Ewa Stankiewicz: Dochodzimy do fasady demokracji, prawdziwego reżimu


stankiewiczYoutu1007Jeśli państwo nie jest w stanie zagwarantować uczciwych wyborów, jeśli przymyka oko na gigantyczną skalę fałszerstw wyborczych, to przyzwala na powolny upadek systemu – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info, reżyserka i dziennikarka Ewa Stankiewicz.

Stefczyk.info: Dlaczego sąd zabrania mediom uczestniczyć w rozprawach dziennikarzy, którzy w czasie protestów w PKW, wykonywali swoje obowiązki służbowe, za co zostali oskarżeni o naruszenie miru Państwowej Komisji Wyborczej? Dodam tylko, że sąd stwierdził, iż obecność mediów może peszyć oskarżonych…

Ewa Stankiewicz: Zastanawiam się, dlaczego sąd zasłania się dziennikarzami? Myślę, że oni uważają wręcz przeciwnie i oczekują, że media będą szeroko informować o całej sprawie, żeby każdy mógł sam wyrobić sobie zdanie. Sąd działa na takiej samej zasadzie, na jakieś policja, czy prokuratura zamyka dziennikarzy podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych.

Władza zajmuje się, nie tym, czym powinna?

Władza zajmuje się osobami protestującymi, dziennikarzami, działaczami opozycji – zamiast skupić się na procederze fałszowania wyborów w Polsce. Jak widać działanie godzące w podstawy systemu demokratycznego, nie zasługuje na uwagę służb. Jeśli państwo nie jest w stanie zagwarantować uczciwych wyborów, jeśli przymyka oko na gigantyczną skalę fałszerstw wyborczych, to przyzwala na powolny upadek systemu.

Prezydent Bronisław Komorowski nie sprawdził się w roli strażnika demokracji?

Prezydent bagatelizuje sprawę, a nawet więcej – sam staje się źródłem chaosu, który powstał w Polsce. Dlaczego, więc sąd ma nie wypraszać publiczności z sali rozpraw? Dochodzimy do fasady demokracji, prawdziwego reżimu.

Czyli władza działa w sposób nerwowy, bo nie ma już wyjścia?

Władza czuje się zagrożona, ale jednocześnie bezkarna. Łamie prawo, lecz jest zabezpieczone z jednej strony przez media, a z drugiej przez sądy, które nie wymierzają sprawiedliwości. To układ zamknięty, który można utrzymać tylko do pewnego momentu, kiedy ludzie nie zdadzą sobie sprawy w jakim kraju żyją. Gdy powstanie w obywatelach świadomość – jakim zagrożeniem są sfałszowane wybory – to społeczeństwo podejmie większą reakcję, niż nasz pokojowy protest. Nie wiem czy istnieje groźniejsze zagrożenie dla systemu demokratycznego niż fałszowanie wyborów. W żadnym innym – europejskim kraju, taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca.

Prezydent Bronisław Komorowski desygnuje wszystkich nowych członków Państwowej Komisji Wyborczej. Do tej pory w PKW działał jeden człowiek powołany przez prezydenta. Czy to dobry prognostyk, przed przyszłorocznymi podwójnymi wyborami?

Uważam, że sam prezydent Komorowski doszedł do władzy w wyniku niezwykle wątpliwego procesu wyborczego. Pamiętam doskonale noc wyborczą i nie mam przekonania, czy prezydent Polski doszedł do władzy w sposób uczciwy. Pamiętam, że dopiero nad ranem, wyniki wyborów zmieniły się korzyść Bronisława Komorowskiego. Teraz mając świadomość, że system liczenia głosów jest całkowicie niewiarygodny, muszę przyznać, że stanowiska prezydenta nie służy przejrzystości życia publicznego. Bronisław Komorowski bagatelizuje ten problem, więc jak powołane przez niego osoby, mogą zagwarantować nam uczciwe wybory? Oni są częścią tego układu zamkniętego.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Czytaj oryginalny artykuł na: stefczyk.info

Reklamy

5 comments on “Ewa Stankiewicz: Dochodzimy do fasady demokracji, prawdziwego reżimu

 1. Jeszcze kilka słów. Nie mam też pieniędzy, od dawna jest bardzo krucho, ale coś jednak czasem wysupłam na prawicową (lepsze, trafniejsze określenie, to patriotyczną) prasę, książki, telewizję, więc i na taki cel z radością coś odłożyłbym.

  Nie chodzi mi o to, że TV Trwam, TV Republika to złe projekty. Rzecz w tym, że TV Trwam, którą sam oglądam, jest jednak niszowa. To duża nisza, ale ogień medialny trzeba kierować w stronę tych, którzy są zdewastowani michnikowszczyzną w jej wszelkich emanacjach, szczególnie połykaczy, tej telewizyjnej papki z TVN, Polsatu i przecież także TVP.

