Solidarni2010: „Czerwona kartka” dla Bronisława Komorowskiego – lista pytań do świadka


dsc07072_normalPODCZAS PIKIETY SOLIDARNI2010 ZADALI SWOJE PYTANIA ŚWIADKOWI KOMOROWSKIEMU.
W dniu 18 grudnia 2014 w procesie Wojciecha Sumlińskiego zeznawał Bronisław Komorowski – sąd przybył do jego siedziby (sic!), by tych zeznań wysłuchać. Świadek Bronisław Komorowski przez większość czasu uparcie powtarzał, że z racji upływu czasu niewiele pamięta i nie ma nic do dodania względem wcześniejszych zeznań.
Po zakończeniu przesłuchania pod Namiot Solidarnych2010 przybył Wojciech Sumiński – rozmowę z W. Sumlińskim przeprowadziła Ewa Stankiewicz. POLECAMY!

Przed budynkiem Pałacu Namiestnikowskiego na Krakowskim Przedmieściu trwała pikieta Solidarnych2010 informująca, kim jest Bronisław Komorowski. Rozpoczęła się o godzinie 10:00, prowadzącymi byli Ewa Stankiewicz oraz Witold Rosowski z Solidarnych z Nowego Jorku. Ewa Stankiewicz prezentowała listę niejasnych zagadnień z życiorysu Bronisława Komorowskiego, zarówno z czasów przed prezydenturą,  jak i z okresu, w którym w niejasny sposób prezydentem został. Ta postać jest ucieleśnieniem stanu destrukcji, w jakim znajduje się nasze państwo.

Ważną częścią pikiety była długa lista pytań do Bronisława Komorowskiego – zostały one spisane przez zadających pytania na czerwonych kartkach; pod hasłem „Czerwona kartka dla Bronisława Komorowskiego”.  Pytania zostaną przekazane do Kancelarii Prezydenta w późniejszym terminie.

Do  Namiotu Solidarnych przez cały czas trwania pikiety podchodzili ludzie, niektórzy dodawali swoje pytania, jak na przykład Grzegorz Braun, który chciał wyjaśnień odnośnie do kontaktów Bronisława Komorowskiego z wywiadem rosyjskim podczas polowań czy obiadów – wszak ci ludzie mogą prowadzić w ten sposób operacyjną grę.

Poniżej prezentujemy listę pytań zadanych w czasie pikiety Bronisławowi Komorowskiemu:

