Ewa Stankiewicz: Tusk popełnił przestępstwo


stankkiewiczYOutu1509„Tusk, Kopacz, Sikorski, całe to towarzystwo – mam wrażenie, że to jakaś zorganizowana grupa przestępcza” – mówi Ewa Stankiewicz.
Szerokim echem w mediach odbiła się rozmowa portalu Stefczyk.info z Ewą Stankiewicz. Poniedziałkowy „Super Express” również rozmawiał ze znaną reżyser i dokumentalistką. Rozmowa dotyczy właśnie komentarza, jakiego Ewa Stankiewicz udzieliła naszemu portalowi. [stefczyk.info -red.]

Stankiewicz była pytana, dlaczego mówiła, że odejście Donalda Tuska miało „posmak ucieczki mafijnego bossa”. „On po prostu uciekł, wyjechał w autokarze pomiędzy limuzynami, tak że dziennikarze nie mogli mu zadać pytań” – odparła.

Pytana, za co w jej ocenie Donald Tusk powinien trafić do więzienia, dokumentalistka wyjaśnia: „Mógł wybrać korzystną dla Polski podstawę prawną dla śledztwa w sprawie śmierci polskiego prezydenta. Wybrał jednak podstawę korzystną dla Rosji, która jest dysponentem śledztwa. To podlega pod paragraf zdrady narodowej, tzw. małej zdrady dyplomatycznej. Grozi za to do 10 lat więzienia. Co więcej, premier miał obowiązek przedyskutować tę decyzję na posiedzeniu Rady Ministrów. Sam przyznał, że tego nie zrobił. Złamał prawo, nie dopełnił obowiązków służbowych”.

Przypomniała, że Stowarzyszenie Solidarni 2010 złożyło w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez szefa rządu. „Prokuratura nie zgodziła się jednak na wszczęcie śledztwa. Odwołaliśmy się. I sędzia Małgorzata Drewin, która musiałaby oddalić decyzję prokuratury, nie miała wyjścia i musiała skłamać w uzasadnieniu wyroku. Napisała, że Tusk zgłaszał to na posiedzeniu Rady Ministrów” – tłumaczyła.

Na uwagę, że jest mała szansa, by Tusk trafił do więzienia, Stankiewicz odparła: „Baroni komunistyczni też byli przekonani o swojej bezkarności”.

Dodaje, że miejsce Ewy Kopacz również jest w więzieniu. „Jej słynne zapewnienia o przekopaniu terenu katastrofy smoleńskiej na metr w głąb były nieprawdziwe. Później znajdowano tam tysiące szczątków. Tusk, Kopacz, Sikorski, całe to towarzystwo – mam wrażenie, że to jakaś zorganizowana grupa przestępcza. Nie reprezentują interesów Polski. Albo Tusk jest szantażowany” – wyjaśnia.

Na koniec Stankiewicz wskazuje, że „upomina się tylko o elementarną praworządność”. „Jeśli ktoś dokona przestępstwa, powinien za nie odpowiadać. A Tusk popełnił przestępstwo” – kończy.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Czytaj oryginalny artykuł na: stefczyk.info

Reklamy