Grzegorz Braun w Krakowskim Klubie Wtorkowym – VIDEO


KKW-logoKrakowski Klub Wtorkowy, ul. Reformacka 3, 28 października 2014 r.

Dyskusja z reżyserem Grzegorzem Braunem po projekcji filmu „Nie o Mary Wagner”
Spotkanie prowadził Paweł Zechenter.

http://www.krakowskiklubwtorkowy.pl

Reklamy

4 comments on “Grzegorz Braun w Krakowskim Klubie Wtorkowym – VIDEO

  1. Bardzo ciekawy materiał video, to była uczta iście po królewsku. Radowało się serce, promienieje twarz, śmieją się oczy, jednym słowem chce się żyć! Co odpowiada żywot pędzący ulicami miast?
    Masowe społeczeństwo jest zmanipulowane i podatne na wpływy. Nie chcę nikogo obrażać, ale wydaje mi się, że ono samo nie decyduje o tym jak chce i powinno być traktowane dlatego obojętnieje, unika odpowiedzi, zamyka się w sobie. Człowiek współczesny jako produkt, głównie współczesnych mediów, mówi o wpływaniu tych, że mediów na człowieka. W tym momencie koło się zamyka. Pod pojęciem „media” kryją się podprogowe przekazy informacji. Rządzą nami reklama, programy rozrywkowe i internet. Obecna neotelewizja różni od telewizji tym, że nie porusza istotnych kwestii, jak bieżące sprawy, patriotyzm, jest raczej formą zabicia nudy, bicie przysłowiowej piany, jest przedłużeniem dnia, składającego się z ploteczek, lekkich tematów.
    Najistotniejsza z nich mówi o globalnym zjawisku pewnej gry. Szachownica i umieszczone na niej twarze mają na celu krytykę społeczeństwa, które doprowadza człowieka do roli pionka, czy raczej kolejnego numeru w bazie danych. Anonimowego i ułomnego, stąd na niektórych płótnach widnieją wycinki z gazet charakteryzujących daną osobę/twarz. Twarze to także maski, które są nakładane na co dzień, aby uniknąć nieporozumień z otoczeniem. Każdy z nas ma maskę w pracy, maskę wśród znajomych, człowiek nigdy ostatecznie nie otwiera się przed innymi. Dlatego twarze jako maski stanowią odzwierciedlenie naszego otoczenia, to symbol codzienności i ludzi, którzy są wokół nas, na ulicy czy w sklepie… ich twarze są krótkotrwałym obrazem w naszej pamięci, ostatecznie jednak ten obraz znika, pozostawiając po sobie ułamek pierwszego wrażenia. Taka twarz nie otwiera swojego serca dla innych serc w wspólnocie. Twarz obojętnieje też z powodu przeogromnej biedy, przemoc, bezrobocie, ideologizację. I stąd brak dumy Polaka.

    • „…Każdy z nas ma maskę w pracy, maskę wśród znajomych, człowiek nigdy ostatecznie nie otwiera się przed innymi…” I to właśnie jest właśnie manipulacja, no bo ktojak kto ale pan Grzegorz Braun pasuje do tej oceny jak siodło do świni. To typowe rozwadnianie problemów poruszanych w filmie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.