Ewa Stankiewicz: „Dość!”. Tworzymy czarną listę nierzetelnych sędziów III RP!


Temida-na-uwiezi

fot: Mariusz Troliński<.small>

„Dość! Otwieram czarną listę skrajnie nierzetelnych sędziów III RP” – ogłosiła na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” publicystka Ewa Stankiewicz. – Mamy już co najmniej 10 nazwisk, które jako pierwsze się na niej pojawią – mówi portalowi niezalezna.pl liderka Solidarnych2010.

Ewa Stankiewicz i redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz od dawna zwracają uwagę na fatalny stan polskiego sądownictwa, a w cyklu „Wymiar niesprawiedliwości” – emitowanym na antenie Telewizji Republika – wskazywali na liczne przykłady sędziów, którzy powinni zrzucić togę.  Czarę goryczy przelała jednak skandaliczna sprawa reżysera Grzegorza Brauna, który został ukarany pobytem w areszcie, bo protestował przeciwko hucpie dziejącej się na sali rozpraw podczas jego procesu (jest oskarżony o pobicie… kilku policjantów).

„Moją prywatną czarną listę otwiera Sędzia Sądu Rejonowego z Wrocławia Krzysztof Korzeniewski, który spowodował wsadzenie do aresztu dziennikarza i reżysera Grzegorza Brauna. Znajduje się na niej także sędzia Małgorzata Drewin z Warszawy, która w mojej ocenie w uzasadnieniu decyzji sądu co do postawy prokuratury w sprawie Solidarni 2010 vs D. Tusk zawarła nieprawdy, łamiąc kodeks etyczny i przepisy” napisała Ewa Stankiewicz.

– Bez wątpienia powinien znaleźć się na niej również sędzia Milewski z Gdańska, bohater dziennikarskiej prowokacji Samuela Pereira i Pawła Mitery – dodaje w rozmowie z niezalezna.pl.

„W przyszłej wolnej Polsce trzeba zastosować opcję zerową i od nowa zatrudnić sędziów, prokuratorów i ekspertów” – tłumaczy decyzję o stworzeniu czarnej listy sędziów III RP.

Lista będzie publikowana na stronie Solidarni2010.plEwaStankiewicz.pl

Reklamy

5 comments on “Ewa Stankiewicz: „Dość!”. Tworzymy czarną listę nierzetelnych sędziów III RP!

 1. Dotyczy ” SKORUMPOWANEGO OSZUSTA bieglego sadowego z Jeleniej Gory „jerzego karpinskiego ” ! Firma PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE KON BUD JERZY KARPIŃSKI
  Status Podmiot aktywny
  Adres rejestrowy ul. Szafirowa 13
  58-560 Jelenia Góra, dolnośląskie
  Jerzy Karpiński
  Miasto: Jelenia Góra
  tel. (75) 767-64-35
  tel. kom. 604-21-88-90
  p.w.konbud@neostrada.pl

  http://www.yelp.pl/biz_photos/przedsi%C4%99biorstwo-wielobran%C5%BCowe-kon-bud-jerzy-karpi%C5%84ski-jelenia-g%C3%B3ra?select=1h0yJ69Fk7BevMc5gqG75g#PHevcvxX7OYrTEZGFE0DvA
  http://ocenyfirm.com/biz/karpinski-jerzy-przedsiebiorstwo-wielobranzowe-kon-bud-jerzy-karpinski-jelenia-gora,220675

 2. http://www.aferyprawa.eu/Wyceny/Jelenia-Gora-Rzeczoznawca-Sadowy-Jerzy-Karpinski-dopuscil-sie-przestepstwa-przy-wydaniu
  Biegly sadowy z Jeleniej Gory ” Oszust ” ; Prokurator niedoluczony sebastjan wozniak z Boleslawca ; sedzia nie znajacy kodeksu „daniel strzelecki z Boleslawca.
  Polska Rzeczpospolita Korupcyjna !!!!!
  Sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) biegłemu oka nie wykole !!!!!!!!!!
  Polska Rzeczpospolita Korupcyjna: sędzia biegłemu oka nie wykole?
  24 lutego 2014 roku sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) oddalił skargę Bogusława Biedrzyńskiego na postanowienie prokuratora rejonowego w Bolesławcu umarzające postępowanie w sprawie biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego.
  Czy Daniel Strzelecki celowo dokonał pomieszania przepisów?

