Dr Brzeski: Niemcy i Rosja już dokonały rozbioru Polski


JW_rysunek-dnia-06092014_Szpica_NATO– Niemcy nie zrobią nic, co zaszkodzi Moskwie. W mojej personalnej opinii Niemcy i Rosja już dokonały rozbioru Polski – mówił w programie „Wolne głosy” dr Rafał Brzeski, ekspert ds. terroryzmu, wywiadu i kontrwywiadu.

Gość Telewizji Republika podkreślał, że „to nie jest poparte dowodami, ale wyłącznie obserwacjami tego, co się na świecie dzieje”. – Decyzja zapadła, teraz trwa jej konsumpcja – podkreślał dr Brzeski.

– Nie odkrywamy nic nowego. Kryzys na Ukrainie pokazał, że król jest nagi. Europejskie kraje NATO są po prostu słabe – mówił z kolei Tomasz Badowski, odwołując się do doniesień tygodnika Der Spiegel, który poinformował, że NATO nie jest w stanie wywiązać się z gwarancji bezpieczeństwa. – Dla nas to lekcja, aby nie oglądać się na sojuszników – podkreślał ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych. CZYTAJ WIĘCEJ…

Na pytanie, czy Niemcy są w stanie bronić swojego terytorium, stwierdził, że tak, „ale przed atakami terrorystycznymi i temu podobnymi zagrożeniami”. – Nie muszą mieć ciężkich dywizji do takich zadań – dodał Badowski. Jego zdaniem Niemcy wprowadziły Polskę i państwa bałtyckie do NATO po to, żeby mieć bezpieczne granice. – Od 25 lat powtarzamy, że jesteśmy w NATO i nic nam nie grozi. Nie możemy opierać naszego bezpieczeństwa na woli innych państw – zaznaczył ekspert NCSS.

– Długofalowe interesy Rosji i Niemiec są zbieżne, dlatego nie będą ich sobie zakłócać – stwierdził dr Brzeski. Pytał również: – Kto ma nam pomóc i kim ma nam pomóc? I wyjaśniał: – Francja przecież nie będzie się biła za Gdańsk. Zdajmy sobie wreszcie sprawę, że nikt nas nie obroni kiedy przyjdzie zagrożenie.

Tomasz Badowski, oceniając potencjał  polskiej armii, stwierdził, że „na podstawie różnych analiz, musi się zgodzić z gen. Skrzypczakiem. – Jesteśmy się w stanie bronić przez trzy dni – zaznaczył.

– Mamy szanse w przypadku wojny hybrydowej, ale bardzo niewielkie w przypadku ataku frontalnego – odpowiadał dr Brzeski. Dodał również, że „możemy dziś się przygotować tak, aby jakakolwiek agresja przeciwko nam była dla agresora niezwykle kosztowna”.

za: http://telewizjarepublika.pl/dr-brzeski-niemcy-i-rosja-juz-dokonaly-rozbioru-polski,12059.html

 

Reklamy

2 comments on “Dr Brzeski: Niemcy i Rosja już dokonały rozbioru Polski

  1. Jaka była nagonka, uwłaczanie, marginalizowanie, ośmieszanie przez zagubionych nie znających realiów i trzeźwej oceny, omamionych bez własnych rozsądnych ocen czy wiadomości, nie oczytanych Polaków. Najlepszy nasz prezydent tragicznie zmarły w zamachu w Smoleńsku 2010, głośno mówił i ostrzegał śp. Lech Kaczyński. Ci co „walczyli” z nim dziś myślą, że nie żyje zapomnieliśmy przez zamilczenie, nie był i jest w naszych sercach, On żyje dalej bez względu jaka dziś wokół tego cisza. Niezależnie od tego, jak bardzo był i jest zakłamywany, za Jego czasów liczono się z Nim. Co za nim szło to, że liczono się z Polską. Ślepi nie widzą i nie chcą nadal widzieć i słyszeć. Miał opinię w amerykańskich analizach, że jest nie sterowalny, ale że potrafi tworzyć koalicje, czyli musimy i trzeba się z Nim liczyć! Potrafił to robić -wymuszać, wymuszał- na silniejszych korzystne dla nas decyzję. Pokazał, że Polska ma wystarczający do tego potencjał. Mówił nie trzeba prowadzić polityki takiej, jaka dziś jest prowadzona. Wybił Polskę do grona liczących się państw, zorganizował porozumienie międzymorza od Bałtyku po Morze Czarne. I, o to chodziło.
    Tymczasem Titanik tonie a Ewka musi wytrzymać co najmniej sto dni. Czy nam to było trzeba? Straciliśmy siedem lat.

    Zapłacił za to życiem, ale to pokazał, że Polska może być Wielka.

  2. „aby jakakolwiek agresja przeciwko nam była dla agresora niezwykle kosztowna”, czyli następne piękne samobójstwo? A co z mondrościami Ziemkiewicza i tego tam Chińczyka, którzy zalecają przytulić się do silniejszego? Bo może już należy zacząć i przegłosować w sejmie poddanie się Stanom Zjednoczonym. Co będziemy się przytulać do słabiaka, przytulmy się do najsilniejszego. Hawaje się nie skarżą.

Możliwość komentowania jest wyłączona.