Elig: Wściekła nagonka na Ewę Stankiewicz


ewa_stankiewicz_12

elig -blog

Rozpętała się dziś w mediach.  Jaka była jej przyczyna?  Oto pani Ewa Stankiewicz odważyła się zadać pytanie:

„czy jeśli ginie rodzina dziennikarzy razem z dzieckiem, czy to nie jest jakiś rodzaj prewencji środowiska, które chce zdyscyplinować po prostu swoich ludzi w Polsce. Oczywiście to może być bardzo oderwane od rzeczywistości i nie twierdzę, że tak jest, natomiast zadaję sobie to pytanie.
– Agentura rosyjska w Polsce jest i ponieważ w tej chwili coraz bardziej nasila się konflikt Polska-Rosja to jakby mocodawcy tej agentury muszą zdyscyplinować środowisko, które ma i wśród nich na pewno są dziennikarze, to wiemy.”.

Uczyniła to w radiu WNET wczoraj rano.  Nic w tym na pozór dziwnego.  Podobne myśli na temat katowickiej tragedii  /kiedy to w wybuchu gazu zginął reporter TVN Dariusz Kmiecik wraz z rodziną/ niejednej osobie przychodziły do głowy.  Oto komentarz  na temat artykułu w „Fakcie”:

~wygramy

:W kopalni w wyniku mega winy kliki węglowej giną ludzie. Kmiecik prowadzi śledztwo. Znajduje tropy i dowody. I ginie Kmiecik i jego rodzina, i oczywiście materiały pracy Kmiecika. A wszystko dlatego, że nie odpuścił nawet wtedy, kiedy go straszyli, że zabiją mu dziecko i żonę. Ślązaki, jeśli dalej będziecie się dawali skubać tym blido i aleksodobnym mafiom, to znaczy, że ten wybuch nie tylko zabił rodzinę Kmiecików ale i wam wszystkim urwał jaja. Śmierć Kmiecików to nie przypadek ale zemsta za tropienie przekrętów węglem. Nie fanzolcie o wypadku, kiedy akurat dziennikarza śledczego dotyka wypadek zaraz po wypadku, który starał się wyjaśnić.  24 paź 19:00 ” /TUTAJ/.

Podobny komentarz na temat tekstu w portalu Wpolityce.pl /link poniżej/ pojawił się też dziś:

„i tyle w temacie 89.65.253.*2014-10-26 13:34:08  Ewa Stankiewicz ma rację. To podejrzana sprawa. Też słyszałem czym zajmowali się Kmiecik z żoną. Sprawa wybuchu metanu w kopalni w Mysłowicach i nieprawidłowości w tej kopalni.”

Jak więc widać, stawianie pytań na temat przyczyn nieszczęścia wydaje się jak najbardziej zasadne.  Rosyjskie FSB wsławiło się w swoim czasie wysadzeniem w powietrze bloków mieszkalnych, by dać pretekst Putinowi do wszczęcia wojny w Czeczenii.  Od tego czasu w podobnych przypadkach podejrzenia kierują się automatycznie w strone Rosjan oraz ich agentury.  A tymczasem u nas….

Dziś w portalu Wirtualnemedia.pl pojawił się tekst „Szok i spór dziennikarzy po agenturalnej teorii Ewy Stankiewicz o śmierci Brygidy i Dariusza Kmiecików” /TUTAJ/.  Opisano w nim reakcję środowiska dziennikarskiego na cytowana wyżej wypowiedź Ewy Stankiewicz.  Nie dziwi to, że mainstream rzucił się na nią z wrzaskiem.  Czegóż w końcu można się spodziewac po „Gazecie Wyborczej” i podobnych mediach.?

