SAMOKRYTYKA (DLA MICHNIKA) – Paweł KUKIZ uderza!


Kukiz-okladka„Zakazane piosenki” to 12 gorzkich muzycznych pigułek, które nie każdy będzie chciał przełknąć. Ale jak to w przypadku lekarstw bywa, nie chodzi o smak, lecz o działanie – i dobrze jest wiedzieć, że istnieją jeszcze artyści, którzy wierzą, że muzyką można zmienić świat. 

Pisaliśmy też o najsłynniejszym utworze płyty, dedykowanemu Adamowi Michnikowi.

Paweł Kukiz uderza muzyczną petardą! Tak powinna brzmieć muzyka zespołu Piersi, a jednak nie zabrzmi nawet pod nazwą projektu Kukiz i Piersi… Nazwa zespołu została potajemnie opatentowana przez jednego z muzyków obecnego składu Piersi. Zatem płyta zostanie wydana pod nazwą Kukiz. Takiego materiału nie było jeszcze na polskim rynku.

pisał na naszym portalu Grzegorz Kasjaniuk. Nasz krytyk muzyczny zauważył, że o tym „jak olbrzymia moc jest w utworach z nadchodzącej płyty, świadczy kompozycja „Samokrytyka (dla Michnika)”, który świeżością, niezwykłą przebojową prostotą aranżu i mocą wykonania powala. Patrząc z perspektywy na odejście Kukiza z zespołu Piersi widać jak przenikliwym ( nie mylić z wykalkulowanym ) i trafnym było to posunięciem ( choć nikt tego nie mógł przewidzieć, nawet sam artysta, życie pokazało, że dobra intencja daje dobre owoce ). Wokalista nic na tym nie traci, a zyskuje pozostając w prawdzie z samym sobą i wobec słuchaczy.” Teraz możemy zobaczyć teledysk do kapitalnej piosenki.

http://wnas.pl/artykuly/6395-pawel-kukiz-uderza-jest-klip-do-samokrytyki-dla-michnika-zobacz

 

Reklamy

One comment on “SAMOKRYTYKA (DLA MICHNIKA) – Paweł KUKIZ uderza!

  1. Bardzo dobrze, że strona upubliczniła piosenkę Pana Kukiza pt. „Zakazane piosenki”, słowa o Tusku i jego sprzedawczykach, są tam „mocne”. Osobiście ten utwór rozpowszechniłem w sieci do, dokładnie do 157 osób. Trochę za późno Pan Kukiz dołączył do patriotów. Powoli zwieramy husarski szyk.

Możliwość komentowania jest wyłączona.