Rafał Ziemkiewicz: WOŚP bierze i od tych, co jej nie dają.


1601253_726086274092774_1683836124_nHaniebne zachowanie Jerzego Owsiaka, któremu od kult świeckiego świętego najwyraźniej całkiem już przewrócił pod czapeczką, uruchomiło cała sforę sekciarsko mu oddanych wyznawców, z ich odwiecznym argumentem: niech ci, co nie wrzucają do puszek, niech nie ważą sie „Jurka” krytykować, a także leczyć swych dzieci w szpitalach używających „jego” sprzętu!

Pomijając oczywistą obłudę ludzi, którzy nie mają zahamowań liczyć np. pieniądze Kościoła, choć do niego nie chodzą, bezczelna demagogia tego „argumentu” dotyka istoty całego sporu o WOŚP.

Istotą sprawy jest bowiem właśnie to, że „pieniądze WOŚP” to nie tylko pieniądze tych, którzy dobrowolnie wrzucają do puszek.

Festyny, honoraria artystów (czy raczej, częściej, chałturników) transmisja telewizji publicznej, przeloty F-16, wozy strażackie etc. – to wszystko pokrywane jest z podatków. To nic, że pieniądze publiczne nie trafiają bezpośrednio na konto WOŚP – jest to ukryty podatek na finansowanie tego „państwowotwórczego”, a właściwie „platformotwórczego” cyrku, w typie peerelowskich „Turniejów MIast”, w jaki zamienił „Jurek” swą początkowo sympatyczną, inicjatywę.

Nikt nigdy nie pozwolił tych uczciwie oszacować wszystkich wydatków, ale sądzę, że koszty zbiórki nie ponoszone przez WOŚP wynoszą co najmniej drugie tyle, co oficjalne jej wyniki.

Dość zatem tej demagogii!

żródło: FB

 


zob też:

Twarz resortowego bachora, który za nic ma Polskę i jej bohaterów.

owsiak_slider-624x286

To był 2002 lub 2003 rok. Jeden z „Przystanków Woodstock” jakie jako dziennikarz relacjonowałem, a byłem na szeregu edycjach tej imprezy. Pierwszy raz w 2001 r, ostatni w 2012 r. Żary. Tłumy pod sceną. Roman Polański- kolejarz, uroczyście daje sygnał do otwarcia imprezy. Mija godzina 17-ta. W tym czasie w wielu miastach Polski ludzie stają na baczność, w milczeniu oddając hołd Powstańcom Warszawskim. A w Żarach na scenę wychodzi Owsiak. Podstarzały szołmen w kolorowych spodniach. I dokładnie w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wrzeszczy do tych młodych, zgromadzonych pod sceną,obraźliwe słowa pod adresem Polski, coś że pieprzy Polskę, że Polska to Czytaj dalej

Reklamy