  TV Republika, to głównie publicystyka, która jest niezbędna, ale bez oprawy rozrywkowej ramówki (wiem, że to nie jest dla ludzi, którzy coś czytają, coś rozumieją, mają gust i smak na kulturę trochę wyższą), nie zostanie ona zauważona i połknięta przez papkojadów. Papkojady to nasi rodacy! Oni też są Polakami, tylko im wmówiono, że polskość to nienormalność.

  Nie nawołuję do produkowania chłamu! Można robić dobrą rozrywkę, można robić także bardziej plebejską, bez drastycznego zaniżania poziomu, bez chamstwa. Można nakręcić telenowelę, która pokaże prawdziwą twarz III RP, poprzez codzienne życie. Można nakręcić sitcom, którym będzie mówił o naszych śmiesznostkach, wadach, ale bez gnojenia polskości, za to z łojeniem nowoczesnych i wykształconych z dużych miast o nowoczesnych i europejskich poglądach. Na to jest widz! Ludzie chcą zobaczyć i usłyszeć, że nie są durniami, bo chodzą na mszę, bo jeszcze w coś wierzą, bo rodzina to dla nich mama, tato i dzieci, bo nie chcą czuć się gorsi według dekretów z czerskiej! Przy okazji trzeba im pokazać, że są durniami, bo łykają oczywiste brednie, bo zamykają oczy na prawdę, bo myślą, że polskość to jednak trochę nienormalność.
  Można pokazać Polakom, że nie tylko Skłodowska, że także wiele innych postaci budowało światową naukę. Niech Polacy poczują się dumni, że była Szkoła Lwowska, że Domeyko, że Malinowski, że Strzelecki, że Łukasiewicz, że Cegielski że z niczego zbudowano PZInż, Gdynię, wyszkolono kadrę inżynierską, która w drugiej połowie lat 30 konstruowała samochody i samoloty na światowym już poziomie, że zbudowano w warunkach skrajnie trudnych Państwo Podziemne, że w ramach tego Państwa dokonywano rzeczy, nie tylko wielkich, ale po prostu sensacyjnych i imponujących, że z trzech postrzępionych kawałków zbudowano Państwo Polskie, praktycznie w lat kilkanaście. Biedne to było państwo, ale ambitne i patrzące w przyszłość POPRZEZ POLSKOŚĆ. To trzeba ludziom pokazywać w serialach, programach rozrywkowych, konkursach i tak dalej i dalej, ale w formie dzisiaj atrakcyjnej. Wzorców dobrych na świecie jest dość. Trochę się tego robi, ale to jest mało, bardzo mało. To musi być lawina.

  To byłaby praca u podstaw, na bardzo szerokim froncie, bo to jest wojna o Polskę. Czyja ona będzie? Polaków (bez żadnych podtekstów, Polaków wszelkiego pochodzenia, korzeni, PATRIOTÓW bo był Jakub Berman, ale i był Berek Joselewicz), którzy chcą się u siebie urządzić, czy antyelity, która reprezentuje obce interesy?

  Trzeba liderów, trzeba kontaktów z Polonią, trzeba wizji, ambicji, nawet złości! Ja jestem szary Polak i może fantazjuję, ale bez marzeń żadnej Polski by nie było! Może faktycznie, trzeba spenetrować Polonię amerykańską? Może wśród zamożniejszych Polonusów, którzy na widok kłamstwa III RP dostają wysypki, można znaleźć sprawnych organizatorów i menadżerów. Bo to przecież byłby biznes. Na patriotyzmie w zdrowym sensie, także można zarobić i zyskać dla siebie i ogółu.

 2. Gdy na to wszystko patrzę, to poza nadzieją, że jednak PiS (bo kto inny?) wygra wybory i skutecznie porządzi, tak by coś realnie zmienić, mam taką myśl, że… Czy kluczem do zmiany stanu świadomości społecznej, nie są media? Ale nie takie jak RM, TV Trwam, TV Republika, Radio Wnet, tygodniki prawicowe, Gazeta Polska, ale coś, co byłoby antyTVNem. Jak to rozumiem? Po prostu sprawna rozrywkowa telewizja, która przy okazji wali prawdą o III RP prosto w twarz. W różnej formie, od programów informacyjnych, publicystycznych, dziennikarstwa śledczego, po własną produkcję filmową, rozrywkową, pokazującą stan III RP z przegięciem, tak by ostrzał był skuteczny.
  Wiem, na to trzeba kasy! Czy nie ma w Polsce ludzi, którzy taką kasę mogliby zacząć zbierać, organizując coś szerszego, niż to co teraz mamy? Czy nie ma ich na świecie? Nie ma w USA iluś tam zamożnych Polaków, którzy nie zapomnieli skąd pochodzą, którzy mają w sobie złość? Takich, którzy nacisną na rodaków, którzy, nie wiem zbiorą dużą kasę i pójdą do Foxa, żeby go zainteresować spółką w zakupie TVN? Może ja nie wiem co mówię, ale bez propagandowej armii, to Pani Stankiewicz, Pan Braun, Jarosław Kaczyński, PiS i w ogóle rozumni Polacy, MY będziemy rozstrzeliwani każdego dnia. Wyrazy szacunku za odwagę i działalność, ale to wszystko jest jak natarcie piechoty na wojska pancerne. Ja jestem szary Polak, który nie ma ani kontaktów, ani talentów przywódczych, ale wciąż mnie to męczy, czy rzeczywiście TAKA metoda nie jest możliwa?