 1. Co łączy Pana z firmą MAW TELECOM, która wygrała przetarg na remont TU-154 M?
 2. Dlaczego Pana biuro rozsyłało foldery reklamowe tej firmy do posłów sejmowej komisji obrony?
 3. Dlaczego awansował Pan gen. Janickiego odpowiedzialnego za brak należytej ochrony Prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas jego oficjalnej wizyty w Smoleńsku?
 4. Dlaczego głosował Pan w Sejmie przeciwko likwidacji WSI, organizacji wywodzącej się z reżimu komunistycznego, mającej związki z dawnym z GRU.
 5. Co miał Pan na myśli mówiąc, że przyczyny katastrofy smoleńskiej są „arcyboleśnie proste”?
 6. Co Pan wie w sprawie śmierci polskiego Prezydenta w Rosji?
 7. Co Pana tak rozbawiło podczas oczekiwania na przylot trumien z ciałami Ofiar katastrofy smoleńskiej na lotnisku Okęcie w dniu 17 kwietnia 2010 roku?
 8. Co ma Pan do powiedzenia o swoich teściach, pracownikach UB?
 9. Dlaczego otoczył się Pan ludźmi, którzy zwalczali Kościół i suwerenność Polski?
 10. Czy chciałby Pan reaktywować WSI?
 11. Dlaczego dopuścił Pan do podpisania niekorzystnej umowy gazowej, której sprzeciwiał się Lech Kaczyński, w wyniku której od 2010 roku Polacy płacą najwyższą cenę za gaz spośród wszystkich krajów europejskich? Interesy którego państwa Pan reprezentuje – Polski czy Rosji?
 12. Mówiąc, że „Państwo zdało egzamin” po katastrofie smoleńskiej, które państwo miał Pan na myśli – Polskę czy Rosję?
 13. Czy za rządów AWS przejął Pan departament odpowiedzialny za dostawę broni, eliminując z Ministerstwa (MON) Romualda Szeremietiewa – na podstawie bezprawnych oskarżeń?
 14. Co Pan wie o faktycznych przyczynach śmierci Leszka Tobiasza, z którym miał Pan być konfrontowany w procesie Wojciecha Sumlińskiego?
 15. Dlaczego po 1989 roku lansował Pan Tadeusza Rusaka, który zostaje szefem WSI, kiedy Pan zostaje szefem Obrony Narodowej?
 16. Co Pana łączy z fundacją PRO CIVILI, która wydrenowała dziesiątki milionów złotych z państwowych pieniędzy?
 17. Dlaczego uczestniczył Pan w pełnej nienawiści kampanii dyskredytującej w drastyczny sposób działania Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, np. drwiąc z ostrzelania Prezydenta na terenie Gruzji zaatakowanej przez Rosję – cyt.: ”Jaka wizyta – taki zamach”?
 18. Czy prawdą jest to, że wspólnie z Januszem Palikotem oraz oficerami KGB (rosyjskich reżimowych służb) polował Pan na terenach Rosji?
 19. Dlaczego odznaczył Pan Grinina (ambasadora Rosji), który inspirował polski rząd do zwalczania polskiego prezydenta – Lecha Kaczyńskiego?
 20. Czy rozważa Pan pójście drogą Wiktora Janukowycza – ucieczkę z Polski i prośbę o pomoc Putina?
 21. Z czyich pieniędzy i z jakich funduszy będzie finansowana Pana kampania wyborcza do wyborów prezydenckich w 2015 roku?
 22. Dlaczego Pan przed nami uciekał – grupką niegroźnych starszych ludzi, którzy protestowali przeciwko wręczeniu Panu nagrody Obywatel Świata? (pytanie z Nowego Jorku)
 23. Kiedy Pan Prezydent przyzna, że kiedy jako działacz harcerski współpracując z KOR-em, był Pan chłopcem na posyłki Antoniego Macierewicza – włącznie z chodzeniem po papierosy?
 24. Co może Pan powiedzieć o znajomości z Nikołajem Patruszewem – Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Rosji?
 25. Czy wykorzystywał Pan swoje kontakty z WSI do eliminowania swoich przeciwników politycznych?
 26. Nie odpowiedział Pan podczas swego przesłuchania na pytanie red. Sumlińskiego: Kiedy zapoznał się Pan z Aneksem do Raportu WSI? Zatem powtarzamy pytanie: KIEDY?
 27. Dlaczego zwlekał Pan miesiąc z powiadomieniem prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego pułkownika WSW Aleksandra L.?
 28. Dlaczego przeszkadzał Panu krzyż na Krakowskim Przedmieściu oraz modlący się tam ludzie?

ZACHĘCAMY DO ZADAWANIA KOLEJNYCH PYTAŃ ŚWIADKOWI.Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

za:  solidarni2010.pl

 

Reklamy

13 comments on “Solidarni2010: „Czerwona kartka” dla Bronisława Komorowskiego – lista pytań do świadka

 1. Czy zgodzisz sie kremlowska onuco odpowiedziec chociaz na dwa z powyzszych pytan, przy uzyciu wykrywacza klamstw ?
  Parciany sznur juz czeka… a dalsza podroz do moskali – Gratis

 2. Komorowski jest psychicznie chory,gdyby o tym wiedzial, strzeli by sobie w leb.A tak trwa sobie biedaczek w nieswiadomosci,zadowolony z siebie.

