Tomasz Sakiewicz: Scenariusz prowokacji


Tomasz Sakiewicz: Scenariusz prowokacji - niezalezna.pl

foto: Krzysztof Sitkowski

Wszystko wskazuje na to, że co najmniej od czwartku przeprowadzany jest w Polsce scenariusz prowokacji. Jej celem miało być co najmniej przykrycie wielkiej wsypy przy cudach nad urną albo doprowadzenie do awantury, która miałaby uzasadnić dalsze antydemokratyczne działania.

Jednym z istotnych elementów tego scenariusza były czwartkowe wydarzenia wokół PKW. Pokojowa demonstracja, której liderzy sami wzywali do niepoddawania się prowokacji, nagle zamieniła się w coś co prezydent Komorowski i premier Kopacz  mogli ogłosić zamachem na demokrację. Jakimś elementom władzy wyjątkowo zależało na tym by tego dnia rozhuśtać nastroje.   Bardzo istotne są zeznania samych zatrzymanych i to co można ustalić z rozmów ze świadkami wydarzeń w PKW, szczególnie urzędnikiem odpowiedzialnym ze bezpieczeństwo pomieszczeń kancelarii prezydenta. Żeby nie było wątpliwości wejście do PKW uważam za niemądre i to ono stało się niezbędnym elementem potrzebnym władzy lub zewnętrznym siłom do rozhuśtania nastrojów. Niemniej protestujący wpadli w pułapkę przygotowaną przez wydających polecenia w PKW.

Co wynika z ustaleń? Wbrew temu co widzieliśmy na większości telewizyjnych obrazków, drzwi do PKW były otwarte (zamknięto je później i dopiero kolejna grupa je forsowała). Ktoś z przedstawicieli PKW na polecenie Kazimierza Czaplickiego zaprosił grupę protestujących. To, że może się to zakończyć próbą okupacji, było chyba oczywiste. Po krótkim czasie ochrona odcięła przebywających w środku. Wtedy na pomoc ruszyła im kolejna grupa manifestantów. PKW zawiesiła pracę, co jednak nie oznaczało, że przestała być dysponentem lokalu. Nie wydała żadnego polecenia policji i ochronie, nie żądała od kancelarii prezydenta działania. Mimo to kancelaria prezydenta podjęła kroki w celu usunięcia protestujących.

Działania kancelarii prezydenta wyglądają w tym momencie na bezprawne. Brak reakcji PKW, po tym jak jej urzędnik wpuścił ludzi do lokalu, wyglądał albo na kompletną głupotę albo na próbę rozpalenia potężnych zamieszek. Do rana PKW stałaby mogła stać się obiektem podwójnej okupacji, policji i przybywających na pomoc demonstrantów. Aresztowanie dziennikarzy też wyglądało na próbę podgrzewania atmosfery.

Okupacja PKW odwróciłaby uwagę od totalnej kompromitacji tego urzędu i była wyjątkowo na rękę jego członkom. Zachowania PKW wyglądały jak z moskiewskiego podręcznika prowokacji. Inna sprawa, że protestujący dali się łatwo wpuścić w tę pułapkę. Dlaczego kancelaria prezydenta postanowiła przerwać tą zabawę? Jest faktem, że protestujący zachowywali się wyjątkowo pokojowo a pomoc z miasta przychodziła rachitycznie. Policja więc mogła bez najmniejszego trudu wszystkich usunąć, niektórzy wychodzili sami. Może też PKW i kancelaria prezydenta grają obecnie w innych drużynach. Jest faktem, że chwilę później zaczęła się seria dymisji w PKW. Awantura była za słaba by zasłonić kompromitację wyborczą.

Tomasz Sakiewicz

za: http://niezalezna.pl/61700-tomasz-sakiewicz-scenariusz-prowokacji
Reklamy

8 comments on “Tomasz Sakiewicz: Scenariusz prowokacji

 1. Sakiewicz to nie jest zołnierz z którym mam pójść na wojne… którego analizy pozostawiam bez analiz…ot pisatiel

 2. Sakiewicz sprawia wrazenie, jakby byl jednym z glownych graczy V Kolumny.

  • Mysle podobnie.
   Panie Sakiewicz, potrzebny Panu dobry lekarz specjalista od lewatywy intelektualnej jesli nie odroznia Pan dzialan pozorowanych i prowokacyjnych od akcji zdrowej, prawdziwej i majacej skutkowac odzyskaniem Panstwa Polskiego.
   Czy Pan czasem nie pochodzi z tego plemienia braci „starszych w wierze? Jesli tak to Pana pokretna logike apropo goi duzo latwiej zrozumiec…
   Zaczynam powoli sie dystansowac od TV Republika, skerca niebezpiecznie w lewo. Uwaga, na zakrecie co dla mniej bystrych bedzie mozna dostac lewoskretu, lepiej sie ewakuowac za wczasu z tego pojazdu.
   Ludzie bez meskich i odpowiedzialnych zachowan nigdy nie beda dla mnie wzorem.
   Co innego Braun i Stankiewicz. Pokazali to co zrobilaby wiekszosc prawdziwych Polakow jesli mialaby odwage zgasic telewizor, otrzasnac z siebie pozostalosci medialnego scieku i wyjsc z domu by dzialac w slusznej sprawie.

 3. Jesli tylko „rosyjscy agenci” robia to co robic nalezy w etj sytuacji to coz,trzeba ich poprzec. Dobrze,ze choc redaktor Sakiewicz sie rakiem wycofuje ze swoich wysoce kontrowersyjnych tez poczatkowych.

  • To znaczy że mamy zgodzić się na to co robią rosyjscy agenci? Siedzieć cicho i może iść schować się w domu jak Kopacz radzi. Nie pleć ciemna kobieto. No i właśnie komunistom i ruskim pachołkom o to chodzi, zastraszyć ludzi takich jak Sakiewicz, Stankiewicz czy Braun i całą resztę…

   • to byla ironia ze strony Anitki /Pozdrawiam/ Ty zas klementyno pomysl zaczem cos napiszesz a przede wszystkim naucz sie czytac ze zroaumieniem ,

 4. Prowokacja oczywiście ale głównie po to aby oskarżając o zadymę zmusić nas wszystkich niezadowolonych do bierności. Jak widać zaszczepili w Narodzie lęk przed upominaniem się o własne prawa do wolności i demokracji. Będziemy się bać prowokacji to będziemy stłamszeni strachem a o to im chodzi. Trzeba właśnie wyjść na ulice i protestować a jak trzeba to i dać w mordę komu trzeba. Strach zawsze prowadzi do niewoli. Lepiej ginąć za wolność niż gnić w więzieniach i żyć w zniewoleniu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.