Grzegorz Braun: Polacy są jeszcze niedorżnięci, niedobici


braunYOu1809„Polacy są jeszcze niedorżnięci, niedobici. A zatem jak w banku należy się spodziewać próby realizacji scenariusza – tyle razy przećwiczonego – kiedy się pociąga za sznurek i Polacy w walce za wolność waszą lub naszą popełniają harakiri. A przecież nie muszą tego robić” – mówił reżyser Grzegorz Braun.

Reżyser spotkał się z członkami Klubu Gazety Polskiej w Paryżu. Podczas spotkania przekonywał, że Polacy nie są z góry skazani na jakiś scenariusz:

„Jeżeli dzisiaj prowadzi się politykę w gruncie przekonania, że jest jakiś nienaruszalny status quo w świecie – to jest wyraźna pomyłka. Właśnie w tych latach, dniach okazuje się, że takiej status quo nie istnieje, a przynajmniej nie ma takiej możliwości historycznej. Nie istnieje nic, ci zmuszałoby nas do wpychana się w sytuacje bez wyjścia” – mówi reżyser.

Dodaje, że świat zmienia się z każdym rokiem:

„Nie wiemy co będzie za cztery lata. Możemy być jedynie przekonani, że świat będzie wyglądał zupełnie inaczej. Będzie zmieniony nie do poznania. Czy rok temu o tej porze, gdybyśmy rozmawiali – to krakanie o tym, że będzie jakaś wojna – to państwa by przekonywało? Wojna już się toczy i my bierzemy w niej udział” – przekonuje Braun.

Wskazuje, że przejcie władzy w Polsce przez obóz prawicowy będzie bardzo niebezpiecznym momentem:

„Przejęcie władzy w Warszawie przez ekipę alternatywną – prawicową, będzie jednym z najniebezpieczniejszych momentów w naszej historii. Będzie, bowiem Adam Michnik z kolegami z „Gwiazdy Śmierci” znowu zacznie tłumaczyć w Paryżu, że w Warszawie doszli do władzy faszyści” – mówi artysta.

Wskazuje również, że naród należy do końca unicestwić:

„Polacy są jeszcze niedorżnięci, niedobici. A zatem jak w banku należy się spodziewać próby realizacji scenariusza – tyle razy przećwiczonego – kiedy się pociąga za sznurek i Polacy w walce za wolność waszą lub naszą popełniają harakiri. Ten scenariusz już jest grany i będzie dalej realizowany”.

Czytaj oryginalny artykuł na: stefczyk.info

Reklamy

4 comments on “Grzegorz Braun: Polacy są jeszcze niedorżnięci, niedobici

 1. Czy trzeba czytać wypociny tej sowieckiej przepoconej onucy, nie bądźcie bardziej demokratyczni od samej demokracji i dajcie mu kopa z tego portalu.

 2. Z calym respektem dla Grzegorza Brauna, musze twierdzic ze swiat
  (ten dotyczacy Polski), nigdy sie nie zmienia. ‚Naplewat’ na caly
  swiat – trzeba nakrecic film Rok 1920.

 3. – polactwa ci u nas dostatek.Więc należy je zamieniać w formacje poprzez zrzeszanie organizowanie ćwiczeń młodym ludziom na zasadach harcersko wojskowych… W celu uatrakcyjnienia ćwiczeń wyposazone będa w pojazdy rowerowe poziome/terenowe/o róznej kocepcji przeznaczenia i hybrydowych napedach i wyposazeniu.Koszt takiego pojazdu to promil kosztu czołgu.Odważny i wyszkolony mlodyPolak bedzie w stanie ograniczyc skutecznie penetrację obcych sił na swoim terenie /zielone ludziki/w tym zniszczenie rownież czolgu…jak i każdego innego pojazdu wroga.Jesli LWP ma inne koncepcje to co mnie/nas to obchodzi…mogą to finansować samorządy ,izby biznesu etc…
  -oczywiście że mam mieszane uczucia co do mozliwości realizacji projektu.Przeciez oni są po to by każdy pomysł uwalić…tu mieszanych uczuc nie mam ! wy idi wpieriod..!

  • Pravilno! Vy wsiegda choditie wpieriod, nu tak otwieczaj na
   etyj wopros, jesli ugodno: poczemu potierali Sovietski Sojuz?

Możliwość komentowania jest wyłączona.