Módlmy się za Ojczyznę. Przyjdź dziś na Krakowskie Przedmieście


Módlmy się za ojczyznę. Przyjdź dziś na Krakowskie Przedmieście - niezalezna.pl

fot: Filip Błażejowski/Gazeta Polska

10 stycznia już po raz 57. spotkamy się na Krakowskim Przedmieściu, by wspólnie uczcić pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Bądźmy razem tego dnia i módlmy się w intencji zmarłych, ich rodzin i ojczyzny.

Już dzisiaj, w sobotę 10 stycznia, obchodzimy 57. miesięcznicę tragedii smoleńskiej. Spotkajmy się tego dnia w Warszawie, by razem pomodlić się   za tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonkę Marię oraz pozostałe 94 ofiary katastrofy samolotu Tu-154M. Swoją obecnością zamanifestujmy determinację w dążeniu do poznania prawdy o przyczynach katastrofy.

– W nowym roku nie zaprzestajemy naszych spotkań i modlitwy w intencji tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem, ich rodzin, ale także ojczyzny – mówi Anita Czerwińska, przewodnicząca warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” w rozmowie z „Codzienną”. – W tym miesiącu będziemy się modlić również za ofiary masakry w Paryżu oraz całą Europę i Europejczyków, żeby zrozumieli, że Europa bez Boga nie ma przyszłości – dodaje Czerwińska.

Uroczyste obchody w Warszawie o godz. 19 rozpocznie msza św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela (ul. Kanonia 6). Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy przejdą w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. Tam przemówienie wygłosi brat tragicznie zmarłego prezydenta Jarosław Kaczyński.

Obchody związane z kolejną miesięcznicą tragedii smoleńskiej odbędą się w wielu miastach w Polsce. Np. w Krakowie msza św. odprawiona zostanie o godz. 16.30 w katedrze wawelskiej, a po jej zakończeniu odbędzie się przejście przed Krzyż Pamięci Narodowej.

za: niezalezna.pl - strefa wolnego słowa

Reklamy

2 comments on “Módlmy się za Ojczyznę. Przyjdź dziś na Krakowskie Przedmieście

  1. Cieszkowska pokazala swoj bolszewicko – rodzinny orez…., czyli postbolszewickie onuce nasiakniete krwia naszych Bohaterow.
    Chwala Bohaterom ! … i wieczny pohybel polskojezycznym moskalom !

  2. Jest mi bardzo przykro ze pisze w takim momencie i jestem niespotykanie krytycna do sposobu urzadzania tej mszy. Mowiac delikatnie , zachowanie Jaroslawa Kaczynskiego jest niedelikatne w stosunku do reszty ofiar. Te rodziny doznaly takiej samej wielkiej tragedii, utraty najblizszych a J.K urzadza za kase pis-u polityczne msze poswiecona czci swojego brata no i bratowej no i calej reszty. Dwoch prezydentow zginelo w tej katastrofie, 8 generalow i wielu biskupow i ksiezy oraz wspanialych ptatriotow. Wielu ludzi zginelo bo stanelo do walki z najedzca i morderca po katastrofie w walce w obronie prawdy o tej tragedii. JK byc mmoze powinine juz urzadzac te Swoje specjalne msze w Krakowie a ja gwaratnuje ze Warszawiacy rusza do wszystkich kosciolow 10-tego jako narod za narod. Bylam na kilku mszach widzialam forme i wymiar i sposob jak traktowano tych ktorzy sie przyszli modlic za ojczyzne i powiem jasno, brakuije mi narodowego, spolecznego wymiaru tej mszy, wymiaru jaki miala na poczatku gdy slepa wiara szla na kazde warunki. Tutaj cos nie gra. I prosze zapalcie Panstwo jedna lampke przy kamyczku katynskim ktory sie stacza do sztucznej fosy. Zycze duchowej narodowej odnowy w duchu wolnej Polski bez okraglego stolu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.