Co zadziwia – to postawa „naszych”, „niezależnych” i „niepokornych” prawicowych publicystów.  Według tekstu w Wirtualnemedia.pl:

Samuel Pereira napisał na Twitterze,  iż „wpis Ewy jest nie do zaakceptowania.”,  Michal Szuldrzyński nazwal go „szalonym tekstem„, a Marek Magierowski w odpowiedzi na krytykę  Ewy Stankiewicz ze strony maistreamu podkreślał, że dziennikarze liberalni nie odcinali się od kłamstw na temat Smoleńska.  Łukasz Warzecha stwierdził, że „No tak, to faktycznie jest oderwane od rzeczywistości .” .  Nawet dzisiejszy artykuł w portalu Wpolityce.pl „Co naprawdę powiedziała Ewa Stankiewicz o wybuchu w Katowicach? Wyraźnie ją poniosło, ale też wyraźnie zastrzegała: „dzielę się tylko i wyłącznie pytaniem””  /TUTAJ/  zawiera dobre rady cioci Kloci:

„nie zawsze warto różne teorie i wątpliwości, które u ludzi myślących są czymś naturalnym, od razu wygłaszać w radiu. Warto też wcześniej zastanowić się jak nasze słowa będą odebrane, warto skonfrontować je wcześniej z opiniami innych.”.

A niby dlaczego nie warto?  Bo ktoś nas nazwie „oszołomem”?  Jak mamy dojść do prawdy, jeśli będziemy się bać wygłaszać kontrowersyjne hipotezy?  To i tak nic w porównaniu z tym, co dzieje się w Internecie.  Pod notką Trescharchi  /TUTAJ/zleciały się wszystkie trolle i hejterzy, pragnacy rozszarpać p. Ewę Stankiewicz na kawałki lub co najmniej spalić na stosie.  Również w portalu Wpolityce.pl hejtu nie brakuje.

Może sie oczywiście okazać, że wątpliwości Ewy Stankiewicz nie były uzasadnione i prawdziwa okaże się wersja sugerowana przedwczoraj przez dziennik „Fakt”  /TUTAJ/, że za katastrofę odpowiedzialny jest jeden z lokatorów, który nielegalnie podłączył się do sieci gazowej.  Być może.

Mieliśmy jednak w ostatnich latach tyle podejrzanych „wypadków” oraz „samobójstw”, że nie należy wykluczać tego typu przypuszczeń z góry.

A już urządzanie histerycznych nagonek w celu „zamknięcia gęby” ich autorom jest karygodne.  Co wiecej może ono tylko wzmóc podejrzenia  /choćby były bezpodstawne/.

http://naszeblogi.pl/50257-wsciekla-nagonka-na-ewe-stankiewicz

 

Reklamy

23 comments on “Elig: Wściekła nagonka na Ewę Stankiewicz

 1. Niestety, w „imperium” Donalda Tuska, i jego pretorianów, wszystko jest możliwe! 😦

 2. Red Kamil Durczok wypowiedział znamienne słowa (na końcu) swojej mowy w czasie uroczystości pogrzebowych Rodziny Kmiecików http://fakty.tvn24.pl/…/pogrzeb-dariusza-kmiecika-i…
  „…Tej tragedii tak po ludzku, po prostu się nie da ogarnąć! Nie da się ogarnąć śmierci kogoś tak młodego, który odchodzi tak nagle, tak gwałtownie i tak strasznie boleśnie. I chyba w każdym normalnym człowieku, w takim momencie rodzi się bunt. I trzeba nadludzkiego wysiłku, aby tego buntu nie kierować przeciwko komuś lub czemuś. Darku cała Twoja, nasza, Faktowa drużyna obiecuje Ci, że się będzie w Twoim imieniu buntować. Buntować w tych wszystkich sprawach, których Ty nie zdążyłeś dokończyć. …”

 3. Aby nikt nie zarzucił, jestem za: Prawo i Sprawiedliwość.
  Jednak jest jak jest,
  Toniemy w propagandowym bagnie kłamstw i oszustw, za chwilunię sitwa dokona kolejnego resztówkowego skoku na nasze państwo i być może w sposób ostateczny zamknie drogę Polakom do budowy ambicji i możliwości budowy IV RP a, tym czasem co robią czołowi prawicowcy w polityce, też publicyści?
  Nic nie robią kluby Gazety Polskiej…

  Solidarni2010 wysłali list z prośbę do Prezesa aby zatwierdził niezależną kandydaturę… Opublikował portal i co? Nic… Czyżby w PiS, była wolta?

