Ewa Stankiewicz & prof. Andrzej Zybertowicz: Prześwietlmy życiorys Komorowskiego!


kayan np zdjec z blogpress.pl i Grzegorzq

kayan np zdjec z blogpress.pl i Grzegorzq

[od red. – Proces Wojciecha Sumlińskiego i związane z tym zeznania prezydenta Komorowskiego to naszym zdaniem jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich dni. Warto przypomnieć niedawne publikacje uzupełnione o ważne wypowiedzi z Hyde-Parku Solidarnych2010 ]

Prof. Zybertowicz o publikacji „Wprost” /wPolityce.pl,  19.08.2014 /

Z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa kluczowe są dwie sprawy. Jedna (…) , słabość tajnych służb za rządów Donalda Tuska.  (…)
Nie mniej ważne jednak jest, żeby w związku z tą publikacją, przed kolejnymi wyborami prezydenckimi, wreszcie zrobiono to, czego nie dopełniono w 2010 roku. (…) Nie prześwietlono istotnych fragmentów politycznego życiorysu Bronisława Komorowskiego. (…) w 2010 roku Bronisław Komorowski odmawiał konsekwentnie wywiadu dla dziennika „Rzeczpospolita”. Udzielił go dopiero, gdy gazetę przejęła osoba zaprzyjaźniona z rzecznikiem rządu PO, Pawłem Grasiem. (…)

Publikacja „Wprost” na rok przed wyborami to szansa na zdetonowanie zagrożenia, ale także wyjaśnienia wielu spraw. Przestrzeń medialna jest dziś bardziej zrównoważona niż przed wyborami 2010 roku. Pewne wątki będą systematycznie drążone przez media obozu patriotycznego.
(…)
Jak wykazał ujawniony raport, w WSI, mimo upływu lat, karty rozdawali żołnierze że środowiska podwyższonego ryzyka kontrwywiadowczego, bo składającego się z osób szkolonych przez tajne służby przeciwnika. I z tym środowiskiem przyszły prezydent angażował się w rozmaite dziwne przedsięwzięcia.

 całość: wPolityce.pl


KIM JEST BRONISŁAW KOMOROWski ? Pikieta Solidarnych 2010 18.12.2014 – fragmenty


Ewa Stankiewicz  /Gazeta Polska Codziennie. luty 2013/

Musimy znać genealogię osób publicznych, by wyeliminować z życia publicznego patologiczne zachowania, które mają bezpośredni wpływ na społeczeństwo. Ci, którzy doszli do władzy dzięki rodzicom i dziadkom, cynicznie wmawiają nam teraz, że nieelegancko jest pytać o ich rodzinę. (…)

Krucjata przeciwko lustracji podjęta przez Adama Michnika i jego „Gazetę Wyborczą” okazała się skuteczna i na starcie podcięła korzenie młodej demokracji w Polsce, dewastując przejrzystość życia publicznego w naszym kraju.

Setki tysięcy ojców i dziadków dysponowało argumentami nie do zbicia, aby zapewnić przyszłość swoim pociechom. Siatka powiązań, czyli koledzy „z branży” (esbecy i ich TW) na różnych szczeblach władzy, oraz silny argument w postaci materiałów kompromitujących byłych donosicieli (…)

Zarówno Monika Olejnik, jak i sędzia Igor Tuleya pełnią na tyle ważne funkcje społeczne, że mam prawo wiedzieć, czy swojej pozycji nie zawdzięczają właśnie zasługom rodziców w utrwalaniu reżimu komunistycznego poprzez pracę np. w Służbie Bezpieczeństwa PRL. (…) gdy ktoś wygłasza prowokację ideologiczno-polityczną zamiast wyroku sądowego lub skrajnie manipuluje opinią publiczną – pojawia się pytanie o przyczynę jego miernych kompetencji w zderzeniu z rozmiarem kariery (…)

Prezydenckie nożyce

Według zasady „uderz w stół, a nożyce się odezwą” sędziemu Tulei przyszedł natychmiast w sukurs pierwszy obywatel Rzeczypospolitej Komorowski Bronisław, prezydent Polski. To nasz prezydent jest posiadaczem jednego z najbardziej zawiłych życiorysów, który, z racji jego funkcji, powinien być absolutnie przejrzysty, a niestety niepokoi niewyjaśnionymi, dziwnymi doniesieniami. Wprawdzie Komorowski nie wymienił nazwiska sędziego Tulei, ale w wyraźnej aluzji wyraził swój niepokój wobec krytyki, jaka spadła akurat na tego sędziego. Prezydent więc powagą swojego urzędu usankcjonował karygodne zachowanie sędziego RP, który w miejsce uzasadnienia wyroku wygłasza niezgodny z faktami historycznymi manifest propagandowy. Tych, którzy ośmielili się zaprotestować przeciwko psuciu elementarnych standardów demokracji, prezydent wezwał do poszanowania niezależności sądownictwa. Jaki sprytny. A nie wygląda… Może warto prześwietlić jego życiorys?Reklamy

5 comments on “Ewa Stankiewicz & prof. Andrzej Zybertowicz: Prześwietlmy życiorys Komorowskiego!

Możliwość komentowania jest wyłączona.