Do władzy dorwało cię coś na kształt nieusuwalnej mafii!


JW_demokracjaSyn Tyrmanda miażdży rządy PO: „Do władzy w miejsce komunistów dorwało cię coś na kształt nieusuwalnej mafii!”

10 lat temu nikt by nie uwierzył, że Platformie Obywatelskiej przy jej wolnorynkowym PR, najlepiej będzie się współdziałało ze stowarzyszeniem marksistowskich farmerów jakim jest PSL — zauważa Matthew Tyrmand, polski i amerykański ekonomista.
Syn Leopolda Tyrmanda nie ma wątpliwości, że wybory samorządowe nie zostały przeprowadzone prawidłowo. 

To jest przerażające, gdyż demokracja umiera właśnie w chwili, gdy ludzie uświadamiają sobie, że ich głos niewiele znaczy
— mówi w wywiadzie dla „Super Expressu”. (…)

Ekonomista przywołuje utrwaloną na taśmach prawdy rozmowę Marka Belki z Bartłomiejem Sienkiewiczem, byłym szefem MSW.
Przecież Marek Belka, prezes NBP (…) stwierdza: „ukradnę wasze pieniądze i pracę po to, by zapewnić trwanie u władzy tych ludzi, których sobie życzę”. To coś więcej niż skandal, to kryminał! Takich spraw było więcej. I wybory to zwieńczenie całości (…)

Aresztowanie, przetrzymanie w zamknięciu i proces dziennikarzy, którzy relacjonowali protest w PKW. To już forma zastraszania mediów. I do tego prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz mówi, że ma nadzieję, że wszyscy zostaną skazani… (…)

Wierzę w Polskę i Polaków. Potrafili obalić komunizm to będą potrafili obalić i taką władze. Z politykami powinno być jak z pieluchami dla dzieci. Powinno się ich wymieniać bo jeżeli ci sami są zbyt długo to zaczną śmierdzieć. (…)

całość: wPolityce.pl

Reklamy