  A może po raz kolejny okazało się, że nasze prawo jest o przysłowiowy kant potrzaść i uniemożliwia dojście do prawdy?Czy sprawa Jerzego Karpińskiego powoli stała się „okopami Świętej Trójcy” dolnośląskiej Temidy?

  Słowa, które padły 24 lutego zdają się na to wskazywać.

  Może pora więc, żeby sprawą prócz mediów zainteresowały się powołane do tego organy?

  Oczywiście spoza Dolnego Śląska…
  PS. Wypowiedzi sędziego Daniela Strzeleckiego za nagraniem TV. Przypomnijmy artykuł, na który tak chętnie powołuje się sędzia Daniel Strzelecki.

  Kto, jako biegły, rzeczoznawca lub tłumacz, przedstawia fałszywą opinię lub tłumaczenie mające służyć za dowód w postępowaniu określonym w § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 (art. 233 § 4 KK).

  Opinię biegłego (rzeczoznawcy) można uznać za fałszywą wtedy, gdy:

  1) będzie wyraźnie sprzeczna z aktualnym stanem wiedzy w dziedzinie, której opinia dotyczy; 2) będzie wyraźnie sprzeczna z rzeczywistym stanem faktycznym;

  3) będzie oparta na przyjętej wyraźnie błędnej metodzie (por. B. Kunicka-Michalska, w: A. Wąsek (red.), Kodeks karny, t. II, 2010, passim). Jednak również w tym wypadku stwierdza się trafnie, iż: odpowiedzialność na podstawie art. 233 § 4 KK nie zależy od tego, czy fałszywe ustalenie faktyczne zawarte w opinii mogło mieć wpływ na rozstrzygnięcie sprawy (wyr. SN z 9.4.2008 r., IV KK 501/07, OSNwSK 2008, Nr 1, poz. 853 ).

  Jest również rzeczą oczywistą, że odpowiedzialność karna tym bardziej nie jest zależna od tego, czy strona postępowania cywilnego podważy (skutecznie bądź nie) taką opinię w procesie cywilnym.

  Sędzia Sądu Rejonowego Daniel Strzelecki najwidoczniej jest jednak innego zdania.
  http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-wykole

  http://www.yelp.pl/biz_photos/przedsi%C4%99biorstwo-wielobran%C5%BCowe-kon-bud-jerzy-karpi%C5%84ski-jelenia-g%C3%B3ra?select=1h0yJ69Fk7BevMc5gqG75g#PHevcvxX7OYrTEZGFE0DvA
  Sędzia SR z Bolesławca Daniel Strzelecki „wszechmogący”

  https://www.youtube.com/channel/UCzh84cYEyX2Qz78m2f7FtGQ

 3. Na mojej Czerwonej Liście jest ponad 200 przebierańców w togi, m.in.: Bujko Jerzy, Dworakowski Stanisław, Stachowiak Henryk, Rawa Joanna, Sobolewska-Nazarczyk Anna, Prutis Stanisław… fabrykujący rzekome „sprawy” na polityczne zlecenia, jako różnorakie formy represji… które powinny być unieważnione !

 4. Nareszcie się zaczyna coś dziać. Coś wiem o tych SĘDZIACH rozgrzanych na czerwono. Mnie w Olsztynie też sądził taki SĘDZIA NAZYWAŁ SIĘ SZEWCZYK.WSPÓŁOSKARŻONYCH PORAZ PIERWSZY W ŻYCIU ZOBACZYŁEM NA SALI „SĄDOWEJ”

Możliwość komentowania jest wyłączona.