Ewa Stankiewicz: Siła Różańca, Wojciech Kilar i Viktor Orban (!)


Three_Buddies_ewa_stankiewicz– Pamiętam słowa usłyszane na Węgrzech od premiera Viktora Orbana. „Modlitwa za państwo jest czymś czego zwykło się nie doceniać” – powiedziała w Poranku WNET wzruszona Ewa Stankiewicz – dziennikarka TV Republika i prezes stowarzyszenia Solidarni 2010

W rozmowie z Radiem WNET odniosła się do wielkiej siły różańca, o którym tak naprawdę przypomniała sobie w czasie oglądania retransmisji pogrzebu kompozytora Wojciecha Kilara.

W tej chwili jakoś tak przez Kilara na nowo spojrzałam na różaniec. Nigdy nie był on jednak niczym obcym, ponieważ pochodzę z rodziny katolickiej (…).Oprócz tego swego czasu nagrywaliśmy program z ks. Małkowskim o krucjacie różańcowej. Było wiele krucjat i zawsze były one zwycięskie. Na Węgrzech przecież w krucjacie brało udział nawet 2 mln ludzi – stwierdziła dziennikarka.

Ewa Stankiewicz nie uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych kompozytora Wojciecha Kilara, ale retransmisja zrobiła na niej ogromne wrażenie.

– Filmowałam wtedy pielgrzymkę kibiców na Jasną Górę. I na chwilę włączyłam retransmisję z pogrzebu w TV Republika. I zostałam z tym tak już do rana. Orkiestry, które były na pogrzebie zagrały także Angelusa. Ta modlitwa była bardzo mocna i przejmująca. Miałam wrażenie, że uczestniczę w rozmowie Kilara z Bogiem. To wyszło poza zwykłą uroczystość. Dla mnie to było ogromne przeżycie – mówiła.

Ewa Stankiewicz bardzo chciała nakręcić film dokumentalny o Wojciechu Kilarze. Nawet z nim o tym rozmawiała. Niestety, po ostatnim filmie na temat związków kompozytora z Jasną Górą, musiał on odpocząć i pozałatwiać swoje osobiste sprawy. Filmu nie uda się już nakręcić ….

mu

za: radiownet.pl

Cała rozmowa – posłuchaj:

Polonez:

=====

Módl się za nami, grzesznymi TERAZ … i w godzinę śmierci naszej …

Wojciech Kilar – Angelus

ps, o tej płycie wspominała Ewa Stankiewicz, polecamy …

Kuba Stankiewicz – „Pieśń o małym rycerzu” z płyty „Kilar” (V Records, 2013)

Kuba Stankiewicz – „Love Remains” z płyty „Kilar” (V Records, 2013)

Reklamy

2 comments on “Ewa Stankiewicz: Siła Różańca, Wojciech Kilar i Viktor Orban (!)

  1. Do Boga droga prowadzi przez Kościół ( sakramenty to obecność Boga ). Zaczęło się w dzień Pięćdziesiątnicy – Maryja i wystraszeni Apostołowie przebywali na modlitwie – zstąpił Duch św. i pełni mocy zaczęli głosić JEZUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO, znamienne że mieli na tyle odwagi że każdy z nich przypłacił swą działalność życiem.To jest fakt historyczny.

  2. Pani Ewo … powiedziała Pani, że chodzi Pani co niedzielę do kościoła, i że kościół jest dla Pani tą siłą, która przywołuje Panią…

    Dla mnie tą siłą jest tylko Bóg, ale chciałbym, żeby Kościół potrafił … „przemówić” i przywołać… jego słowami.

    – za tym, co odsłuchałem w – radiownet.pl…

Możliwość komentowania jest wyłączona.