Zuzanna Kurtyka o sprawie prof. Kieżuna


Reklamy

7 comments on “Zuzanna Kurtyka o sprawie prof. Kieżuna

 1. @mzchess.
  Popieram zdanie. Ci nieboracy są tylko mięsem na mielone do obiadu. Dawniej się mówiło to kanibalizm, dziś mamy kanibnalizm onbojętności większości Polaków.

 2. Czy ludzie do Was nadal nie dociera FAKT, dlaczego tak dużo ludzi w Polsce było i jest przeciwne lustracji??? Z tych samych powodów nie było w Polsce dekomunizacj!!! No i CO Z TEGO, że prof. Kieżun nie był tym „bijącym”? Niemcy także mówili, że oni nie zabijali a tylko wypełniali rozkazy dowódców. Czy można być trochę w ciąży? Zastanówcie się i pomyślcie. Ewidentny przykład mieliści, gdy ksiądz Isakiewicz próbował dokonać lustracji w kościele. Ile gromów poleciało na jego głowę. Oj naiwni Polacy! Nabroić jest łatwo, ale przyznać się do tego jest już trudniej. Taka jest prawda i nie szukajcie dziury w całym, bo jej nie znajdziecie! Takie są fakty a z faktami się nie dyskutuje!

 3. Musze przyznac zer dziwie sie Pani Zuzannie Kurtyka ze zabrala glos w sposob jakby sama kierowala pracami IPN-u a nie jej maz. Sprawa utracenia Profesora Kiezuna jest osobista ubecka sprawa utracenia autorytetu, ktory wspolpracowal z systemem. Musze przyznac ze w momencie kiedy pan cenckiewicz zaczal zapewniac ze nic nie jest wieksza prawda jak sprawozdania ubekow, w tym momencie absolutnie upadl w moich oczach. Zastanawiam sie kto upowaznil tych panow do takowej akcji, czyzby juz dzialaly sady cenckiewicza—-nie slyszalam o takowych. Mizerne jest to wszystko, ja mam nadzieje ze profesor Kiezun wogole sie do tego nie odniesie, bo wlasnie tak powinien zrobic cokolwiek mowic na temat. Z palantami sie nie rozmawia. Druga bardzo istotna strona jest inny fakt dlaczego wlasnie on a nie kyo inny stal sie obiektem tej akcji. Bzdury ze mialby byc wystawiony na prezydenta kraju, kto w to wszystko uwierzy. Takiego samosadu dawno nie ogladalam,, i tutaj zgadzam sie ze slowami Profesora Zaryna, ze przypomina to wszystko samosady lat 40-50. Jako osoba , ktora skonczyl;a tenze wydzial zarzadzania, smialo moge powiedziec ze pomimo wszystko zarzadzanie przemyslem w Polsce daleko roznilo zie od sowieckich zakladow, gdzie powstanie niezaleznych zwiazkow zawodowych byloby po prostu niemozliwe. Jesli chodzi o role samego KORU to rowniez mozna dlugo dyskutowac nad efektami pracy i konkretnej pomocy robotnikom. Dzisiaj robotnicy sa biedniejsi niz w okresie pierwszej solidarnosci. Dlatego proponuje historykom aby wzieli w mordy w kubel bo sie skompromitowali. Ja juz pisalam ze flanke historyczna mamy wielka jak beton sowieckich pomnikow przyjazni.

  • Muszę się przyznać, że się nie dziwię i w pełni popieram wyważone i rozsądne zdanie Pani Ewy. Faktem jest, że bezpieka latami pracowała nad prof. Kieżunem – i skutecznie do tego stopnia, że mieli go „na miękko”. Nie musieli bić, tylko kupowali Go fruktami. I Pan profesor łykał te łakocie jak foka w oceanarium. Inteligentny i odpowiedzialny człowiek wiedział co robi – przeszedł na ich stronę i nie jest w gronie TW żadnym wyjątkiem. Takich postacie naszym życiu publicznym jest o wiele za dużo, a ujawniono o wiele za mało, żeby nie doszło m.in. do Smoleńska.
   Dwa lata temu osobiście propagowałem na letnisku Prof. Kieżuna. I usłyszałem: „To jest Tamiza”. Skąd wiedzieli?

 4. Pani Zuzanno i pani też jest przeciwko , ustawia się pani po stronie bijących nie bitych? Dlaczego nikt z was, przemądrzalców nie tyka faktycznych winnych czyli nie tych bitych ale tych bijących. Wiem, że taniej i zdecydowanie łatwiej jest być po stronie bijących. Można też przybierać różne „pseudo uczciwe face”. Póki co ci bijący dożywają na resortowych emeryturkach późnej starości, nie są tykani nawet przez żonę pana Janusa Kurtyki-czyżby byli nie do ruszenia? Jestem tylko prostym rzemieślnikiem ale dobrze wiem czym się różnią bijący od bitych i tymi słowy zakończę swój wywód na ten trudny temat. A tak już całkiem z boku zapytam się pani Kurtyki też dlaczego tak wszyscy wierzycie w zapiski GRU, KGB i bezpieki pachołków sowieckich? Przecież oni byli i są mistrzami kłamstwa!

Możliwość komentowania jest wyłączona.