Witold Gadowski: Popierajmy niepodległość Ukrainy, ale nie wolno nam się angażować militarnie


Gadowski-Krak6Kolejna już rozmowa TV Niezależna Polonia ze znanym dziennikarzem śledczym, pisarzem i reżyserem, Witoldem Gadowskim.
Poruszane w rozmowie dowody fasadowości i marionetkowości współczesnych elit rządzących Rzeczypospolitą po prostu porażają swoją oczywistością. Dziennikarz przedstawia też wnikliwa genezę i analizę agresji na Ukrainę.

„Pod żadnym pozorem nie angażować się w działania zbrojne, jestem przeciwny nawet sprzedawaniu Ukrainie uzbrojenia przez Polskę dziś, dlatego że produkcja zbrojeniowa Ukrainy jest trzy razy większa niż produkcja zbrojeniowa Polski. Tu jest tyle znaków zapytania, że powinniśmy bacznie obserwować i wyciągać wnioski. (…)

To jest konflikt przebiegający na zupełnie innym poziomie niż nam się wydaje. Zagenturyzowana armia ukraińska wykonała w Donbasie jeden bardzo ciekawy manewr, mianowicie pozostawiła bez pomocy bataliony ochotnicze złożone z najbardziej wartościowego elementu ukraińskiej młodzieży, najbardziej patriotycznego. Czyli ta armia się cofnęła pozostawiając na wytrzebienie, wyginięcie i dostanie się w rosyjską niewolę najwartościowszych młodych ludzi z Ukrainy (…) Co więcej, sztabowcy ukraińscy, będący agentami rosyjskimi przekazywali koordynaty stacjonowania tych jednostek bezpośrednio rosyjskiej artylerii. 

Na koniec Witold Gadowski apeluje do Polaków w Kraju i na obczyźnie o poparcie idei pełnometrażowej, fabularnej produkcji filmowej o Józefie Piłsudskim, na stulecie powstania Drugiej Rzeczypospolitej, czyli na rok 2018. W tym celu powoływana jest właśnie Fundacja Oleandry 14.

źródło:

http://www.tvniezaleznapolonia.org/rozmowa-tv-niezalezna-polonia-ze-znanym-dziennikarzem-sledczym-pisarzem-i-rezyserem-witoldem-gadowskim/

 

 

Reklamy