  To już,
  za siedem miesięcy odbędą się w Polsce wybory prezydenckie i z pozoru wydawałoby się, że urzędujący bezwąsy myśliwy już piwnie też gajowy jest całkowicie w komfortowej sytuacji, właśnie za obojętną zasługą Prawa i Sprawiedliwości.
  Nieustannie molestuje, jesteśmy bombardowani informacjami o jego nie gasnącym wysokim poparciu, zarówno w rankingach, sondażach popularności, może „populizmu” społecznego zaufania.
  Ale jest jeden szkopuł, którego głośno nie widać z telewizyjnego pudła, czy Namiestnikowskiego Pałacu, gdzie wypudrowany i ogolony z wąsów, upudrowany bul udziela wywiadów wytypowanym funkcyjnym w post prl’owskim systemie, zwanym, wiemy czemu i komu. Żywot człowieka nikczemnego?

  Gdzie się podziało PiS z roku 2005? Gdzie jest tamten PiS? Do boju, bo być może to „Bój to jest już ostatni”! Polityku: posłuchaj, to do Ciebie i wyborcy.

 4. Kochani, nie chodzi o to, by nie stawiać sobie pytań i nie dociekać, ale wypowiadając się publicznie, trzeba być odpowiedzialnym. Przeciwnicy tylko czekają, żeby pokazać niezdecydowanym wyborcom, że PiS to same nieodpowiedzialne oszołomy, które wszędzie widzą spisek i zamach. W ten sposób, zniechęcając do siebie ludzi o umiarkowanych przekonaniach, nie sposób wygrać wyborów.

 5. Pani Ewo
  Dla nas jest Pani polska Joanna d Arc
  Calym sercem dziekujemy i pozdrawiamy
  propagandy bolszewickiej nie warto komenowac.
  Przezylismy potop szwedzki – przezyjemy i sowiecki !!!!

 6. Coraz bardziej ta smierc wyglada na brudna robote, oczywiscie dowody nie dotra do opinii publicznej przez nastepne 100 lat, pozniej moze ktos piszacy doktorat dotrze do metody. Fakt ze zginela wlasnie tylko jedn ai ta rodzina jest dziwaczny. Oczywiscie Panie Ewa teraz nie ma zadnych konkretnych argumentow oprocz jednego, nie powinno dojsc do wybuchu w eleganckiej kamienicy w wielkim miescie. Szkoda mlodych ludzi naprawde szkoda.

  • ” Oczywiscie Pani Ewa teraz nie ma zadnych konkretnych argumentow oprocz jednego, nie powinno dojsc do wybuchu w eleganckiej kamienicy w wielkim miescie. Szkoda mlodych ludzi naprawde szkoda. ”
   słuszna uwaga…i smutne podsumowanie,ale my możemy przynajmniej przeszkadzać im w tym zamiataniu sprawy pod dywan…pytając i przypominająć…mimo,że woda i ogień zabrały nie tylko Zycie Rodziny ale i wszystko ,co było ich „rzeczami”
   świetnie to ujął Kapłan żegnający Rodzinę,mówiąc,że gdy ludzie odchodzą na zawsze,to zostają po nich rzeczy,pamiątki..po nich NIC nie zostało ,żadnych Rzeczy,bo ogień i woda zabrały wszystko, i to jest TO …nic nie zostało…żadnych dokumentów,żadnych śladów,na które trafili ….

 7. Szanowna Pani Ewo,
  Powiem szczerze – ja również miałem takie wątpliwości po tej tragedii – czy ci dziennikarze nie wiedzieli zbyt wiele i nie byli zbyt niepokorni… Najpierw przekupstwo, później szantaż, a jak to nic nie dało… opcja zerowa. Mogło chodzić wyłącznie o mafię węglową, mogło chodzić o import węgla z Rosji. W tej sprawie jest więcej pytań niż odpowiedzi. Wymaga więc ona wyjaśnienia.
  Jeżeli chodzi o środowisko TVN-u – cóż, szkoda, że ci „tropiciele prawicowej ekstremy” i piewcy „zdrowego rozsądku” w sprawie ś.p. Barbary Blidy wszędzie widzieli spiskowe teorie z Jarosławem Kaczyńskim w tle… A dziennikarzy prawicy, którzy Panią zaatakowali zupełnie nie rozumiem.
  Tak, czy inaczej – szacunek dla Pani.

