Brzydka konkubina 45/2014 (176)


Todd-clip_image004Szanowni Państwo!

Elektorat obecnie rządzącej ekipy przypomina brzydką konkubinę, kurczowo trzymającą się swojego gangstera w obawie, że nikt inny jej nie zechce i zdechnie z głodu. Warto więc może się zastanowić, czy należy się do osób czerpiących zyski z działań  tego (nie)rządu, czy też nie.

Jeśli dotychczas dokonywaliście wyborów ze względu na ładny krawat kandydata, to może warto zmienić kryteria. Zapytajcie swoich kandydatów na włodarzy waszych miast i gmin o konkrety. Na przykład w Warszawie, gdyby zwolnić wszystkich zatrudnionych przez HGW „niezbędnych” pracowników, to za te pieniądze komunikacja w stolicy mogłaby być darmowa dla wszystkich!  Spytajcie  też co przyszły prezydent zamierza zrobić z „Pomnikiem 4 śpiących” i z „Tęczą”. Z tym, że nie należy zapominać o sprawdzonej PO wielokroć „platformianej” zasadzie. Obietnice przedstawicieli Platformy Obywatelskiej pozostaną tylko nigdy nie spełnionymi obietnicami, o czym powinny się już przekonać najwierniejsze nawet lemingi.

Trzeba może jednak przypomnieć jak PO doszło do władzy. Otóż głównie straszeniem PiS-em. Byle babcia handlująca koperkiem z własnego ogródka została nastraszona, że za ten czyn niezgodny z prawem pójdzie do więzienia jak tylko PiS dojdzie do władzy. Chytre zagranie – straszenie płotek dla stworzenia żerowiska rekinom.

Wyborco, zastanów się czy rola brzydkiej konkubiny wiernej gangsterowi naprawdę ci odpowiada.

[Od red. – pani Małgorzata nadesłała nam również wersję filmową, zapraszamy do obejrzenia]

Pozdrawiam i do następnej soboty.Todd-clip_image002

Małgorzata Todd

http://www.mtodd.pl lub http://sklep.mtodd.pl

Załączniki:

1) Odcinek 76 „Lekcji pokera

2) APEL – każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji. Jeśli nie udaje się dopisać bezpośrednio w załączniku, to wystarczy treść przekazać pocztą zwrotną na mój adres.

3) Komentarz do felietonu (Ad. Alkoholizm 44/2014 (175)).  

 

 

Reklamy