 3. Moje pytania są następujące: „Dlaczego Prezydent Komorowski, rażąco świadomie i celowo narusza, między innymi art 126 ust 2 Konstytucji, przyczyniając się w ten sposób, do tego aby obywatele byli zmuszani do przestrzegania ustaw, które nie spełniają wymogów opisanych w art 8, 37 i 188 Konstytucji? Zgodnie z art 188 Konstytucji oraz art 2 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym każda ustawa przed jej WYDANIEM powinna posiadać orzeczenie TK, że jest zgodna z Konstytucją. Dlaczego tak nie jest? Kiedy Prezydent ma zamiar za narusznie naszych konstytucyjnych praw stanąć przed Trybunałem Stanu?” Bardzo proszę przedstawicieli z „Solidarni2010” aby wraz ze mną nagłaśniali ten temat, bo jak dotychczas żadne media nie chcą wyjaśnić i nagłośnić powyższych kwestii. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Mirosław Moskwa z Kielc.

 4. @Dzięki dyskutantom. Pan Ścios bardzo dano zadał 52.pytania namiestnikowi pałacu na krakowskim w bulu te pytania, do dziś Panu Ściosowi nie odpowiedział. Ostatnio byłem, Pani Ewa z bólem w sercu w obronie majestatu Urzędu Prezydenta zadała bulowi pytania o FAŁSZU. I bul w bólu nie miał odwagi odpowiedzieć. A Polacy dalej: lala chocho i róbta co chceta. Dość marnotrawienia Polski i skreślania na margines, dość lewemu faszyzmowi.

 5. Kto wydaje polecenia sotni bandytów znanej pod nazwą: „Seryjny Samobójca”? Pan czy Premier RP?

 6. Dlaczego do dziś Panie nie złożyłeś przysięgi prezydenckiej zgodnej z treścią przewidzianą prawem?

 7. Dlaczego Panie zawłaszczałeś herb, który ci nie przysługuje?

  Dlaczego Panie znieważasz kobiety duńskie samemu nie mając się czym pochwalić?

  Dlaczego Panie nie wycofałeś się z polityki co publicznie obiecałeś jeśli uniewinnią Szeremietiewa?

 8. 17.05.2010r.(!) Aleksander Ścios zadał lokatorowi pałacu dla prezydenta Polski 50 pytań! Cieszy, że wreszcie ktoś jeszcze pyta Komorowskiego o jego draństwa ukrywane w najciemniejszych zakamarkach zdradzieckiej duszy.
  Pytania AŚ są tutaj: http://www.rodaknet.com/rp_scios_32.htm
  Teraz pytają Solidarni – jak zawsze dzielni – , a gdzie „nasze” media? Gdzie „nasza” opozycja? Są oni wszyscy „tego systemu częścią legitymizującą jego demokratyczny charakter”, niestety. „Nasza” partia jest niczym innym jak frakcją partii władzy walczącą o zachowanie status quo z ewentualną zmianą miejsc dających więcej fruktów. Już nawet nasz kandydat na prezydenta, prof. Nowak takie tezy stawia, a to odbieram z uczuciem satysfakcji, ale i zaniepokojenia, bo wolałbym się mylić.

 9. Dlatego jest : Wspaniała Pani. Dlatego trwa! Bo! Polacy w większości tak chcą aby bez odpowiedzialności przeżyć współczesne życie, na Krakowskim Przedmieściu wypić kawę, z rozpowszechniania króla Jana III Sobieskiego, piwo za 25,- zł i nie narażając się nawet własnemu cieniowi nie mieć współczesnej odpowiedzialności za państwo. W międzyczasie obojętności 9/10 państwa zostało zrujnowane, wyprzedane, zlikwidowane, niektórzy od dziesiątek lat żywią za własne pieniądze
  obce przysposobione dzieci, bo Tusk odmówił świadczeń! Tusk, Kopacz z prezydentem Komorowskim pilnują nie polskich interesów! Pilnują Moskwy, pośrednio Brukseli z ickami ale nie Polski. Czas się pozbierać! Czy musimy cierpieć i być coraz biedniejsi? Ostatnio wchodzą nowe kapitałowe emerytury, które młodym
  dopiero dopieką! NIE! Pilnowali Polski a większość uciekła w zdradzie, poszli na łatwiznę, zdradzając Polskę z Polakami w lewackim wychowaniu bez odpowiedzialności za Polskę. Krótko: zwiali stchórzyli !

 10. a ja mam jeszcze jedno pytanie?
  ….dlaczego pan jest i trwa na tak ważnym urzędzie?

Możliwość komentowania jest wyłączona.