Wywiad z mecenas Marią Szonert- Biniendą: O znaczeniu polityki historycznej dla bezpieczenstwa Polski


Maria_Szonert2Nasza postawa wobec przeszłości, naszej trudnej, pełnej tragicznych wydarzeń historii determinuje naszą postawę wobec wyzwań, problemów i tragedii, z którymi przychodzi się zmierzyć nam  tu i teraz.
Historia – świadek czasu, światło prawdy, życie pamięci, nauczycielka życia, zwiastunka przyszłości. /CYCERON/

O znaczeniu historii dla teraźniejszości i przyszłości Polski zwykło się mówić jedynie w prześmiewczej formie.    Według obecnych „myślicieli” intelektualnych trendów młody Polak powinien być skupiony na przyszłości z pominięciem historii swojego narodu.

Ostatnie cztery lata pokazały nam jednak, że historia się nie skończyła, a nauka, jaką możemy z niej uzyskać, może decydować o naszym istnieniu. Jedynie państwo skutecznie walczące o swoje miejsce w historii Świata oraz domagające się osądzenia przez cały cywilizowany Świat wszystkich zbrodni dokonanych na jego obywatelach zasługuje na szacunek.
Nasza postawa wobec przeszłości, naszej trudnej, pełnej tragicznych wydarzeń historii determinuje naszą postawę wobec wyzwań, problemów i tragedii, z którymi przychodzi się zmierzyć nam tu i teraz.

Obecnie jednym z najważniejszych ośrodków polskości, naszej dumy narodowej jest właśnie Polonia Amerykańska, w której rodacy w Polsce pokładają tak duże nadzieje. O samej Polonii  i jej trosce o losy naszego kraju opowiedziała nam Pani mecenas.

O tych zależnościach oraz konsekwencjach zaniedbań w walce o swoje miejsce w historii Świata rozmawiałem z mecenas Marią Szonert – Biniendą obecnie wiceprzewodniczącą Kongresu Polonii Amerykańskiej. Pani mecenas jest  autorką znakomitego referatu  pt.  „Socjotechnika zastosowana do Tragedii Smoleńskiej” wygłoszonego podczas III Konferencji Smoleńskiej.

Wojciech Majsner

za: solidarni2010.pl

zobacz też:

https://ewastankiewicz.wordpress.com/2014/11/13/kongres-polonii-amerykanskiej-walczy-o-bezpieczenstwo-polski/

Reklamy

One comment on “Wywiad z mecenas Marią Szonert- Biniendą: O znaczeniu polityki historycznej dla bezpieczenstwa Polski

Możliwość komentowania jest wyłączona.