kayan: Ciechan „LAGEROWE” – najlepsze w swojej klasie


Ciechan4

smaki-piwa.pl

Szanowni, kochani!

Mówiąc o „swojej klasie” mam na myśli przedział cenowy (ok 4 zł za but. o.5), w którym niczego lepszego po prostu NIE MA !!!

 piwo zaiste niezwykłe, w „zwykłego” cenie !


ze strony producenta:

Ciechan Lagerowe jest niezwykle cenionym trunkiem wśród piwoszy. Zadebiutował na rynku pod koniec 2011 roku i od samego początku zbiera pozytywne recenzje.

Perfekcyjnie wyważona mieszanka najwyższej jakości składników sprawia, że Lagerowe zajmuje czołowe miejsca w plebiscytach konsumenckich. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przypominając wielu Konsumentom piwa warzone wiele lat temu oraz otrzymywane warunkach domowych, w których także wykorzystuje się rzadko już dziś spotykaną otwartą fermentację.

Browar w Ciechanowie był pierwszym w Polsce, w którym uwarzono piwo pilzneńskie, przed wojną znane pod nazwą Lagrowe. Dopracowana i zrównoważona receptura powoduje stałe powiększanie wiernej rzeszy fanów tego lagera.

Piwo zawiera 12,5% ekstraktu oraz do 6,0% alkoholu objętościowo. Ciechan Lagerowe jest pasteryzowane i niefiltrowane.

Kolor: pełne złoto, lekko opalizuje

Zapach: intensywna świeżość, chmielowy, rześki

Smak: słodowy początek z chlebowym tłem, następnie wyczuwalna coraz mocniejsza goryczka, zostawiająca długi, lekko ziołowy posmak

Piwo jest niefiltrowane i zawiera naturalny osad drożdżowy, który może gromadzić się na ściankach butelki.

http://www.ciechan.com.pl/index2.php?q=page/1 

parafrazując słowa popularnej kiedyś  piosenki „Pal tylko ‚Sporty’ jeśli palić chcesz” szepnę:

PIJ TYLKO CIECHANA, jeśli piwa chcesz !

 

 

 

 

 

 

Reklamy

10 comments on “kayan: Ciechan „LAGEROWE” – najlepsze w swojej klasie

 1. Jest jeszcze jeden malusieńki prywatny browarek w Imielinie koło Oświęcimia lub Mysłowic. Zależy jak, kto błądzi palcem po mapie. Na razie nie zdradzę nazwy. Wiele mamy polskich firm ale kompletnie nie mają przebicia. Bo! Polak likwiduje Polskę, o dranie!

 2. @kajan, dzięki. Niema to jak w Swoim gronie, wszyscy są Siostrami i Braćmi. Wielki szacunek! Pani Ewie również! A piwo piwem bez względu na „wodę”, normalną z Wisły, czy źródeł oligocenu. My musimy bronić Polski, Polaków i całą armię prawie kompletnie obojętnych Polaków. Ślę: Serdeczności.

 3. @kajan.

  100%!
  Pewne!
  Jeżeli 🙂 masz wątpliwości jedź na miejsce i się dowiesz. Mają obok kościoła na wyspie swój browar i czerpią wodę ujęcia źródlanego…

  Drugie,
  pewnie znasz piwo „TYSKIE” tam pod głównym napisem jest pewne słowo…

  Proszę uprzejmie, możesz dopisać? Znając życie pewnie nie znasz.

 4. @Adminie.
  Post scriptum.
  Znam jeszcze inne tanie ale świetne piwa niż Ciechan z oligoceńską wodą.

 5. Oj.
  @kajan.
  Bardzo miło, sympatyczna od… Nie odpowiesz.
  Smaki piw.
  NIE piję ale za kołnierz nie wylewam.
  Choćby piwo z browaru Zierzynieckiego, wiesz gdzie to i jakie to piwo, jaka woda i z skąd?
  W Warszawie tuż przy Zamku Królewskim piłem…/przepraszam/ chciałem NIE piłem piwa, bo „ogródek” zażądał w tym roku 23 ,- złocisze za pół/litra. A tymczasem piwo w turystycznym schronisku w Dolinie Pięciu Stawów, Tatry w sezonie kosztowało 18,- złociszy? Woda w piwie miam, mniam manimmmm. Gorsza ale prosto z 😦 gór. Gdzie tu sens z logiką.

 6. Nie zgadzam się na reklamę alkoholu na stronie! Jak już to znam piwo/a, które w swojej produkcji ma wodę OLIGOCEŃSKĄ! Nie uzdatnia się ową, tylko bezpośrednio leje do kadzi! Bez uzdatnień! To piwo ma złą wodę.

  • Hmmm … Houston, mamy problem

   Odpowiedzialność za wpis ponosi wyłącznie admin i autor, który jest specjalnie podany w tytule. Zdania samej Ewy Stankiewicz na razie nie znamy, zaryzykowaliśmy i … powolutku 😉

   Tak więc niewątpliwie trochę racji masz, szanowny Ochnia Quichni … (reklama alkoholu) – to po pierwsze

   ale jednak ostatnio w ścieku lansowany, ordynarny, pedalski bojkot Ciechana powoduje, że warto po prostu podpowiedzieć / przypomnieć o SMAKU prawdziwego PIWA za 4 zł – choć to tylko w butelce, całkiem tanie, no i – jak mówisz – z wodą uzdatniona, z nie bezpośrednio oligoceńską

   Byłoby miło, gdybyś – Szanowny Ochnia Quichni – podał porównywalne inne polskie piwo w tej klasie ceny / jakości

   z uszanowaniem
   kayan

Możliwość komentowania jest wyłączona.