Agnieszka Romaszewska: … ani zapomnieć ani wybaczyć


A_Romaszewska-namiotTego co zrobił polski rząd po katastrofie smoleńskiej nie potrafię ani zapomnieć ani wybaczyć. Całkiem się zgadzam z moja Matką, która mówiła wtedy, parę miesięcy po katastrofie: OK rozumiem, że co by się nie działo ma rządzić w Polsce partia ciepłej wody w kranie, tak wyszło w wyborach – to tak ma być. Ale jest coś, czego nigdy nie pojmę: dlaczego oni, choćby w ramach tej swojej własnej partii, nigdy nie rozliczyli ludzi, którzy byli odpowiedzialni za te niesamowite rzeczy i przed i zaraz po katastrofie, tylko brnęli w samozakłamanie, w tą propagandową brednię dalej i dalej? 

(Hm, może dlatego, że to wszystko zaszło za daleko… że Tusk i jego ludzie najpierw knuli „sprytnie”, jak by tego „kartofla – kurdupla” – prezydenta wykiszkować w polityce międzynarodowej, a potem gdy zdarzyło się najgorsze, tak kompletnie stchórzył, że nie tylko działać ale nawet myśleć racjonalnie nie potrafił… ratował tylko swój wizerunek, czyli mówiąc brutalnie – swoją d…. – to jedyne o czym myślał. No i za wielu ludzi się w to wszystko umoczyło, zaplątało w te sieci kłamstw, mistyfikacji, opowiadanych bredni, zaangażowało swój autorytet, swoją dobra wiarę i teraz nie mają nawet jak się wycofać…. Więc jak stary kryminalista „śmigają w zaparte”)

Jak się teraz czujecie wy co głosiliście, że sprowadzanie wraku nie ma żadnego znaczenia, ewentualnie, że to owszem ważne ale to tylko ceremonialna sprawa, sentymentalna, że wszystko jest doskonale zbadane (choć zaraz po katastrofie było badane przez nielicznych polskich specjalistów a i to głównie „na oko”) i że żadnego wraku skladać do kupy nie trzeba, bo „jak walnęło to urwało”, a Anodina wszystko dobrze zanalizowała i Lasek potwierdził….
Może wypożyczymy Laska Holendrom? Wraz z całą grupą zatrudnionych za moje i wasze podatki trolli twitterowych i ogólniej – internetowych, najętych nie do badania katastrofy, a do robienia ludziom wody z mózgu. Ileż to będzie taniej niż sprowadzać wrak i mordować się z rekonstrukcjami….. Raz przynajmniej podzielilibyśmy się know how i doświadczeniem „polskich reform” nie ze wschodem a z zachodem….

za: blogpublika.com

 

Reklamy

One comment on “Agnieszka Romaszewska: … ani zapomnieć ani wybaczyć

  1. Pani Agnieszko – wyrazam swój głęboki szacunek dla Pani za postawę/a jak może być inaczej/ i styl jej wyrażania. Ostatnie wydarzenie w PiS-ie uświadomiło mi jednak,że w formacji tej usadowionych jest zbyt wielu tzw.”kretów” działających na Jej szkodę .Osobiscie nie wierzę,że tą ostatnią sprawę spowodowała głupota i chciwość Hoffmana/podobno inteligentny dla mnie cwaniak/ doskonale przewidział skutki przedwyborcze !!! – z poważaniem Aleksandra z Wwy

Możliwość komentowania jest wyłączona.