 3. Z tego co widac z zagranicy, a widac bardzo dokladnie, widac, ze demokracji juz w Polsce niema.Widzac co Pani Ewo robi i jak sie Pani w sprawy Polskie angazuje, bede Pania i Grzegorza Brauna i wielu innych wspieral modlitwa. Pani poswiecenie sie sprawie Polski jest godne podziwu i nie bede sie mylil jak nazwe Pania Polska Joanne Dark. Niech Pani w tej straszliwej walce o PRAWDE wspiera Niepokalana Dziewica Maryja.Jest Pani pelna podziwu i ma wiecej odwagi anizeli armia meszczyzn ktorej Polsce dzisiaj tak bardzo brakuje.
  Kochana Pani Ewo, Pan Grzegorz Braun ma racje kiedy mowi, ze jedynym wyjsciem w tej juz bardzo tragicznej sytuacji w jakiej Polska i Polacy sie znalezli jest tylko jedno wyjscie, Intronizacja Jezusa Chrystusa na Krola Polski. Innego wyjscia niestety niema i nie bedzie! Jezus mowil :” Sami od siebie nic nie mozecie” i to widac golym okiem, TA NIEMOC!!!
  Czy to jest z Polskimi Biskupami i Katolikami dzisiaj mozliwe, ja watpie, widzialem ilu Katolikow bronilo Krzyza. Czy Polacy rozumia dzisiaj, ze kazdego dnia ubywa coraz to wiecej Polski? NIE BEDZIE UBYWAC BEZ KONCA!!!

 4. Ofiara nie przeprasza kata to groźnie wróży. Dziś agenci przebrani w „ornaty” nad grobem Polski niosą fałsz z przesłaniem. Kolaboranci, agenci uczą Polaków miłosierdzia i jeszcze niżej chcą nam przygiąć głowę. Jak poniesiemy Boga Ojczyznę Honor gdy podpiszemy deklarację tchórzy. Szarpię się nieustannie na smyczy z niepodległym słowem żebrzę o wolność słowem, czy może lepiej mieczem?
  Pani Ewa walczy o swą owczarnię słowem i kamerą, śmiertelnie się naraża, że najwyższy czas wspomóc i zrozumieć że jedynie męstwo godność i duma nas dziś wyzwolą. Dziękuję za Twą miłość do Polski i Polaków.
  Z tchórzami sobie poradzimy, Majdan zrobimy.

 5. Okupant robi wszystko by zatrzec slady przestepstw, dlatego w ten czy inny sposob rekami sedziow utajnia sie rozprawy, aby Polakow nie wybudzic z matrixu, badz wydaje wyroki niezgodne z prawda by pognebic tych ktorzy ujmuja sie za nia. Kondominium rusko-pruskie pod zydowskim zarzadem powierniczym odslania swoja szpetna twarz coraz mniej sie krygujac.
  Chyba nikt nie ma watpliwoscim komu sluzy bredzislaw komoruski i kto jest jego oficerem prowadzacym.
  Sluzby nie zajmuja sie falszerstwami. To one ochraniaja by dowody na to nie wyplynely i pacyfikuja kazda akcje zmierzajaca do wykrycia przestepstw.
  W obecnej sytuacji okupacji politycznej, OKNP moim zdaniem wydaje sie jedynym rozsadnym i skutecznym sposobem:
  http://www.tcichocki.pl/20130727_Do_Narodu_Polskiego_List_otwarty.pdf
  Ciekaw jestem ilu sterroryzowanych przez obecny rezim III RP Polakow, nie wspominajac o nadwislanskiej biomasie sformatowanej przez media glownego scieku zdecyduje sie na powyzej opisany radykalny ruch, ktory nie moglby sie skonczyc inaczej jak skutecznym wypaleniem raka zlosliwego ze zdrowej tkanki narodu.
  Zadne pogadanki, biadolenia,rady, modyfikacje tego smierdzacego systemowego trupa nie zmienia sytuacji Polakow rugowanych przemoca finansowa, fiskalna i na koncu fizyczna z ich wlasnych ziem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.