Zgromadzenie publiczne Reduty Dobrego Imienia 15.10.2014 w Warszawie


Szanowni Państwo!

Reduta Dobrego Imienia zwołuje zgromadzenie publiczne w dniu 15.10.2014 o godzinie 18 u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich, od strony hotelu Novotel (d. Forum) pod murem z tablicą upamiętniającą uliczną egzekucję z 1944 roku.

Podczas tego zgromadzenia, oprócz upamiętnienia ofiar egzekucji ulicznych, których cała seria rozpoczęła się w Warszawie równo 71 lat temu, wezwiemy rząd Rzeczypospolitej Polskiej do prowadzenia polskiej polityki historycznej, a przede wszystkim do stanowczej reakcji na rosyjskie oszczerstwo w postaci planów budowania pomnika ofiar „polskich obozów śmierci”. Po raz pierwszy sformułowanie to zostało użyte nie przez media czy osoby prywatne, lecz przez organizację bezpośrednio związaną z oficjalnymi czynnikami państwa, z którymi Polska ma historycznie trudne relacje. Zniesławienie to, jeśli nie spotka się ze stanowczą reakcją Państwa Polskiego zaważy na naszej przyszłości. Użycie oszczerczego sformułowania,do tej pory wykorzystywanego do przerzucania niemieckich win na Polaków, w kontekście losu jeńców sowieckich, zmarłych wyniku chorób, spowoduje, że w niezorientowanym świecie zostanie ugruntowane przekonanie o polskiej winie za okropności XX wieku. Nie wolno do tego dopuścić!

Dlatego będziemy pospisywać list otwarty do Ministra Spraw Zagranicznych w sprawie zdecydowanej reakcji na rosyjskie oszczerstwa.

Zapraszamy wszystkich z flagami narodowymi na godzinę 18, róg Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich w Warszawie, w dn. 15.10.2014.

Niech władza nas usłyszy!

Pozdrowienia!

Maciej Świrski

Prezes Fundacji Reduta dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom

maciej.swirski@reduta-dobrego-imienia.pl

tel. +48 502 733 189

Fundacja Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation

ul. M. Kopernika 30 lok. 537

00-950 Warszawa

Poland

T:. +48 502 733 189, E:kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl,

W: http:// reduta-dobrego-imienia.pl

Zapraszamy do odwiedzania strony http://kalendarium365.pl/

Znajdziecie tam Państwo bieżące informacje dotyczące wydarzeń patriotycznych w Polsce.
Jest też możliwość zamieszczania swoich wydarzeń. Wystarczy się zarejestrować.
Pokażcie co dobrego robicie dla Polski!

Maciej Świrski

admin@reduta-dobrego-imienia.pl
tel. +48 502733189

Reklamy

One comment on “Zgromadzenie publiczne Reduty Dobrego Imienia 15.10.2014 w Warszawie

  1. Dlaczego w centrum Warszawy mojeje ukochanej, w miejsscach stracen przez hitlerowcow ludnosci polskiej napisy nie informuja o niemcach-konkretnie kto roztrzeliwal tylko napisy mowia o tajemniczych nazistach to jest wieki skandal, kazdy napis powinien byc skorygowany, kto jest za to klamstwo historyczne odpowiedzialny, kto odslanial te tablice, przykladem mur na rogu Marszalkowskiej i Alei Jerozolimskich gdzie rostrzelano 1000 osob. TO JEST WIELKI SKANDAL< KTOS POWINIEN ODPOWIEDZIEC, Serdecznie pozdrawiam redute i jej inicjatywy. Dlaczego PIS nie szanuje Warszawy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.