Samotny bój dziennikarza


wsumlinski-0Wojciech Sumliński – z wykształcenia psycholog dziecięcy, z zawodu dziennikarz śledczy – ze świata wdzięcznego i bezpiecznego, jakim jest praca z dziećmi, trafił w rejony bardzo odległe – do okrutnego świata gangsterów, przestępstw, zbrodni, służb specjalnych i polityki. Dwie książki: „Z mocy bezprawia” i „Z mocy nadziei” są próbą rozliczenia autora z okresem życia, które, niewiele brakowało, zakończyłoby się tragicznie.

Spotkanie w Klubie Publicystyki Kulturalnej SDP 7 stycznia 2015 roku Wojciech Sumliński rozpoczął od sprawy ciągle niewyjaśnionej śmierci błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Tematem tym, jak podkreślił, „zaraził” go Andrzej Witkowski – prokurator dwukrotnie odsuwany od śledztwa w sprawie mordu kapłana „Solidarności”. Z próby rozwiązania tej zagadki zrodziły się książki „Kto naprawdę go zabił?”, „Teresa, Trawa, Robot” i najnowsza „Lobotomia 3.0”.

Dopytywany przez słuchaczy, dziennikarz oznajmił, że wciąż próbuje się całą tę sprawę „zasypać” i uznać za zamkniętą. Wszystko jednak, co zostało na temat męczeńskiej śmierci Błogosławionego powiedziane, jest zaledwie częścią prawdy, a wiele – zwykłym kłamstwem. Zgadza się w zasadzie tylko miejsce i czas porwania księdza Jerzego. Waldemar Chrostowski do chwili obecnej uznawany jest za bohatera.

 • Nie jest prawdą, że jest on bohaterem.
 • Nie jest prawdą, że Ksiądz zginął wtedy, gdy to jest podawane
 • Nie są prawdą opisane okoliczności, w jakich zginął.
 • Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że nie zabili go ci, o których się mówi, że tego dokonali.
 • Z dużym prawdopodobieństwem możemy przyjąć, że Ks. Jerzy zginął kilka dni później niż to przyjęto.

Drugą część spotkania Wojciech Sumliński poświęcił procesowi, który wytoczyła mu prokuratura z oskarżenia b. płk. WSI – Leszka Tobiasza. Nieżyjący od lutego 2012 roku funkcjonariusz tajnych służb oskarżył dziennikarza o pośrednictwo pomiędzy rzekomą grupą korupcyjną w Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI, a b. płk. WSW – Aleksandrem L. (współoskarżonym w procesie).

W sprawie tej 18 grudnia ubiegłego roku zeznawał Bronisław Komorowski.

Wojciech Sumliński powiedział, że urzędujący prezydent jest przestępcą i powinien stanąć przed sądem nie w roli świadka, lecz oskarżonego. Wg niego to właśnie Komorowski odegrał w tzw. aferze marszałkowej kluczową rolę. Jesienią 2007 roku prowadził on niejasną grę z udziałem tajnych służb (dawne WSW oraz WSI), ABW, SKW w celu zdyskredytowania Komisji Weryfikacyjnej. Uczynił to ze strachu przed ujawnieniem ściśle tajnego dokumentu: Aneksu do Raportu w sprawie WSI, który najprawdopodobniej w niekorzystnym świetle przedstawiał jego działania jako b. wiceministra i ministra MON.

Od momentu oskarżenia w 2009 roku dziennikarz toczy samotny bój w nadziei udowodnienia swojej niewinności.

Spotkanie w Klubie Publicystyki Kulturalnej SDP przyciągnęło wielu dziennikarzy i trwało ok. 3 godzin.

 

za: http://solidarni2010.pl/29872-samotny-boj-dziennikarza.html
Reklamy

5 comments on “Samotny bój dziennikarza

 1. Panie Wojciechu, Pan nie jest sam, sam Pan Bog jest z Panem. Blogoslawieni ktorzy sprawiedliwosci szukaja. A ta banda zdrajcow swoja zaplate juz otrzymala, czy to sa Polacy ?Z pewnoscia nie. To plemie zmijowe Boga i Polakow nienawidzi.

 2. Dieki Bogu sa tacy ludzie:
  Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: Biedrzyński, na drzewo !
  Agencja nieruchomości Jelenia Góra KARPIŃSKI JERZY
  WŁADZE KARKONOSKIEGO STOWARZYSZENIA
  RZECZOZNAWCÓW MAJĄTKOWYCH
  Zarząd Sekretarz Jerzy KARPIŃSKI
  Przypomnijmy. Bogusława Biedrzyńskiego i Anna Luberde .
  Jerzy Karpiński, biegły sądowy z zakresu budownictwa (Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze) ponad wszelką wątpliwość zaniżył wartość domu stanowiącego współwłasności byłego już małżeństwa Bogusława Biedrzyńskiego i Anny Luberdy.
  Czy opinia biegłego może być sprzeczna z faktami i ze zdrowym rozsądkiem, a mimo to stanowić podstawę sądowego wyroku? Na to pytanie znamy już odpowiedź – jest ona niestety twierdząca. Jednak to, że biegły sądowy może dowolnie snuć wymysły zza biurka bez jakichkolwiek konsekwencji wydaje się być nowym odkryciem naszego prawa. Mniej więcej o połowę.
  Dodajmy, że Jerzy Karpiński prowadzi działalność w zakresie związanym m.in. z pośrednictwem w obrocie nieruchomościami od czerwca 1993 roku (21 lat!!!) – NIP: 6110111206.
  http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-biedrzynski-na-drzewo
  http://wroclaw.oglaszamy24.pl/ogloszenie/379313486/wroclaw-Sekretarz-Jerzy-KARPINSKI.html

Możliwość komentowania jest wyłączona.