Dzień Niepodległości w Nowym Yorku, ks. Stanisław Małkowski i Wojciech Sumliński z wizytą w USA


ks-malkowsiW poniedziałek, 10 Listopada, rozpoczynają się 4 dniowe obchody Dnia Niepodległości i 55 miesięcznicy smoleńskiej w Nowym Jorku i New Jersey. W obchodach wezmą udział zacni goście z Polski, ksiądz Stanisław Małkowski oraz pisarz i reporter śledczy, Wojciech Sumliński.

Ksiądz Stanisław Małkowski był bliskim przyjacielem i powiernikiem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Obaj mieli zostać zamordowani przez Służbę Bezpieczeństwa ale ksiądz Małkowski boskim zbiegiem okoliczności uszedł z życiem. Dzięki temu może nadal pełnić swa misje głoszenia prawdy, upominania się o prawdę, o wiarę, o honor i Ojczyznę. 

Jako społecznie aktywny duchowny we wspaniały sposób realizuje zalecenia Papieża Franciszka o społecznym zaangażowaniu katolików na całym świecie, co zresztą wynika z samej Biblii. Skoro Bóg jest sprawcą wszystkiego na ziemi, jakim prawem ktokolwiek może zabraniać katolikom, a zwłaszcza duchownym, tzw. „mieszania się” do polityki. To tak, jakby Bogu zabronić „mieszać się” do polityki, czyli do spraw społecznych. Pismo Święte wręcz nakazuje osobom wierzącym zaangażowanie w sprawy społeczne i sam Papież to potwierdził. Ksiądz Małkowski z oddaniem realizuje ta misje. Kiedyś był kapelanem Solidarności, dzisiaj jest duchowym mentorem tych wszystkich, którzy żyją w prawdzie, którzy o prawdę walczą i się o nią upominają.

Ksiądz Stanisław zasiada w Radzie Stowarzyszenia Solidarni2010, organizacji, która walczy z kłamstwem w życiu publicznym, która walczy o godność Narodu i sprawiedliwość w społeczeństwie. Ksiądz Małkowski jeździ po całej Polsce i ewangelizuje Naród w duchu patriotyzmu i prawdy.

A teraz przyjechał do tego małego skrawka Polski, który my, Polacy tu zamieszkali stworzyliśmy w USA. ON PRZYJEŻDŻA DO NAS.

Wojciech Sumliński jest przyjacielem księdza Małkowskiego. Wsławił się książką „Z mocy bezprawia” , w której opisuje zakulisowe działania WSI w celu uzyskania dostępu do Aneksu do Raportu o Wojskowych Służbach Informacyjnych. Za odkrywanie tajemnic zbrodniczej organizacji WSI jest nieustannie atakowany, próbowano nawet doprowadzić go do samobójstwa. Przeżył i dalej realizuje swój obywatelski obowiązek i misję reportera śledczego w odkrywaniu ciemnych tajemnic po-komunistycznych służb specjalnych.

Poniżej plan obchodów Dnia Niepodległości i 55 miesięcznicy zamachu smoleńskiego w dniach 10-13 Listopada 2014 roku:

– Poniedziałek, 10 Listopada

mszakatedra-0godzina 19:30,

Uroczysta Msza Święta w języku polskim w Katedrze Świętego Patryka na Manhattanie, 5 Aleja i 50 Ulica,  celebruje ks. Józef Urban z Parafii SW. Antoniego z Padwy w Jersey City, kazanie – ks. Stanisław Małkowski. /zob: TUTAJ /

– Wtorek, 11 Listopada, Święto Niepodległości

.godzina 11:00,

zbiórka wszystkich chętnych pod kościołem Świętego Stanisława Kostki na Greenpoincie na Humboldt Street i wyjazd na cmentarz komunalny na Queensie, na grób Ignacego Matuszewskiego, bohatera wojny z Rosją w 1920 roku oraz patrioty, który uratował polskie zloto w czasie II Wojny Światowej.
Odmówienie modlitwy za zmarłego, odśpiewanie pieśni „Serdeczna Matko”, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

.godzina 13:00,

powrót na Greenpoint, lunch wspólny ks. Małkowskiego i pisarza  Wojciecha Sumlińskiego z mieszkańcami Nowego Jorku

.godzina 17:00,

przyjazd do Jersey City, NJ, pod Pomnik Katyński. Złożenie wieńca. Odmówienie Modlitwy za pomordowanych, odśpiewanie pieśni „Boże coś Polskę”

.godzina 19:00,

uroczysta Msza Święta w kościele Świętego Antoniego z Padwy w Jersey City.
Po mszy spotkanie mieszkańców New Jersey z księdzem Małkowskim i dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim.

– Środa, 12 Listopada,

Godzina 19:00 uroczysta Msza Święta w Parafii Sanktuarium Jana Pawła II w Passaic, NJ,
po mszy spotkanie księdza Małkowskiego i pisarza Wojciecha Sumlińskiego z mieszkańcami New Jersey.
3 Wall Street, Passaic, NJ

– Czwartek, 13 Listopada

Godzina 16:00,

złożenie kwiatów i odmówienie Modlitwy pod pomnikiem Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki na Greenpoincie.
Odśpiewanie pieśni „My chcemy Boga”

Godzina 17:00,

spotkanie księdza Małkowskiego i pisarza Wojciecha Sumlińskiego z mieszkańcami Nowego Jorku w dolnej sali kościoła Świętego Stanisława Kostki na Humboldt Street, Greenpoint

Godzina 19:00,

Msza Święta  w kościele Świętego Krzyża na Maspeth.
Po mszy spotkanie Księdza Małkowskiego i pisarza Wojciecha Sumlinskiego z parafianami.

Zapraszamy do udziału w uroczystościach

SOLIDARNI 2010 Nowy York

http://solidarni2010.pl/29299-nowy-york-ks-stanislaw-malkowski-i-wojciech-sumlinski-z-wizyta-w-usa.html

 

Reklamy