Najnowszy film Grzegorza Brauna ocali przed śmiercią niejednego człowieka


Nie_o_Mary1Czy mając świadomość, że za ścianą naszego mieszkania ktoś właśnie chce zabić dziecko zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby je ocalić? A jeśli wymagałoby to złamania prawa, czy nadal będziemy chcieli ratować niewinnego człowieka? Mary Wagner, której historię opowiedział w swoim najnowszym filmie Grzegorz Braun właśnie to robi. Łamie prawo, by uchronić przed śmiercią bezbronne istoty. Za swoją postawę spędziła blisko dwa lata w więzieniu.

Kanadyjka nie chciała aby film, którego realizacji podjął się Grzegorz Braun był o niej samej, stąd tytuł „Nie o Mary Wagner”. Wybitny polski reżyser zrobił dokument o współczesnym przemyśle śmierci i batalii toczonej o ludzkie życie przez aktywistów i organizacje pro-life. To film edukacyjny, który wytrąca zwolennikom „prawa do wyboru” „argument”, że tzw. aborcja to tylko „zabieg”. Obraz Brauna nie pozostawia wątpliwości – chodzi o zabijanie ludzi. (…)

Eksperci wypowiadający się w filmie szczegółowo wyjaśniają na czym polega procedura zabijania nienarodzonych dzieci. Dokument Grzegorza Brauna zawiera ujęcia potwierdzające okrucieństwo tej zbrodni. Zobaczymy m.in. rozszarpywanego na strzępy człowieka, którego mordercy wyrywają z łona matki, po uprzednim zmiażdżeniu kleszczami jego czaszki. Kanadyjska działaczka pro-life doskonale wie, czym jest tzw. aborcja. Dlatego śpieszy na ratunek bezbronnym dzieciom, (…).

Swoją misję realizuje niezwykle delikatnie i taktownie. Udaje się do wspomnianych „klinik” i na miejscu odmawia modlitwę. Następnie podchodzi do kobiet, które przyszły do rzeźni z zamiarem zabicia swojego dziecka, wręcza im białe róże oraz ulotki informacyjne, podejmuje rozmowę, tłumacząc, że jest inne wyjście i oferuje swoją pomoc. W momencie, kiedy uda się jej przekonać matkę, aby urodziła, mordercy przebrani w lekarskie fartuchy tracą pieniądze za niedoszły „zabieg”. I właśnie tego nie mogą darować dzielniej Kanadyjce. Jej wielokrotne aresztowania odbywają się pod pretekstem wtargnięcia na teren prywatny. (…)

Dzieło Brauna dzięki bardzo wyraźnemu przekazowi ma szanse uratować niejedno życie ludzkie przed zagładą, stąd niezwykle ważne jest społeczne zaangażowanie w jego wypromowaniu.

Podczas premiery filmu – na której obecna była sama bohaterka – uświadomiłam sobie coś jeszcze. Pochodząca z katolickiej rodziny wielodzietnej Mary Wagner dzięki swojej postawie w cudowny sposób wydobyła z Polski wiele Dobra i Piękna. Przykładem jest nie tylko dokument zrealizowany przez ekipę filmową z Polski, którego produkcję ufundował Polak mieszkający za granicą. Już sam proces dzielnej kobiety przyciągnął na salę sądową wielu naszych rodaków, chcących wyrazić solidarność z obrończynią życia. Kanadyjka potwierdziła też, że połowa korespondencji jaką otrzymywała podczas jej pobytu w więzieniu przyszła właśnie z Polski. I wreszcie, kiedy wyszła na wolność otrzymała z Polski zaproszenie, by odwiedziła nasz kraj i dała u nas swoje świadectwo.

Sama Mary Wagner już wcześniej przyznała, że wywarł na niej ogromne wrażenie wielki Polak św. Maksymilian Kolbe. I pewnie dlatego bohaterka najnowszego filmu Grzegorza Brauna tak pokornie przyjmuje ofiarę, którą ponosi za ratowanie drugiego człowieka.

Agnieszka Piwar

czytaj całość na: prawy.pl


„Nie o Mary Wagner” – Abp. Henryk Hoser, Grzegorz Braun i Mary Wagner w Katedrze Warszawsko-Praskiej

Pokaz filmu Grzegorza Brauna „NIE O MARY WAGNER” w Sali Kurialnej Archikatedry Warszawsko-Praskiej, połączona ze spotkaniem z Mary Wagner, kanadyjską katoliczką więzioną za obronę życia poczętego.

W spotkaniu udział wziął JE Abp. Henryk Hoser, który wygłosił słowo wstępne i udzielił pasterskiego błogosławieństwa Mary Wagner i wszystkim wspierającym działanie na rzecz obrony życia poczętego.

Po premierze filmu w spotkaniu udział wzięli, obok w/w również m.in.: Mariusz Dzierżawski i Jacek Kotula a także osoby współpracujące przy powstaniu filmu.
http://film-ratuje-zycie.pl/
https://www.facebook.com/marywagnerpo…
http://prolifeprisonersofconsciencewe…
Film można kupić na stronie: http://www.ahaaa.pl

Reklamy

4 comments on “Najnowszy film Grzegorza Brauna ocali przed śmiercią niejednego człowieka

  1. Współczesna bolszewia prze do likwidacji Polski. Pozwolimy zlikwidować Polskę? Populizm Owsiaka daje podwaliny do likwidacji Polski. Ostatnio sąd wyższej instancji Owsiakowi nakazał dostarczenie kwitów opłat. Nie doczekał się, bo ma Owsiak w księgach totalne przekręty i nie dostarczył aby obronić swoją WILLĘ!

Możliwość komentowania jest wyłączona.