Bronisław Komorowski nie zdał egzaminu


10649651_877785125573137_2298791832785885743_nZakwestionowanie uczciwości wyborów to odmęty szaleństwa! Członkowie PKW są gwarantami bezstronności i uczciwości. Nie dajmy się zwariować, to się da wszystko policzyć – ogłosił dzisiaj wyraźnie zdenerwowany prezydent Bronisław Komorowski. Po spotkaniu z sędziami, którym podlega PKW przyznał, że jest problem, ale nie z liczeniem głosów, a z tymi, którzy nie ufają w uczciwość wyborów. Wszystko to, co powiedział na konferencji prasowej, można skrócić słowami, które Komorowski od lat powtarza jak mantra: państwo zdało egzamin.

Nie, panie prezydencie, państwo nie zdało egzaminu. 40 procent błędnych głosów, znikające karty, listy na których brakuje nazwisk kandydatów, karty wyborcze walające się pod nogami dzieci w salach lekcyjnych. Awaria systemu informatycznego, strona internetowa PKW, na której od kilku dni „wisi” jedynie informacja o frekwencji wyborczej z niedzieli, z godziny 17:30. W końcu włamanie na serwery PKW, krążący po Internecie kalkulator wyborczy z wszystkimi niezbędnymi protokołami „jak na widelcu”. Nie, panie prezydencie, to nie obywatele są winni, że nie ufają państwu, tylko państwo polskie jest winne swojej nieudolności.

Panie prezydencie Komorowski, Polacy dowiadują się, że system PKW pokazał zwycięzcę, którego nie było na karcie do głosowania (wybory prezydenta Szczecina), a pan krytykę nazywa „szaleństwem”? Szaleństwem jest bronienie tego dziadostwa. Szaleństwem jest przyklaskiwanie sytuacji gdy staczamy się do roli kraju wschodnich standardów. Szaleństwem jest nazywanie każdej kompromitacji państwa „zdaniem egzaminu” i odznaczanie orderami odpowiedzialnych za kolejne afery. Wspomnę tu tylko o zatrzymanym niedawno prezesie PZPS, rosyjskim szpiegu w polskim wojsku i szefie BOR, którego po katastrofie smoleńskiej zrobił pan generałem.

Panie prezydencie, gdy w aferze taśmowej wyszły na jaw kompromitujące pańskich kolegów z PO fakty, pan przeczekał i po czasie odznaczył pewnego redaktora z „Polityki”. Tego samego, który wzywał do wyprowadzania w kajdankach tych, którzy aferę taśmową ujawnili. „Doszło do rozpasania mediów. Władza nie może się panicznie bać mediów”. Tak, to słowa Jacka Żakowskiego, którego odznaczył pan za…”budowę wolnych mediów i niezależne dziennikarstwo”. Taka ma pan wizję wolnych i niezależnych mediów? Taką ma pan wizję uczciwych wyborów? Nazywanie wszystkich tych, którzy mają ambicję na normalnie funkcjonujące państwo „szaleńcami”?

Jeśli nie jesteśmy nawet w stanie przeprowadzić wyborów, policzyć głosy i zrobić to uczciwie, to nasza demokracja jest farsą. Nie, panie prezydencie, państwo nie zdało egzaminu. Jeśli 40 proc. wyborcom w danej gminie zostaje „zabrany głos”, bo oddane przez nich głosy okazują się nieważne, to jak oni mają ufać temu państwu? Jak to jest, że stać nas na wydawanie milionów na profrekwencyjne spoty, a nie stać na porządny system wyborczy, który policzy głosy sprawnie i uczciwie, co najlepiej przekona Polaków, że warto głosować?

Nie, panie prezydencie, państwo nie zdało egzaminu. W 2011 roku, rok po wygraniu wyborów prezydenckich, odznaczył pan członków PKW „za zasługi na rzecz umacniania demokratycznego prawa wyborczego”. I jestem pewny, że jak dadzą panu wygraną w 2015 r. to również dostaną medal.

Źródło:

Reklamy

One comment on “Bronisław Komorowski nie zdał egzaminu

  1. W trochę innym tonie wypowiadał się pan Prezydent wcześniej:”Prezydent Bronisław Komorowski w niedzielnej telefonicznej rozmowie z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem wyraził zaniepokojenie opóźnieniem podania wyniku wyborów oraz mnożącymi się sygnałami o istotnych nieprawidłowościach w trakcie liczenia głosów w jednomandatowych okręgach wyborczych.
    Rozmowa telefoniczna prezydentów odbyła się z inicjatywy Bronisława Komorowskiego.
    Prezydent Komorowski podkreślił, że ostatnie wydarzenia na Ukrainie negatywnie wpływają na ogólną ocenę wyborów i mogą zahamować proces zbliżania się Ukrainy do Unii Europejskiej, w tym podpisanie i ratyfikacje umowy stowarzyszeniowej.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.