„Waldemar” donosi: Kieżun powiedział – cytuję „Rządzi nami banda łobuzów … ”


Kiezun-teczka4-frkomentarz na FB: zachowana w IPN teczka prof. Kieżuna, wystawia mu całkiem chlubne świadectwo Niejaki TW „Waldemar”, który znacznie mniej się obijał przedstawił w w swym donosie z 12/4/1978 charakterystykę profesora. Z publikowanej teczki: 4 strona donosu TW „Waldemara” na prof. Kieżuna (12/4/1978) – Proszę wskazać podobne raporty autorstwa TW „Tamizy”.

Kieżun powiedział, że złotówka polska na Zachodzie nie nie znaczy, a jej kurs utrzymuje się tylko sztucznie , różnymi zabiegami ekonomicznymi w czym celuje prezes NBM Majewski, Kieżun zna dobrze Majewskiego. Uznaje go za – jak sie wyraził — „zdolnego żąglera 1 szarlatana finansowego”. Kieżun bedąc w USA wiele się nauczył gdy chodzi też o jego branżę naukową, zainteresowania naukowe,” organizacja pracy, zwiedził ośrodki Programu NASA  i Instytuty badawcze. Powiedział, że chciałby, żeby Polacy nauczyli się tak pracować  i myśleć jak Amerykanie, ale przy tym systemie, który u nas panuje to jest niemożliwe do wprowadzenia

Kieżun powiedział – cytuję „Rządzi nami banda łobuzów która okłamuje się wzajemnie, za państwowe pieniądze budują sobie wille i zażywa luksusowego życia, a społeczeństwo całe przeżarte, jest korupcja,  kryminały pełne, pracować ludziom sie nie chce  i nie wystarczy wzywać do podnoszenia wydajności, gdyż nie ma siły nabywczej na rynka, cały system ekonomiczny jest postawiony na głowie, a zarządzenia wzorowane na radzieckim są wadliwe”

„Waldemar”

Kiezun-teczka4

źródło:

 

Reklamy