Zgromadzenie publiczne Reduty Dobrego Imienia 11.11.2014 w Warszawie


baner_RDI_PLAD

 Warszawa, dn. 8.11.2014

Szanowni Państwo!

Reduta Dobrego Imienia zwołuje zgromadzenie publiczne w dniu 11.1.2014 o godzinie 13:30 w tradycyjnym już miejscu u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich, od strony hotelu Novotel (d. Forum) pod murem z tablicą upamiętniającą uliczną egzekucję z 1944 roku.

Oddamy hołd wszystkim, którzy walczyli o Niepodległość.

Swoją obecność i przemówienie zapowiedział Pan Jan Pietrzak oraz Pan Tadeusz Płużański członkowie Rady Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom.

Obok okoliczności rocznicowych mamy jeszcze jeden powód do zgromadzenia się w Warszawie – Niemcy zaczęli używać sformułowania „polskie getta do których zostali deportowani niemieccy Żydzi w celu wymordowania”. Jest to nowy sposób przerzucania na Polaków niemieckiej odpowiedzialności za eksterminację Żydów. W okupowanej Polsce Niemcy założyli getta w przeszło 400 miejscowościach i to sformułowanie obraża nie tylko nieżyjących mieszkańców tych miejscowości, ale także i dzisiejszych Polaków.

Awangardą niemieckich oszczerców jest niemiecka gazeta „Rheinische Post” – to na jej łamach użyto tego sformułowania po raz pierwszy, a także napisano „polskie obozy koncentracyjne Buchenwald i Ravensbrück”. Dlatego 9.11.2014 o godzinie 16 w Berlinie, w rocznicę Kristalnacht odbędzie się pod siedzibą tej gazety demonstracja organizowana przez Związek Polaków w Niemczech wspólnie z Redutą.

W Warszawie 11. listopada 2014  będziemy wzywać Rząd RP do natychmiastowej reakcji na tę nową formę niemieckiej agresji propagandowej przeciwko Polsce.

Przed zgromadzeniem publicznym od godziny 11:00 w tym samymi miejscu będziemy zbierać  podpisy pod petycją do Sejmu w sprawie jak najszybszego uchwalenia ustawy penalizującej sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne”. I tu prośba – potrzebujemy wolontariuszy do zbierania podpisów – chętnych proszę o kontakt telefoniczny na numer podany poniżej lub o wysłanie maila na adres malgorzata.letowska@reduta-dobrego-imienia-pl

Do zobaczenia na zgromadzeniu 11.11.2014 o godz. 13:30!

Z poważaniem

Maciej Świrski

Prezes Fundacji Reduta dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom

maciej.swirski@reduta-dobrego-imienia.pl

tel. +48 502 733 189

 PS1: Szykujemy także niespodziankę artystyczną, ale o tym w następnym newsletterze, jak wszystko już będzie dograne.Albo okaże się na miejscu.

PS2: Informację wysyłamy dopiero dzisiaj, bo Urząd Miasta do ostatniej chwili zwlekał z rejestaracją zgromadzenia – wygląda to na specjalne przewlekanie sprawy, żeby doprowadzić organizatorów do rezygnacji z organizowania imprezy. Taka forma wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego przez urzędników HGW 😉

Fundacja Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation

ul. M. Kopernika 30 lok. 537

00-950 Warszawa

Poland

T:. +48 502 733 189, E:kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl,

W: http:// reduta-dobrego-imienia.pl

RDIREDUTAlogo

Biuletyn-InformacyjnyB

Maciej Świrski
admin@reduta-dobrego-imienia.pl
tel. +48 502733189

Reklamy

One comment on “Zgromadzenie publiczne Reduty Dobrego Imienia 11.11.2014 w Warszawie

  1. Wspaniala inicjatywa, szczegolnie ze na tablicy tej sciany nie ma informacji kto to zrobil oprovz tajemniczego slowa nazisci. Najlepiej jakbysmy dorobili sie informacji kto konkretnie rozstrzelal 1000 Polakow. Nazwiska, rozkaz, czy dostali ordery od wladzy i czy rodzina pobiera kase za ten czyn.

Możliwość komentowania jest wyłączona.