcie dla niezależnych kandydatów. Sądzę, że pana Grzegorza Brauna na pewno to zainteresuje bo już w chwili obecnej ma on 6500 głosów poparcia – ludzie Ci na 100% podpiszą się za kandydaturą Grzegorza Brauna na prezydenta RP!
   http://1polska.pl/reprezentanci

Możliwość komentowania jest wyłączona.