BEZPOŚREDNIA RELACJA Z WYDARZEŃ sprzed SĄDU oraz z samego sądu


BEZPOŚREDNIA RELACJA Z WYDARZEŃ sprzed SĄDU oraz z samego sądu na Marszałkowskiej, dzięki Niepoprawnemu Radiu – TUTAJ

Solidarni2010.pl podają relację z sądu na bieżąco – TUTAJ

Są tam wrzucane krótkie migawki filmowe oraz zdjęcia z dzisiejszych wydarzeń.

16:24
W procesie p-ko Hani i Grzegorza Brauna ogłoszono 20 min. przerwę.

16:18
Trwa proces Hani i Grzegorza, natomiast w sali sąsiedniej proces Zenona Nowaka, Rafała Mossakowskiego i Grzegorza Santorskiego- został odroczony na grudzień. Trzej oskarżeni już na wolności.

15:36
Świadek Konrad Komornicki zeznał m.in., że polecenia o wydawniu komunikatów nakazujących opuszczenie przez protestujących sali PKW w ubiegły czwartek wydawał szef Kancelarii Prezydenta RP- Jacek Michałowski. Nikt z PKW nie wydawał mu poleceń, gdyż to nikt z PKW nie jest jego przełożonym. Jego przełożonym jest Szef Kancelarii Prezydenta.

15:01
Pierwszym świadkiem jest Konrad Komornicki – pracownik kancelarii Prezydenta RP, pracujący w budynku, w którym mieści się siedziba PKW. To właśnie on ogłaszał komunikaty o opuszczenie sali PKW.

14:55
Zakończyło się przesłuchanie Grzegorza Brauna. Zaczynają się przesłuchania świadków.

14:24
Na sali rozpraw nie ma prokuratora. Miejsce przeznaczone dla niego pozostaje puste. To, wg Grzegorza Brauna, świadczy o nonszalancji instytucji, jaką jest prokuratura.

13:50
Grzegorz Braun chętnie zabiera głos i opowiada o tym, co ma teraz miejsce – tutaj i w całym Kraju.

13:47
Hania Dobrowolska zgłosiła, że nie bedzie składała zeznań, które złożyła już na policji. Zaznaczyła też, że nie przyznaje się do zarzucanych czynów . Dodała: „W momencie zatrzymania przez policjantkę okazałam legitymację prasową, zanim okazałam dowód tożsamości. Prawo do wolności słowa jest równie ważne jak prawo do wolnych wyborów, uważam że obydwa te prawa w dniu wczorajszym ( w piątek) zostały złamane”.
Sędzia odczytuje zeznania wcześniej złożone przez Hanię.

13:45
Oboje oskarżeni złożyli drobiazgowe zeznania dot. swoich personaliów (rodzina, zarobki). Odczytywany jest teraz akt oskarżenia.

13.35
Grzegorz Braun składa wniosek – protest w związku ze sposobem doprowadzenia go do sali rozpraw. Mówi też o karygodnym traktowaniu go podczas aresztowania. Mówi o upolitycznieniu całej sprawy. Cała sprawa, jak twierdzi, dotyczy istoty funkcjonowania państwa.

Adwokat mówi o tym, że z zupełnie niezrozumiałych powodów jego klient musiał kolejną noc, jak kryminalista, musiał spedzić w areszcie.
Podobne zdanie zgłasza adwokat Hani Dobrowolskiej, która została potraktowana gorzej jak bandyta. Sa to upodlenia i szykany. Jest to łanie prawa.

13:25
Hania Dobrowolska i Grzegorz Braun, przy wielkim aplauzie zgromadzonych na korytarzu, doprowadzeni na salę rozpraw. Proces się rozpoczyna. Relacja bezpośrednia – TUTAJ (KLIKNIJ)

13:15
Do sali, w której ma się odbywać proces Hani Dobrowolskiej i Grzegorza Brauna wpuszczono około 25 osób. Trwa oczekiwanie na rozpoczęcie rozprawy.

13:05
Trwa proces trzech oskarżonych. Wszystkich oskarżonych wprowadzono w kajdankach

12:40
IWONA KONOPKA to sędzia, która będzie sądziła Hannę Dobrowolską oraz Grzegorza Brauna (sala 242)
ŁUKASZ GRYGLEWICZ- sędzia w sprawie panów Mossakowskiego, Senatorskiego oraz Nowaka (sala 261)

12:20
Drzwi do sądu zostały otwarte. Część zebranych wchodzi do budynku.

11:50
Początek rozpraw- przełożony. Adwokaci zapoznają się z aktami, do których wcześniej nie mieli dostępu. Przed sądem gromadzą się ludzie. Przyjechali m.in przedstawiciele Terenowych Oddziałów Stowarzyszenia Solidarni2010.

22 listopada, sobota, 11:20
Pierwsza rozprawa- godz.11:30 , sala nr 261. Przed sądem w trybie przyspieszonym stają: Zenon Nowak, Rafał Mossakowski oraz Grzegorz Senatorski.

 

Reklamy

One comment on “BEZPOŚREDNIA RELACJA Z WYDARZEŃ sprzed SĄDU oraz z samego sądu

  1. nie dawajcie sie prosze Panstwa, szkoda ze to tylko protest spontaniczny, nie jestesmy przygotowani do walki z oszustami. Polacy Polska to piekna nazwa nie dawajmy sie. Pamietajmy ze Kopernik to nie piernik tylko Polak. Pamietajmy nasze grudnie ile swiat nam urzadzano. Calym sercem jestem z Wami. Jestrescie naprawde bardzo dzielni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.