 8. dzisiaj odbył się pogrzeb Małżeństwa dziennikarzy i Ich Synka…wzruszenia nikt nie ukrywał szczególnie patrząc na maleńką biała trumnę…
  Uderzyły mnie słowa Kapłana,który w pięknej przemowie żegnał Rodzinę…i powiedział Coś bardzo trafnego a co nam uciekło zupełnie…cytuję z pamięci…gdy umierają ludzie zostają po nich rzeczy,pamiątki…a TU >? nic..woda i ogień zabrały wszystko i Zycie i Rzeczy…niesamowita uwaga w kontekście naszych pytań…
  Co do pytań pani Ewy ,to nikomu niczego nie zepsuła zapytała tylko ,to o co my pytamy rozmawiając między sobą…a co do Smoleńska,to wszelkie laski muszą mieć bardzo głupią minę czytając,że „Żona Biniendy awansowała w USA. W Polsce zdziwienie”
  gdy pytaliśmy o Smoleńsk,to kazano nam milczeć,by nie drażnić putina,gdy pytamy o Kopalnię Wesoła i śmierć redaktorów zbierających na ten temat materiały..to również zaleca się nam milczenie,dziwne…prawda ?
  bo co ,
  bo rozdrażnimy wujcia od taniego węgla i mordów na Majdanie ?
  a może zdenerwujemy razwiedkę wszechobecną ? w meRdiach szczególnie…

 9. Szwindel goni szwindel ,”samobójstwo” goni „samobójstwo”..Mamy chore państwo..i jak tu nie mieć wątpliwości? Pani/e Medicago…jaką krzywdę?

 10. Ewa tak trzymaj. To co dzieje się w temacie węgla to max gruba sprawa, w której umoczone są ekipy z każdej politycznej formacji + solidarność. Od właścicieli jednej z prywatnych kopalni usłyszałem tylko: „to jest niewyobrażalnie ogromne”.

 11. Szanowna Pani, swoim komentarzem wyrządziła Pani ogromną krzywdę jedynej prawdziwej opozycji i to tuż przed wyborami. Zniweczyła też Pani wysiłek wielu ludzi dążących do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Po prostu ręce opadają! Takich domysłów nie wypowiada się głośno, nie mając ani krzty dowodu. A jeszcze mieszanie w to ruskich bez jakiejkolwiek przesłanki to już po prostu paranoja. Do wczoraj wierzyłem, że wyjdzie Pani i powie: „To nie ja napisałam, naprawdę, ktoś mi zrobił brzydki kawał.”

  • Ja wcoraj pierdnelam za oceanem czym wyrzadzilam tez krzywde jedynej(?),prawdziwej(?) opozycji(?).

 12. To ma swoje zalety – w takich sytuacjach widać „skąd komu nogi wyrastają” i jaką „szkołę” przeszedł.

 13. Dziwne, bardzo dziwne. Potężny wybuch. Ginie tylko jedna rodzina. Związana ze śledztwem wybuchu metanu w kopalni. Niedawne akcje blokowania dostaw „taniego” węgla z Rosji. Kij w mrowisko, mrówki są zaniepokojone, ktoś burzy narrację. Ktoś miał odwagę powiedzieć głośno to, o czym mówi wielu. Takiej odwagi nam potrzeba. Dość milczenia. Mamy prawo mieć wątpliwości. Mamy prawo, je wyrażać.

 14. Miałem zostawić komentarz, wysoce negatywny … po przemyśleniu nie zostawię nic. Pozdrawiam !

  Jest mi po prostu szkoda liter na klawiaturze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.